שיתוף פעולה מיוחד בין ישראל לארה"ב: כנס משותף בנושא מניעת התעללות בילדים באוניברסיטת אוקלהומה המדורגת בין הראשונות במספר מקרי התעללות

חברה וקהילה :  | GCS | 12/9/2012
דרוג:

ישראל נתפסת כמדינה בעלת יכולת טיפול ומניעת התעללות בילדים מהטובות בעולם, אולם עם זאת, נתונים מצביעים על עלייה מתמדת במספר המקרים המדווחים בישראל ביחס לעולם

בתאריך 10-11/9, יקיים מכון חרוב בשיתוף אוניברסיטת אוקלהומה, כנס ראשון מסוגו בארה"ב בנושא מניעת התעללות בילדים. את הכנס יזם פרופ' הלל שמיד, מנכ"ל מכון חרוב לשעבר, שעמד בראש 'הועדה הציבורית לבדיקת מצבם של ילדים ונוער בסיכון ובמצוקה' ("ועדת שמיד").

על פי נתונים שהתפרסמו לאחרונה, אוקלהומה מובילה בשיעור גבוה של מקרי התעללות והזנחה. דו"ח שפורסם על ידי הקואליציה הלאומית להתעללות בילדים, מציב את אוקלהומה בין חמש המדינות המובילות בשיעור ההזנחה, ההתעללות בילדים וגרימת מוות.

מכון חרוב, המפתח ומפעיל תכניות למידה והכשרה למניעה וטיפול בילדים שעברו התעללות והזנחה, נחשב לאחד ממקורות הידע העיקריים בארץ בתחום, וכעת גם בעולם. המכון פועל מאז הקמתו בשנת 2007 להרחבת פעילותו באמצעות שותפויות בינלאומיות עם מוסדות מובילים נוספים. הכנס יתמקד בגיבוש צעדים לשיתוף פעולה טוב יותר בין ארה"ב וישראל, וכן כיצד ניתן להרחיב את שיתופי הפעולה של מכון חרוב ומכונים אמריקאיים בתחום בשאר העולם.

שיתוף הפעולה של מכון חרוב ואוניברסיטת אוקלהומה נולד בעקבות מיצובה של ישראל בכלל ושל מכון חרוב בפרט כמומחים וכמי שמתמודדים בצורה טובה ביותר בטיפול ובמניעה של התעללות בילדים. על אף עובדה זו, נתונים מצביעים דווקא על ירידה במקרים המדווחים בארה"ב על התעללות בילדים בשנים האחרונות בעוד בישראל המספרים גדלים. במסגרת הכנס יעבירו סקירה על מצב ההתעללות בילדים בארה"ב 2012 וינסו לבחון כיצד ניתן למנוע טוב יותר התעללות בילדים. בין השאר יתייחסו לשירותים הקיימים עבור ילדים שעברו התעללות ומשפחותיהם מזווית ביקורתית ויצביעו על חשיבותם של מחקרים חדשים אשר ממצאיהם יכולים להעשיר את את תכניות ההכשרה למטפלים.

בכנס ישתתפו מספר חוקרים בעלי שם בארה"ב, כאשר הבולטים ביניהם דיוויד אולדס, לארי אייבר, ריצ'ארד גלס, ריק בארת' ונוספים. המושב הראשון ינוהל על ידי מנכ"ל מכון חרוב המכהן, פרופ' אשר בן אריה. פרופ' בן אריה, הינו חבר פקולטה בבית הספר לעבודה סוציאלית ורווחה חברתית באוניברסיטה העברית. שימש למעלה מעשרים שנה כמנהל ועורך ה"שנתון הסטטיסטי – ילדים בישראל" וכסמנכ"ל  המועצה הלאומית לשלום הילד. פרופ' אשר בן אריה: "מכון חרוב גאה להוביל את ישראל בידע ובתכניות השונות להכשרת מטפלים בארץ ובעולם, מתוך הרצון לספק מענים טובים יותר עבור הנפגעים ומשפחותיהם ובמטרה לצמצם את מספרם ככל האפשר."

הכנס יימשך יומיים, כאשר היום הראשון מוקדש לסמינר עם מומחים מישראל ומארצות הברית. הנושאים המרכזיים בהם יתמקדו הדוברים יכללו בין היתר ניסיון למציאת פתרונות לתכניות הכשרה והעשרה עבור מטפלים בתחום של התעללות בילדים במישור המועצתי והמדיני; תרומתם של מחקרים להתפתחות הידע בתחום, מידת הרלוונטיות והשמתם בתכניות ההכשרה; אסטרטגיות מתאימות לשילוב ממצאי מחקרים לתוך תכניות חדשניות למניעה וטיפול בהתעללות בילדים וניסיון להימנע מלעשות "עוד מאותו דבר".

