גיוס משקיעים באמצעות אירוע ייעודי ואפקטיבי

חברה וקהילה :  |   | 28/10/2018
דרוג:

איך יוצרים אירוע ייחודי לגיוס כספים? כיצד הופכים אירוע להצלחה?
איך מפיקים אירוע לגיוס כספים בצורה מקצועית עם גיוס מירבי עבור העמותה דווקא בתקופת מיתון?
ריכזנו עבורכם טיפים יישומיים חשובים להצלחת אירוע גיוס משקיעים מוצלח.
 

אירוע לגיוס כפסים – שיטה נפוצה וטובה

הפקת אירוע לגיוס כספים הפכה לדבר נפוץ יותר ויותר בשנים האחרונות. דווקא בזמנים שבהם המשק נמצא בהאטה, כדאי יותר מתמיד למנהלי עמותות לארגן אירוע לגיוס כספים. זוהי דרך מצוינת לגייס משאבים וכסף לארגון, ולקבל חשיפה מירבית. יחד עם זאת, חשוב מאוד לתכנן בצורה קפדנית את כל מרכיבי האירוע הרלוונטיים על-מנת שהאירוע יוכתר כהצלחה. יישום הטיפים הללו יכולים להפוך כל אירוע לגיוס כספים למקצועי, לרציני ולאפקטיבי.
 

להלן רשימת 12 הטיפים לסבב גיוס משקיעים איכותי:

לוח זמנים מתוכנן - אירוע לגיוס כספים רצוי לתכנן לפחות שלושה-ארבעה חודשים מראש. לוח זמנים מסודר ומאורגן הוא תנאי להצלחה. יש לכתוב בלוח הזמנים מה יתרחש בכל שבוע עד להשלמת ההכנות. ללא תכנון מדוקדק נמצא את עצמנו מופתעים ולא מוכנים לגבי מרכיבים רבים שלא נתנו דעתנו עליהם. יש לעבוד לפי רשימת מטלות מפורטת כשלכל מטרה יש להגדיר זמן להשלמתה.

מעורבות של חברות ועסקים באירוע היא כדאית מאוד. לחברות ולעסקים יש עניין רב לתרום לקהילה וחברות רבות עושות זאת באמצעות קרנות פילנתרופיות שונות. בעזרת האירוע אנו יכולים לספק להם חשיפה, פרסום והוקרה. התרומות יזכו את נתוניהם בפרסום, בציון שמם בהזמנה או בחוברת מיוחדת שתופק לכבוד האירוע. רצוי להכין חוברת חסויות שבעזרתה ניתן יהיה לבצע גיוס כספים נוסף לאירוע דרך מכירת חסויות.

גודל האולם הינו מרכיב משמעותי מאוד להצלחת האירוע לגיוס כספים שלכם. גודל החלל שבו יתרחש האירוע יגדיר לנו את גודל האירוע וסיכויי הצלחתנו. יש לחשב היטב את אפשרויותינו וסיכויינו להביא קהל. המקום צריך להכיל את כל המשתתפים אך גם אסור שייראה ריק וחסר באירוע עצמו.
 
תכנון מדוייק - חשוב לתכנן היטב את אופי האירוע, מיקומו ותוכנו, זוהי החלטה קריטית להצלחה של אירוע לגיוס כספים. כל ארגון חייב להתאים לעצמו את אופי האירוע ואת תוכנו המדויק. אורך אירוע אמנותי רצוי הוא כשעה וחצי. חשוב להימנע מערב עמוס מדי, ארוך מדי, שמורכב ממישמש של אמנים ונמשך בלי סוף.

הפרטים הקטנים-גדולים: הגברה, חניה, תאורה, אבטחה וסדרנים הם מרכיבים אשר עשויים להכשיל אירוע אם לא נתייחס אליהם בכובד ראש. יש לבדוק ביסודיות, שהמרכיבים הנ"ל מסודרים ומאורגנים. ללא חניה קלה, נגישה ומספיקה לכל הנוכחים לא נוכל להתחיל את האירוע בזמן. אמנים רבים התורמים בחינם את הופעתם לארגון שוכחים לציין שההובלה, התאורה, ההגברה והליווי שלהם אינו בחינם. יש לברר מבעוד מועד כמה בדיוק תשלמו על הנושאים הנ"ל.

ארגון וניהול האירוע: יש להקים ועדה שתנהל את כל ההכנות. הוועדה צריכה להתכנס בכל שבועיים, לתכנן את הבאות ולבדוק שכל המטלות התבצעו. מכירת הכרטיסים תנוהל בצורה מקצועית ורצינית. הצורה הטובה והנוחה ביותר היא לפזר את הכרטיסים בין מנהלי מכירת כרטיסים כאשר כל אחד מהם מקבל מכסת כרטיסים למכור.

מנחה: כדאי מאוד להקפיד בבחירתו של מנחה האירוע. הוא צריך להיות מקצועי ויעשה את עבודתו בצורה רצינית ולהיות מגויס למטרה של אירוע לגיוס כספים עבור העמותה שלכם. כמו-כן, הוא חייב ללמוד היטב את הארגון, תוכן האירוע, קהל היעד, אופי האירוע, שמות המשתתפים ולוח זמנים.

