ספר חדש: "קרב מגע" מאת מאסטר קובי ליכטנשטיין

דרוג:

הספר "קרב מגע" תורת ההגנה הישראלית מאת מאסטר קובי ליכטנשטיין הגורו הישראלי שהנחיל את תורת קרב המגע ביבשת דרום אמריקה מביא את סיפורו ומציג את הפילוסופיה שעומדת מאחורי קרב המגע.

הפילוסופיה שמאחורי התורה מציעה אפשרויות תגובה למצבים שונים של תקיפה אלימה, מצבים שכל אחד מאתנו עלול להיתקל בו בחיי היומיום (כל אדם צריך להיות מסוגל להגן על עצמו ועל חייו), הספר מטפל בדילמה של "להגיב או לא להגיב" ומציע מספר דרכים להתמודד עם איום מידי באמצעות טכניקות ושיטות פשוטות, קצרות ויעילות ללא קשר למין, גיל ולמצב גופני. הספר "קרב מגע" מציג מגוון של מצבי תקיפה ומאפשר לכל אחד לבחור את התגובה המתאימה ביותר כאשר הוא נקלע לתקיפה אלימה.

הספר "קרב מגע" מציג מעין סימולציה של מצבי תקיפה בתמונות ובאמצעות ניתוח הפעולות ב"הילוך איטי" וניתוח כל "פריים" בהתבסס על תנועות גוף טבעיות אשר יסייעו לחסום או להסיט את התקיפה ולהגיע לנקודות רגישות בגוף התוקף ללא קשר לממדי גופו על בסיס העברת המשקל וכוח ההתפרצות.  בדרך של אימון והתנסות המתאמן יכול לגלות את הפוטנציאל שלו ולהשתפר ולהתפתח ולהגיע להישגים בכוחות עצמו. בין היתר קיימת בספר הדרכה בהגנה עצמית לנשים, למנהלים ולילדים, עקרונות בסיסיים בהתמודדות בתקיפת סכין או מקל, התגוננות מפני תקיפה בנשק חם, התגוננות מפני יותר מתוקף אחד, התגוננות על הקרקע, וכן הגנה עצמית לכוחות הצבא.

לא רבים יודעים שתורת קרב המגע פותחה ונוצרה בישראל, ע"י איימי ליכטנפלד-שדה אור, איימי הנחיל אותה בפלמ"ח, צה"ל, יחידות מובחרות ולימים הופצה והפכה לתפיסת עולם בסיסית בתורת ההגנה העצמית בכל העולם - לא מדובר באומנות לחימה אלא אומנות הגנה עצמית. איימי אימץ את קובי ליכטנשטיין כאביו הרוחני וטיפח אותו עוד מילדותו עד שהפך לאוטוריטה בתחום קרב המגע במיוחד במדינות אמריקה הלטינית. את הספר "קרב מגע" כתב מאסטר קובי ליכטנשטיין בהשראתו המלאה של איימי ומציג בה את תפיסת עולמו המבוססת על אומץ, איזון רגשי, סבלנות וכבוד הדדי.

במהלך שהותו בברזיל הוציא קובי ליכטנשטיין מספר ספרי הדרכה בנושא קרב מגע אשר זכו לפרסום רב, חלקם אף תורגמו והופצו בשש שפות בכ-15,000 עותקים בין ספריו - Krav Maga - The Philosophy of the Israeli´s Defense , Guide Against Strike With Knife And Stick , Krav Magá - Your Self Defense Against Urban Violence, Taught By Master Kobi Lichtenstein, Autodefesa Israelense Para Todos - Kobi Lichtenstein,

קישור לדף הספר בהוצאת אוריון (למידע נוסף או לרכישה)

רקע על מאסטר קובי ליכטנשטיין:

