מה מומלץ לעשות לפני מבחן פסיכומטרי?

לימודים והשכלה :  |   | 28/5/2017
דרוג:

עומדים לפני מבחן פסיכומטרי ומעוניינים לשפר את סיכויי ההצלחה שלכם? לפניכם כמה דרכים בעזרתן תוכלו לעשות זאת ובכך להשפיע על התוצאה, כל שכן על מהלך הבחינה עצמה.

לפני הבחינה

לעבור קורס פסיכומטרי
זה הרי ידוע שמבחן פסיכומטרי אינו מודד את האינטליגנציה שלכם, כי אם תפקידו לנבא את יכולתכם להצליח בלימודים. באופן כללי המבחן מודד את יכולותיכם בארבעה תחומים עיקריים: חשיבה כמותית, חיבור, אנגלית וחשיבה מילולית. המבחן מהווה דרך לסנן מועמדים שונים המעוניינים להתקבל למוסדות הלימוד הגבוהים ותתפלאו לגלות כי ישנן טכניקות שונות ומגוונות אשר יכולות לסייע לכם לעבור אותו ביתר קלות. לשם כך קיים קורס פסיכומטרי. במהלך הקורס ניתן ללמוד את צורת החשיבה הנכונה בהתאם לדרישות הבחינה, לצד התכנים והידע הדרושים ולתרגל באופן הדרגתי בליווי של מורים המומחים בתחום, על מנת להגיע להישגים הרצויים.

לישון שנת לילה טובה
על פי רוב הקורס כולל שעות תרגול רבות ולאחריו אתם תרגישו כמה שיותר מוכנים. לכן כאשר מועד הבחינה מגיע מומלץ שלא ללמוד אל תוך הלילה ביום לפני, אלא להקפיד על שנת לילה טובה של מלכים. מבחן פסיכומטרי הוא אומנם מרגש ומעט מלחיץ, אך עייפות היא אחד הגורמים לאי הצלחה ולחוסר מיצוי של הפוטנציאל הלימודי. יש לצין כי מומלץ שלא לישון פחות אך גם לא יותר מהשעות אליהן אתם רגילים וכך להבטיח לעצמכם מקסימום ערנות, ריכוז וחיוניות.

בבוקר הבחינה

לאכול ארוחה קלה
רבים האנשים אשר נוטים ללמוד בבוקר הבחינה, אנו ממליצים לכם שלא לעשות כן. מומלץ לשמור על הראש פתוח ופנוי כדי למצות את מלוא היכולות שלכם בעת המבחן עצמו ועל מנת שלא להגיע מותשים. מה כן כדאי לעשות? להזין את גופכם בארוחה עשירה וטעימה אשר תסייע למוח שלכם לצרוך את כמות האנרגיה הנחוצה לו כדי לשמור על מקסימום ריכוז וערנות. יש לציין כי בניגוד לדעה הרווחת מומלץ שלא לאכול מאכלים אשר יעלו את רמת הסוכר בדם, היות ומה שמוביל לעלייה חדה יכול גם לגרום לירידה חדה ועמה לעייפות ולפגיעה ברמת הריכוז.

להקדים קום
הידעתם? כדי להגיע לשיאו המוח האנושי זקוק לשעתיים שלמות מהרגע שמתעוררים. לכן אם ברצונכם לשפר את סיכויי ההצלחה במבחן שלכם, מוטב כי תשכימו קום ותגיעו לבחינה כשאתם נמצאים במיטבכם ובשיא הכושר לפתור תרגילים ולממש את הפוטנציאל שלכם. כמו כן, כדי לגמרי להתעורר באפשרותכם גם לעשות מקלחת חמימה וטובה אשר תסייע להזרים את הדם בגוף ותגרום לכם לחוש כמה שיותר רעננים.

במהלך הבחינה

אם הנכם סובלים מלחץ ומחרדות מוטב כי תגיעו לבחינה לפחות רבע שעה לפני שהיא מתחילה, כך תוכלו למצוא מקום נוח ולטפל בכל המטלות הנחוצות. כמו כן במהלך הבחינה בצעו תרגילי נשימות אשר יסייעו לכם להירגע ולהתייחס לנושא באופן רציונלי ושקול. אם אתם מרגישים ממש לחוצים, מומלץ לצאת להפסקה יזומה, לשטוף פנים ולהתרענן, כמובן שבמידה והזמנים מאפשרים לכם לעשות כן. בדרך זו תוכלו להתאפס על עצמכם ולהביא את מיטב היכולות שלכם לכדי מימוש.

בכל מקרה על ידי התנהלות נכונה לפני ובמהלך הבחינה, 
תוכלו לשפר משמעותית את אחוזי ההצלחה שלכם ולהתקבל לתחום הלימודים שמעניין אתכם ביתר קלות.

© כל הזכויות שמורות למערכת פרסום הודעות יחסי ציבור בניית אתרים ע"י בניית אתרים