מכון חרוב מיסודה של קרן לין שוסטרמן הוקם בשנת 2007, במטרה לפתח ידע ותוכניות למידה מתקדמות להתמודדות ומניעה של התעללות והזנחה של ילדים במשפחותיהם. המטרה היא לשכלל את המענים העומדים לרשות הקהילה המקצועית המופקדת על רווחתם. "יש עלינו אחריות להגן על זכותו של כל ילד לחינוך ולבטחון", אומרת לין שוסטרמן, יו"ר הקרן. "על ידי עבודתנו בהגנת ילדינו בישראל ובטולסה, אנו מקווים לשים זרקור על צרכיהם של ילדים בסיכון ולקדם התערבויות שיוכיחו כי גם קהילות אחרות יכולות להעתיק ולבלום את מגמת ההתעללות וההזנחה." קרן לין שוסטרמן הוקמה לפני למעלה מ-20 שנה על ידי צ'רלס ולין שוסטרמן כרצון לפעול באופן פילנתרופי ולסייע לקהילות הקרובות לליבם, ישראל והעם היהודי ועיר מגוריהם טולסה, אוקלהומה. כיום, הקרן מפעילה רשת גלובלית של תכניות, ארגונים וקרנות ועדיין דבקה בתחושת השליחות ובערכים שהיו קיימים בה מלכתחילה. הקרן תומכת בארגונים לרווחת הילד כגון חרוב, בית לין, המועצה הלאומית לשלום הילד ומרכז נגה.


כתבות נוספות בקטגוריה חברה וקהילה

היתרונות שבחגיגת אירועים בפאב מחפשים לערוך אירוע עסקי באולם? חדל חיפושים. את האי
איך לבחור צעצוע לילד? קונים צעצוע לילד? הכנו עבורכם מספר טיפים שיש לקחת
Humanity 2.0 משיקה פלטפורמת שלומות גלובלית ליישום חידושים מדעיים במגזר האמונה הפלטפורמה תרתום את המומנטום של אחד מהענפים שצומחים
חברת CTV יצאה בשיתוף פעולה עם עמותת ל.א. לאלימות לקראת יום המאבק הבינלאומי למניעת אלימות נגד נשים,
הפקת אירועים עסקיים - למה זה כ"כ חשוב? אירוע עסקי מהווה את המעמד האולטימטיבי למתג את החבר
הפקת אירוע יח"צ - זה טוב לכיס שלכם כל היתרונות שבהפקת אירוע יחצ. למה זה כדאי, איפה טמ
פרוקטר & גמבל, נשיונל ג'יאוגרפיק וגלובל סיטיזן משיקות סדרה פורצת דרך הסדרה התיעודית עם 6 פרקים מפנה את תשומת הלב לבעיות
כך תבחרו טיולון מושלם לטיסה בחו"ל למה חשוב טיולון כשיוצאים לטיול? מה היתרונות של טיו
P&G משיקה סרט חדש על המסע הפנימי שלה לכלילה של להט"ב+ P&G בשותפות עם Great Big Story, שחררה להפצה את Out
מטלייף משתפת פעולה עם ספיישל אולימפיקס ו-Habitat for Humanity מטלייף הודיעה שחידשה את שיתוף הפעולה שלה עם ספיישל
למה כדאי לכם לערוך כנסים באביב? לתזמון השפעה על ההצלחה של הכנס, כשחשוב לקיים את הכ
P&G משתפת פעולה כדי לשפר את ההשפעה הסביבתית והפרנסה של חקלאים פרוקטר & גמבל משתפת פעולה כדי לשפר את ההשפעה הסביב
מותגים מובילים של P&G מרחיבים את ההובלה בצריכה אחראית חברת פרוקטר & גמבל פירטה את מפת הדרכים והפעולות שב
בירת ארמניה תארח קונצרט בהמשך לחגיגות ה-70 לישראל בחודש מרץ יתקיים קונצרט גאלה ישראלי-ארמני-צרפתי ל
בדצמבר הקרוב תתקיים בירושלים ועידת ישראל לחקלאות הוועידה מפגישה בין מקבלי ההחלטות ומובילי דעה בחברה
גיוס משקיעים באמצעות אירוע ייעודי ואפקטיבי איך יוצרים אירוע ייחודי לגיוס כספים? איך מפיקים אי
הגירת ישראלים לארה"ב סיקור מיוחד בנושא הגירה לארה"ב - הוצאת ויזה, הגרלת
גריינדר ו-MOSAIC מפרסמות דוח סקר חדש שלוכד את ההתנסויות של קהילת הלהטב"ק Grindr בשותפות עם MOSAIC פרסמו דוח סקר חדש "הפרנס
אקדמיה מתוקשבת גלובלית בחינם הושקה כדי לתמוך בקידום נשים האקדמיה המתוקשבת בדירי, אקדמיה מקוונת רב לשונית גל
DigitalTown, Inc משיקה את תוכנית השגרירים הצעירים הגלובלית החברה הודיעה על השקת תוכנית השגרירים הצעירים הגלוב
הוסף תגובה 
תגובות  ( תגובות)