קובי ליכטנשטיין ישראלי במקור שהפך במהלך עשרים השנים האחרונות להיות הגורו של קרב המגע בדרום אמריקה, ייסד את הפדרציה של דרום אמריקה לקרב מגע (מוכרת כיום כאחד מאיגודי קרב המגע הגדולים בעולם ומוסמכת על ידי השלטונות והממסד בברזיל וברוב היבשת), הוא הסמיך והכשיר מאות מדריכים ומאמנים אשר מלמדים ב-17 מחוזות ביבשת דרום אמריקה, כוחות מיוחדים וכוחות עילית של הצבא הביטחון והמשטרה בשיטת קרב המגע. באיגוד של דרום אמריקה לקרב מגע שהקים ועומד בראשה קיימים כיום מעל 150 מרכזי הדרכה ואימון אשר מפוזרים ברחבי היבשת. קובי מציין בגאווה שבכל אחד ממרכזי האימון וההדרכה שלו תלוי דגל ישראל לצד דגל המדינה או המחוז שבו הוא ממוקם וכי חלק מההכשרה של המאמנים (אשר אורכת כ-4 שנים) כוללת 30 שעות לימוד היסטוריה של ישראל החל מהקמת המדינה דרך המחתרות והמלחמות, קבלת העצמאות ועד היום.

קובי ליכטנשטיין זכה להיות בין תלמידיו של אימי ליכטנפלד אשר אימץ אותו כאב רוחני וזיהה את הפוטנציאל שבו עוד מילדותו. הוא הוסמך כמדריך מטעם איגוד קרב המגע במכון ווינגייט (וכן סיים תואר בלימודי ביטחון לאומי וטרור). מאסטר קובי זכה באותות הוקרה והערכה רבים מטעם הממשל בברזיל, גופי משטרה, צבא וכוחות הביטחון ומהיבשת על תרומתו לממסד ולשרות הציבור, בין היתר הוענק לו אות הכבוד הגבוה ביותר של העיר ריו דה ז'נרו: מדלית Pedro Ernesto.  אות הכבוד למשתפי הפעולה עם הצבא הברזילאי,  מדליית הצטיינות של ארמון הקונגרס בעיר ברזיליה ובין היתר קיבל תעודות הסמכה כנציג ארגון טקטיקת ההגנה של משטרת ארצות הברית בברזילחבר ארגון שומרי הראש הבינלאומי - IBSSA וכן אסמכת כבוד – דן 8, מאיגוד קרב המגע הישראלי.

מאסטר קובי נוהג כמדי שנתיים לערך להגיע עם קבוצות מדריכים וחניכים של קרב מגע מדרום אמריקה לישראל (משנת 1994 ועד כה ביקרו אתו כ-1,000 מחניכיו בישראל) – "חשוב לי שהאנשים פה יכירו את ישראל האמתית על נאורותה, חדשנותה, המודרניזציה והטכנולוגיה המתקדמת שלה ולא את התדמית השלילית שמציגים לרוב בתקשורת העוינת".

קובי ליכטנשטיין (או "מאסטר קובי ליכטנשטיין) התפרסם בעולם בשנת 2010 כאשר נכנס ל"ספר השיאים של גינס" אשר הכתיר אירוע שערך בריו דה ז'נרו בכנס בינלאומי הגדול ביותר לאימון קרב מגע כ"אירוע/אימון  ההגנה העצמית הגדול בעולם" השתתפו מאמני קרב מגע מ-28 מדינות ולמעלה מ-2,200 משתתפים.

אימון קרב מגע התפתח בדרום אמריקה (לאחר התפתחותו באירופה ובארה"ב) על ידי קובי ליכטנשטיין אשר הגיע לברזיל (1990) במטרה לאמן מדריכים ללימוד השיטה, הוא הקים את הפדרציה הדרום אמריקאית לקרב מגע, אשר משמשת עד היום כגוף היחיד המוסמך ללמד את התורה ולהכשיר מדריכי קרב מגע בברזיל ובדרום אמריקה (בעלת רישיון להשתמש בסימן הרשום "קרב מגע". "קרב מגע" הוא גם לוגו רשום במשרד הפטנטים הברזילאי- (INPI - the Brazilian institute for industrial patents . השיטה על כל הפילוסופיה שמאחוריה נלמדת תוך הקפדה יתרה על כללי קרב המגע המקוריים אשר פיתח אימי בשנות ה-60. מדריכים מכל העולם מגיעים להשתלם בשיטה זו, מקבלים שם את הסמכתם ומפיצים את השיטה בארצותיהם.

