עיצוב קיצי לבית עם תאורה

לבית ולמשרד :  |   | 26/5/2019
דרוג:

העונה החמה מביאה עמה אור שמש טבעי ששוטף את הבית, אבל אינו מהווה תחליף לתאורה מלאכותית להארת הבית לצרכי עבודה, בישול במטבח ויצירת אווירה בשעות החשיכה.

עיצוב הבית העונתי עושה שימוש בחומרים אווריריים ונושמים המתכתבים עם חילופי מזג האוויר וגם התאורה משנה כיוון והופכת לקיצית ומרעננת יותר. אם תרצו להתאים את סביבת המגורים לעליית הטמפרטורות אתם מוזמנים להצטייד בגופי תאורה מיוחדים המתאימים לסביבת המגורים ובגופים שישתלבו במרפסת ובחצר להנאה מתמשכת תחת כיפת השמיים. לפניכם טיפים חשובים בנושא.
 

החצר זורחת למרחקים

הגינה הפרטית או המרפסת הופכות בעונה החמה למקום מפלט, בישול, אירוח, הירגעות. אחרי שדרגתם לפרגולה או כל פתרון הצללה אחר ולצמחייה עשירה, אולי בריכת שחייה ומנגל – הגיע הזמן להאיר את החצר או המרפסת.

חשוב שתתכננו לפי גודל השטח אזורי הארה ייעודיים במידה ותרצו לחלק את המרחב למשל, לפינת אירוח לעומת פינת משחקים ותוכלו להשתמש בגופי תאורה לבית עם תאורה סמויה הנטמעת בשבילים לפילוס הדרך או בגופים שונים ליצירת הבדלים ויזואליים ומוארים בין החלקים השונים בחצר. קיימת תאורת הצפה שיוצרת אווירה לעומת תאורה ממוקדת ייעודית, למשל, להארת פריטי הגן או אזור האירוח. חשוב מאוד להצטייד בתאורת חוץ המותאמת מבחינת עמידות החומר לשמש ולחות מחומרים שאינם נשחקים ושומרים על איכות ובטיחות גם בתנאי שרב. חשבו גם על פתרונות חסכוניים להארה כמו נורות LED וכמובן קחו בחשבון את העיצוב של הגינה או המרפסת בבחירת גופים – ראשית, מבחינת הקו העיצובי המוביל ושנית, בהתאם לחומרים שחוזרים או למוטיבים ואלמנטים דומיננטיים. החליטו אם תרצו שגוף התאורה יהווה אובייקט דקורטיבי במרחב או להפך, יתמזג באופן הרמוני על רקע החצר או המרפסת ורק האור שלו ייראה אך לא המקור של האור.

זכרו שתאורה אסטרטגית ייעודית יכולה להדגיש תכונות ואלמנטים יפים במיוחד במרפסת ובגינה, למשל, קיר בריקים או ריהוט גן מעוצב ולכן, חשוב לבצע תכנון מקצועי ולהחליט איך להאיר והיכן ובאילו גופים להשתמש. אפשר גם ליצור אפקטים ומשחקי תאורה ליצירת חוויה מעניינת.
 

סוד החומר – אפקט הצורה

כאמור, לחומרים של גופי התאורה השפה על הסביבה ובבחירת תאורת קיץ נהוג להעדיף חומרים עמידים אך גם כאלה שישמרו על מרחב ואווריריות. כמו למשל, גופי תאורה מזכוכית המשקפת באופן טבעי אור בחדר ושומרת על תחושת פתיחות מקסימלית ואף פולטת קרירות קלילה ומגיעה בשלל גוונים בין אם כחול, אפור, ירוק ואפילו בגוון ורדרד משגע. באופן כללי, חומרים טבעיים מביאים עמם משב רוח רענן – עץ שמשרה חמימות במיוחד כאשר הוא מגיע בצורניות קיצית כמו למשל, בדמות גלים ושובר גם את הסימטריה של החדר ומעניק טאץ' של רכות. המתכת אף היא מככבת בכל הנוגע לחומרים במראה הייטקי תעשייתי מתוחכם, היא נחשבת לחומר קר ומכאן הפופולאריות שלה באקלים חם כמו של מדינת ישראל – היא מתמזגת עם כל עיצוב ולכן מתאימה לכל בית, הגמישות העיצובית שלה מאפשרת ליצור עיצובים במגוון ווריאציות בהתאם לסגנונות העיצוב המועדפים.

 

סולארי, מאוורר ומוגן ממים

קיימים גם שילובים מנצחים אידיאליים לקיץ בין מאווררי תקרה הכוללים גופי תאורה כך שאפשר ליהנות מאוורור וקירור החלל וכן מתאורה מחמיאה בו זמנית בפריט אחד. גם פתרונות תאורה סולאריים אפקטיביים בעונה החמה ומשתמשים באור השמש להפקת אנרגיה וכך חוסכים בעלויות באופן משמעותי. בכל מקרה, פנו לחברה מתמחה ובחרו גופי תאורה מוגנים ממים נגד ממטרות וכל גוף תאורה שילווה אתכם במהלך העונה החמה באופנתיות ובנעימות. הקיץ הזה הבית מואר יותר מתמיד.

© כל הזכויות שמורות למערכת פרסום הודעות יחסי ציבור בניית אתרים ע"י בניית אתרים