טיפול זוגי - בואו נדבר קצת...

חברה וקהילה :  | ELI | 21/5/2017
דרוג:

טיפול זוגי הוא טיפול אשר נעשה באמצעות כלים פסיכולוגיים מקצועיים אשר נעמקים בתחום הזוגיות והתת המודע.

זוגות רבים אינם פונים לטיפול זוגי בגלל מחשבה מוטעית שזה טיפול שקרי ואינו עוזר, אך בפועל טיפול זוגי מקצועי יכול להקנות מגוון של כלים ודרכי התמודדות לבעיות שונות במערכת הזוגית. טיפול פסיכולוגי נעשה להרבה שימושים כגון: זוגיות, משפחתיות, בני נוער, התמודדות עם פחדים, ועוד. אך אנו רואים יותר ויותר שדרכי הטיפול עוזרים להציל את מערכת היחסים מקריסה ואף ממחשבה לפירוק הנישואין.

כמה עולה טיפול זוגי בכלל?

עלות טיפול זוגי יכול להגיע למאות שקלים לשעה בלבד, אך משתנה מיועץ אחר לשנה ובהתאם לבעיה. לא כל משפחה יכולה להרשות לעצמה את העלויות בטיפול. חשוב לבוא לטיפול הזוגי עם מחשבות חיוביות, כאשר אנו באים לטיפול עם מחשבות שליליות כך גם אחוזי ההצלחה בטיפול יופחתו בהרבה. בשורה התחתונה העלות משתנה מאיש מקצוע כזה לשנה, כל אחד מתמחר את זה בצורה אחרת. ישנם אשר מתמחרים לשעה, וישנם שמתחרים לשיעור כולל.
 

האם טיפול מבית בריאות כללית יעזור לנו?

בריאות כללית מעניקה ללקוחותיה בעלי כרטיס מותאם לקבל טיפולים שונים וגם טיפולים זוגיים לשיפור מערכת המשפחה והזוגית. היתרון בשימוש בטיפולים זוגיים אצל כללית, היא בדרך כלל מתבטאת בהעלות שפוחתת מאשר פניה ליועץ פרטי. המחיר יורד משמעותית כאשר אנו מטופלים אצל כללית.

לסיכום...

טיפול זוגי יכול לעזור לכם להציל ולחזק את הקשר, אך ללא עזרה מהצד שלכם ומחשבות חיוביות התוצאות יהיו לא לטובתכם. לכן רצוי לשמור על ראש פתוח, על מחשבות נקיות וחיוביות, ולבוא רעננים לטיפול. מומלץ להימנע מויכוחים מיותרים בנושא המשפחתי והזוגי, וכן הכלכלי.

המאמר נכתב ע"י רחל גילעם

© כל הזכויות שמורות למערכת פרסום הודעות יחסי ציבור בניית אתרים ע"י בניית אתרים