לקחת משכנתה אחרי פשיטת רגל

דרוג:

שלום לכם שמי מרטין בוקסדורף ואני עוסק בהשגת משכנתאות לפושטי רגל לשעבר. 
אני רוצה לנסות לתת כאן מדריך מקוצר על כל הדברים שצריכים לדעת כדי לקחת משכנתא לאחר פשיטת רגל - דברו איתי אם יש שאלות נוספות או כל דבר שאתם צריכים לדעת על התחום.

האם ניתן לקחת משכנתא אחרי פשיטת רגל?

בגדול, התשובה היא כן. אבל זה שאלה הרבה יותר מורכבת שאנחנו תיכף ננסה לפרט את הדברים יותר לעומק ונבין את הדברים.

מה היה סדר גודל פשיטת הרגל?

תראו, אין כאן ערכים מוחלטים שניתן לדבר בהם. אבל בגדול הבנקים מאוד חוששים מאנשים שעברו פשיטות רגל ענקיות. כלומר אם הייתה לכם חברה בע"מ שעברה פשיטת רגל והשאירה מאחוריה חובות של חצי מיליון שקלים שמפוזרים בין ספקים שונים ובנקים שונים, זה לכאורה פשיטת רגל שהבנקים יכולים לחיות איתה.

לעומת זאת פשיטת רגל ענקית שהשאירה מיליוני שקלים של חובות מחוקים, מאות אלפי שקלים של חובות אבודים בכל אחד מהבנקים השונים, זה כבר פשיטת רגל הרבה יותר גדולה ומלחיצה מבחינת הבנקים. אין דבר שיותר מפחיד בנקאי מאשר לראות שאדם עבר פשיטת רגל ובכל בנק שהיה לו פעילות בו, השאיר מאות אלפי שקלים של חובות אבודים. במיוחד אם יש כמה בנקים שבהם נמחקו חובות של מאות אלפים או מיליונים – זה מפחית את הסיכוי לקבל משכנתא. שוב, אין כאן מספרים מוחלטים וקשה להגיד גודל כזה או אחר. אבל ניסיתי להבהיר את הכוונה לפחות. מקווה שזה מובן.

עם איזה בנקים היו לכם הסדרי חוב?

כאן יש נקודה נוספת שהיא חשובה. בנק שהיה לכם הסדר חוב איתו בפשיטת הרגל, לעולם לא יאשר לכם משכנתא. כלומר אם היו לכם הסדרי חוב מול כמה בנקים, זה חוסם את האפשרות שלכם לקחת משכנתא בכל אותם הבנקים. יצא לי לראות כבר מצבים של אנשים שעברו פשיטת רגל ומחקו חובות אפילו בכל הבנקים, אנשים במקרים כאלו למעשה חסומים לחלוטין מקבלת משכנתא אחרי פשיטת רגל.

אז כמה זמן אחרי קבלת הפטר ניתן לקחת משכנתא?

בואו נחזור רגע לדברים הקודמים שדיברנו עליהם, ניתן לקחת משכנתא אחרי קבלת הפטר, אבל הזמן שצריך לחכות נגזר למעשה מגודל פשיטת הרגל, כמה בנקים מחקו לכם חובות ועוד נקודה חשובה אחת, שהיא למעשה מה טיבכם כלקוחות. על זה נדבר בפסקה הבאה.

עד כמה אתם לקוחות טובים?

זאת למעשה השאלה נוספת שצריכים להכריע בה. בנוסף לשאר הסעיפים שדיברנו עליהם קודם. אם אתם לקוחות ממש טובים, הבנקים ישמחו לתת לכם משכנתא יחסית מהר אחרי קבלת הפטר, וכמה שאתם פחות לקוחות טובים, כך יהיה צריך לחכות יותר זמן.

מה זה לקוחות טובים?

אנשים שמרוויחים כסף מעל לממוצע, כמה שיותר, כך טוב יותר. יציבות תעסוקתית, רצוי באותו מקום עבודה. שכחתי להדגיש שהבנקים מאוד אוהבים שכירים ולא ממש אוהבים עצמאיים. התנהלות סופר תקינה של החשבון, ללא הלוואות, פלוסים בחשבון, תוכניות חיסכון, אחוז מימון נמוך של המשכנתא, ערבים טובים שניתן לצרף וכן הלאה.

מי אני?

כאמור שמי מרטין בוקסדורף ואני עוסק כבר 10 שנים בהשגת משכנתאות לאנשים שעברו פשיטת רגל וקיבלו הפטר. מדי יום אני יוצא למלחמות מול הבנקים, במטרה להשיג משכנתאות לאנשים שאני עובד עבורם, זה תמיד קשה ותמיד מפרך אבל הרבה מאוד פעמים אני מצליח. אם אתם רוצים מישהו שיילחם עבורכם, אני האיש שלכם.


© כל הזכויות שמורות למערכת פרסום הודעות יחסי ציבור בניית אתרים ע"י בניית אתרים