מה זה פייסבוק? סיקור מיוחד על הרשת החברתית הגדולה בעולם

דרוג:

מה זה פייסבוק?

פייסבוק הינו אתר אינטרנט אשר מתוחזק ע"י חברה אמריקאית גדולה. 
האתר למעשה מורכב מאלגוריתם חדשני וחכם ומכיל בתוכו מערכת מתוחכת וחכמה, אשר נבנתה בהרבה מאוד מחשבה.

הקמת האתר - היסטוריה

המערכת נולדה מרעיון של אחד מהשותפים בפועל. הרעיון נולד עוד בהיותם צעירים עוד כסטודנטים באוניברסיטת הרווארד אשר נמצאת באמריקה. ההקמה החלה בשנת 2004, והרעיון בתוכו נולד בפשטות כאתר שרק מצטרפי הקהילה יוכלו לגשת אליו. לאחר שנתיים של מחשבה, עבודה, והרבה מאוד כאבי ראש המערכת אפשרה לאולכלוסיות רבות להצטרף למערכת ומפה הכל היסטוריה.

רשת חברתית שכולה טוב - אז מה יש במערכת?

ובכן, רבות דובר על הרשת החברתית המעולה שנבנה ע"י המפתח מארק צוקרברג, אך לא דובר על הרכיבים שבתוכה. אז אלה הם הרכיבים המרכזיים שמכילים את כל המערכת:

מנוע חיפוש - בתוך האתר ישנה מערכת ייעודית שכל מטרתה היא חיפוש מידע בתוך עשרות ה-GB בנמצאות על השרת.

סטטוסים - המערכת הגאונית מאפשרת למשתמש להציג את מחשבתו באמצעות סטטוס אישי ומותאם.

דפים עסקיים וקבוצות - זו אחת מן היתרונות של המערכת, למעשה האתר מאפשר למשתמש הממוצע לפתוח עמוד עסקי ואף קבוצה לצורכי דיונים וכאלה.

אירועים - יש לכם אירוע? יום הולדת? חבר חוגג? זה הפיצ'ר שיאפשר לכם להציג אותו לשאר החברים והמשפחה.

משחקים - מערכת הפייסבוק מאפשרת למשתמש להיות הרבה יותר דינאמי, והישארות באתר היא פלטפורמת המשחקים אשר מאפשרת לשחק ללא הגבלה בתוך המערכת עצמה.

פרסום - כמו כן, פייסבוק גם נותנת יחס מקצועי לבעלי העסקים, ובכך פיתחה מערכת ייחודית המאפשרת לכל בעל עסק לשחק עם התקציב שלו ולפרסם את שירותיו לקהל יעד מסוים \ גלובאלי.

לסיכום...

מערכת הפייסבוק הינה מערכת מתוחכמת שמגיעה אף לגבול הגאוניות. יש בה פיצרים שחשוב להכיר ולהתעמק בהם. הייחודיות של המערכת היא בעיקר קהל המשתמשים הגדול, אין אחד בעולם שאין ברשותו פרופיל פייסבוק אישי וזה היתרון הכי משמעותי שאפשר לומר על הפייסבוק.

>> לשאלות נוספות בנושא בקרו באתר של מאסטר לייק

© כל הזכויות שמורות למערכת פרסום הודעות יחסי ציבור בניית אתרים ע"י בניית אתרים