לפרטים נוספים:
אביבה שורץ
יחסי ציבור וייעוץ תקשורתי
טל': 03-6419030 / נייד: 052-3244769

aviva@avivapr.co.il

אביבה שורץ - יחסי ציבור וייעוץ תקשורתי
טל': 052-3244769
אי-מייל: aviva.shwartz@gmail.com
תגיות של המאמר: 

כתבות נוספות בקטגוריה בידור, תרבות ופנאי

קליפ המוזיקה You Gotta Be יוצג לראשונה באופן מקוון צוות אמנים ממספר מדינות כולל ישראל, פינלנד, יפן, ב
פיליפינית - המסע משדות האורז ספר המבוסס על סיפורה האמיתי של לני, אישה אמיצה שנח
המופע "מיזוג סוריאליסטי" - מותחן פסיכולוגי על הבמה המופע הנועז של הכוריאוגרפית מיה פופובה "מיזוג סורי
נולדה ללא כף יד ימין וללא רגל ימין וחושפת כעת את מסעה סיפורה של בתחן ששונקר מעיד על ניצחון הרוח האנושית
אלי הרצליך "חי" - גרסת הרמיקס בעקבות ביקוש מקרב מיטב הדיג'ייס מהארץ ומחו"ל משיק
ממבצע משה למבצע ספרים סיפורה של וובעלם טזזו מקונן, כאשת חינוך, כסופרת ומ
אלי קליין משיק את שירו החדש "בואי בשלום" בעיצומה של עונת האירועים והחזרה לשגרה רגילה, ובתזמ
כוכב הזמר החסידי שר עפרה חזה כוכב הזמר החסידי אלי הרצליך מחדש את השיר שבמקור בו
המנון ההצדעה ללומדי התורה בגרסת הלייב אלי הרצליך מגיש את השיר שהפך להמנון ההצדעה לבחורי
ירון בר מבקש "ימים של שקט" בשוך רעשי המלחמה וכשעם ישראל מנסה להביט קדימה, המו
הכירו את "Con-Calore" להקת מחול חדשה בירושלים הלהקה מורכבת בחלקה הגדול מרקדנים ואמנים יהודים ונו
משה סטורך זועק "שמעתי את תפילתך הנני רופא לך" "שמעתי את תפילתך הנני רופא לך" מילות השיר החדש מבי
משה לוק ושמעון סיבוני בשיר לכבודה של ירושלים "מוריה" – פיוט מקורי שכתב הפייטן והמשורר מנור בן-ד
"תורה בוקס" וילדי הפלא בסינגל חדש "דרור יקרא" "דרור יקרא" הפיוט הידוע והמוכר בלחן אחר שקט ומרגש,
נמואל וחיים ישראל בדואט חדש ומרגש "זיו הקודש" השיר שהיה אמור לצאת במוצאי ל"ג בעומר, יוצא כעת עם
אירוע חגיגי לציון 1700 שנות קיום יהודי בגרמניה ב-25 למאי 2021 יתקיים בבית הכנסת הגדול של סנט פטרס
ימים מתחלפים: האם מצב הלהט"ב השתפר ב-3 השנים האחרונות? לקראת יום הגאווה 2021 שואלת הסופרת תמר פרמן-אבניסן
ספר חדש לנטלי גוטמן פרוזה לירית שנכתבה במשך שני עשורים, תוך הוראת פילו
׳המגביהי' - ספר, אלבום וסרט בפרויקט ספרותי חדש ושאפתני! ׳המגביהי', ספרו של יוסף אוחנה הוא לא רק אגדה על הד
הלהיט החדש לכבודו של הצדיק שאיגד את כוכבי הזמר שיתוף פעולה מיוחד בשיר חדש לכבודו של התנא האלוקי ר
הוסף תגובה 
תגובות  ( תגובות)