דו"ח שנתי: רצוי לחלק באירוע את הדוח השנתי של הארגון. לדוח השנתי יש ערך חשוב והוא משאיר רושם רב, הדוח ייתן אינפורמציה על פעילות העמותה והצלחות הארגון. ככל שנשאיר רושם טוב יותר, כך גם הסיכוי להשיג גיוס משקיעים יהיה גדול יותר.

תוכן ענייני ומושך: שלב הברכות לאירוע צריך להיות קצר, ענייני ופרופורציונאלי לאורך האירוע. רצוי להקרין סרט המשקף את פעילות הארגון. ניתן להעלות לבמה את אחד מצרכני העמותה, דבר אשר יכול לקרב את אורחי האירוע לעמותה.

תכנון תקציב: הפקת תקציב רציני ומקיף היא תנאי להצלחת האירוע. יש להכין חודשים אחדים לפני האירוע צפי מדויק של הוצאות מול הכנסות. ההוצאות חייבות להקיף את כל המרכיבים, וצפי ההכנסות צריך להיות מדויק. הכנת תקציב מדויק עשוי לחסוך לכם עוגמת נפש ולבחון האם האירוע משתלם ויסתיים ברווח נאה.

נושא האירוע: אירוע שנועד עבור גיוס הון יכול לציין יום הולדת לארגון או נושא אחר אשר ישקף ציון דרך או הישג לעמותה, רצוי להגדיר צורך אשר לשמו אנו מפיקים את האירוע. תורמים אוהבים בדרך כלל לתת כסף למשהו מוגדר ולהתחבר לדבר מוחשי.

מכתבי תודה: יש לשלוח מכתבי תודה חמים לכל אלה שנטלו חלק בהפקה.
לעיתים אפשר לפרסם מודעה בעיתון ולהודות לחברות שתרמו להצלחה ולתורמים הגדולים.

תגיות של המאמר: 

כתבות נוספות בקטגוריה חברה וקהילה

חברת CTV יצאה בשיתוף פעולה עם עמותת ל.א. לאלימות לקראת יום המאבק הבינלאומי למניעת אלימות נגד נשים,
הפקת אירועים עסקיים - למה זה כ"כ חשוב? אירוע עסקי מהווה את המעמד האולטימטיבי למתג את החבר
הפקת אירוע יח"צ - זה טוב לכיס שלכם כל היתרונות שבהפקת אירוע יחצ. למה זה כדאי, איפה טמ
פרוקטר & גמבל, נשיונל ג'יאוגרפיק וגלובל סיטיזן משיקות סדרה פורצת דרך הסדרה התיעודית עם 6 פרקים מפנה את תשומת הלב לבעיות
כך תבחרו טיולון מושלם לטיסה בחו"ל למה חשוב טיולון כשיוצאים לטיול? מה היתרונות של טיו
P&G משיקה סרט חדש על המסע הפנימי שלה לכלילה של להט"ב+ P&G בשותפות עם Great Big Story, שחררה להפצה את Out
מטלייף משתפת פעולה עם ספיישל אולימפיקס ו-Habitat for Humanity מטלייף הודיעה שחידשה את שיתוף הפעולה שלה עם ספיישל
למה כדאי לכם לערוך כנסים באביב? לתזמון השפעה על ההצלחה של הכנס, כשחשוב לקיים את הכ
P&G משתפת פעולה כדי לשפר את ההשפעה הסביבתית והפרנסה של חקלאים פרוקטר & גמבל משתפת פעולה כדי לשפר את ההשפעה הסביב
מותגים מובילים של P&G מרחיבים את ההובלה בצריכה אחראית חברת פרוקטר & גמבל פירטה את מפת הדרכים והפעולות שב
בירת ארמניה תארח קונצרט בהמשך לחגיגות ה-70 לישראל בחודש מרץ יתקיים קונצרט גאלה ישראלי-ארמני-צרפתי ל
בדצמבר הקרוב תתקיים בירושלים ועידת ישראל לחקלאות הוועידה מפגישה בין מקבלי ההחלטות ומובילי דעה בחברה
הגירת ישראלים לארה"ב סיקור מיוחד בנושא הגירה לארה"ב - הוצאת ויזה, הגרלת
גריינדר ו-MOSAIC מפרסמות דוח סקר חדש שלוכד את ההתנסויות של קהילת הלהטב"ק Grindr בשותפות עם MOSAIC פרסמו דוח סקר חדש "הפרנס
אקדמיה מתוקשבת גלובלית בחינם הושקה כדי לתמוך בקידום נשים האקדמיה המתוקשבת בדירי, אקדמיה מקוונת רב לשונית גל
DigitalTown, Inc משיקה את תוכנית השגרירים הצעירים הגלובלית החברה הודיעה על השקת תוכנית השגרירים הצעירים הגלוב
מעצבים אלבום? טרנדים בעיצוב אלבום דיגיטלי המערכות ליצירת אלבומים דיגיטליים לא מפסיקות להתחדש
רשת מילב בקמפיין חדש I Love MILAV עמותת מילב, המפעילה 17 מועדוני חברה, תרבות ופנאי ל
כשוועד הבית מתפטר, חברת האחזקה נכנסת לעניינים בכל בניין מגורים פועל ועד בית שתפקידו לעלות רעיונו
P&G מכריזה על יעדי קיימות סביבתית חדשים שמתמקדים באפשור ועידוד השפעה חיובית בעולם חברת פרוקטר & גמבל הודיעה שהשיגה רבים מיעדי הקיימו
הוסף תגובה 
תגובות  ( תגובות)