טיפולים להעלמת קמטים

דרוג:

על מנת לבסס היטב טיפול להעלמת קמטים, חשוב ראשית לגשת לאבחון רפואי, שם תוכלו לדעת אם הקמטים שעל ראשיכם נוצרו כתוצאה מהתכווצות או כתוצאה מאובדן נפח עור. דרכי הטיפול שונות בכל אחד מהמקרים - בדרך כלל, כאשר הקמטים הם באזור הפנים העליון, במצח, בין הגבות ובצדי העיניים, מדובר בהתכווצות ויש לטפל בכך באמצעות בוטוקס. במידה והקמטים הם אכן בחלק העליון של הפנים אך לא נגרמו מהתכווצות אלא מאובדן נפח, יש לטפל באמצעות חומצה היאלורונית.

א. טיפול להעלמת קמטים באמצעות בוטוקס לסובלים מקמטים של התכווצותהטיפול נעשה באמצעות רעלן הבוטוקס, חלבון חיידקי שחוסם את חומרי התכווצות השרירים למרחק של 1-2 ס"מ מסביב למקום ההזרקה. הטיפול ניתן ליישום ממש בכל מקום בחלק הפנים העליון, ובראשו – המצח. יחד עמו, גם בצדודיות העיניים ובין הגבות. לעתים משתמשים בבוטוקס גם לציקון קמטים באזור הברקוד שבין השפם/הסנטר לבין השפה העליונה. במקרה כזה משתמשים במעט מאד בוטוקס בשביל לא להביא לפגיעה בשטף הדיבור של המטופל.

ב. טיפול להעלמת קמטים באמצעות חומצה היאלורונית באזורים שונים במעלה הפניםלהרמת לחיים משתמשים בחומצה היאלורונית סמיכה להשגת תוצאת טיפול יציבה ונראית היטב לעין. לתיקון קמטים בצדודיות העיניים משתמשים בחומצה היאלורונית דלילה גם משום שזה מקום קטן וגם משום שהוא כמעט לא זז ולא מש ממקומו, ולכן גם חומצה היאלורונית דלילה בכמות קטנה של 0.5-1 מ"ל יכולה לעשות פלאים במקום ולגרום ליישורו המיידי. חשוב לציין כי טיפול זה אינו נועד למי שסובל מהתכווצויות אלא רק מאובדן נפח עור. התופעה בדרך כלל קוראת דווקא בחלק התחתון של הפנים אך עשויה בהחלט לקרות גם במעלה, ואפילו קרוב למצח.
 

היתרונות

בהשוואה לניתוח, טיפול להעלמת קמטים הוא כזה אשר סף הכאב שלו פחות: ההזרקות נעשות עם הרדמה מקומית שמדכאת את הכאב מהר מאד. בהתעוררות הכאב מופחת מהכאב של אחרי ניתוח מתיחת פנים. רוב חומרי ההזרקה הם חומרים הפיכים שניתן להזריק לידם חומר מנטרל בשביל לבטל את פועלם, אם אינכם מרוצים מהמראה החדש שלכם. בניתוח רק פעולה כירורגית חוזרת יכולה לתקן את המשגה.

ההשלכות

במרבית המקרים טיפול להעלמת קמטים הנו זמני וצפוי להחזיק 4-6 חודשים (בוטוקס) ו- 1.5-3 שנים (חומצה היאלורונית). יחד עם זאת, התמדה של כמה טיפולים ברבות השנים יכולה לגרום לשינוי לטווח ארוך. בדרך כלל, ככל שההזרקות נעשות לאזור שפחות נע ה(למשל צדודיות העיניים) פרק הזמן שהן ישפיעו יהיה ארוך יותר מאשר באזורים נעים (השפה, המצח).

© כל הזכויות שמורות למערכת פרסום הודעות יחסי ציבור בניית אתרים ע"י בניית אתרים