מהי הרמת סינוס?

דרוג:

הרמת סינוס היא פרוצדורה למילוי עצם, אם נדרש בחלק העליון של הפה, היכן שאמורות להימצא השיניים הטוחנות האחוריות. אזור זה נחשב קרוב לאף, ועל כן הוא נושק לסינוסי האף. יחסי הגומלין ביניהם לבין העצם מתגלים פעמים רבות כשחיקת האחרונה, ולכן יש להרים את הסינוס בשביל להוסיף עוד עצם. על העצם המתווספת מטמיעים כעבור מספר חודשים שתל.

 

2 שיטות להרמת סינוס – פתוחה וסגורה

שיטות אלה מכוונות לאותה מטרה: מילוי עצם במרווח שבין הלסת לסינוסים. ההבדל ביניהן הוא שאחת (הסגורה) סמי פולשנית והשנייה (הפתוחה) כירורגית. הסיבה שרופאי השיניים שומרים בארסנל את השיטה הכירורגית היא בעיקר מטעמי יעילות כאשר יש להסדיר כמה שתלים אחד ליד השני בלסת העליונה.

הרמת סינוס סגורה:

סוג הטיפול: זעיר פולשני.

למי הטיפול מיועד: בהתאם לשיקול דעתו של הרופא. לרוב, הוא יחליט לבצעו אם למטופל שלו יש 1-2 שתלים להשלים בפיו. השיטה נועדה להטמעת מעט עצם כפי שמיד ניתן יהיה להיווכח.

פרוצדורה: הטיפול נעשה בהרדמה מקומית. לאחריה, קודח הרופא במיקום ביצוע השתל 1-3 צרים ועמוקים שמטרתם להגיע ללסת העליונה. כאשר זה קורה, מחדיר הרופא נסורת עצם ומרים אותה לכיוון הסינוס כך שהיא תתקשה בדיוק בינו לבין העצם שמתחת. בשל צרות הקדחים ומיעוטם, שיטת הרמת סינוס סגורה נועדה להשלמת מעט שתלים.

הרמת סינוס פתוחה:

סוג הטיפול: כירורגי.

למי הטיפול מיועד: בהתאם לשיקול דעתו של הרופא. לרוב, הוא יחליט לבצעו אם למטופל שלו יש הרבה שתלים להטמיע בפיו, והם צפויים להיות מונחים בשורה אחת. השיטה נועדה בדיוק לסוג כזה של טיפול כי ניתן להחדיר הרבה עצם באמצעותה.

פרוצדורה: הטיפול נעשה בהרדמה כללית. במקרים מסוימים הוא יכול להיעשות בהרדמה מקומית. לאחר ההרדמה פותח הרופא את החייך במטרה להגיע פיזית לקו הגבול בין הלסת לסינוס שמעליה. בקו זה בדיוק הוא מוזג בזהירות את נסורת העצם, מפזר אותה כך שתהווה המשך ישיר לקו העצם שדרושה לו תמיכה, ולבסוף תופר את החייך.

זמן ההמתנה בין סיום ספיגת העצם לביצוע השתל

פרק זמן זה משתנה בין מטופל למטופל. בדרך כלל, הצפי הוא שהעצם ייטמע כעבור 3 חודשים, כאשר אצל חלק מהמטופלים זה יכול לארוך חודשיים ואצל חלקם יידרשו 4 חודשים. הדבר תלוי בכמות העצם שהרופא החדיר, ובאיכות העצם העכשווית שהתגלתה בפיו של המטופל טרם טיפול הרמת סינוס.

© כל הזכויות שמורות למערכת פרסום הודעות יחסי ציבור בניית אתרים ע"י בניית אתרים