EV Growth סוגרת קרן של 250 מיליון דולר

דרוג:

סינגפור, 31 בדצמבר 2019, BUSINESS WIRE:

EV Growth, חברת הון סיכון שהמטה שלה בסינגפור, הגיעה לתקרה הקשיחה של הקרן הראשונה שלה, 250 מיליון דולר (אמריקני), ועברה את היעד הראשוני של החברה שהיה 150 מיליון דולר. הסיבה לציון הדרך הזה היא שהחברה הכניסה שותפים מוגבלים חדשים שכוללים כמה משרדים משפחתיים מאסיה ושתיים מקרנות העושר הממשלתיות הגדולות ביותר באסיה.

EV Growth, שהושקה במרץ 2018, היא מיזם משותף של East Ventures, SMDV ו-Yahoo! Japan Capital שמתמקד במתן הון צמיחה להזנקים באינדונזיה ושאר דרום מזרח אסיה עם התמקדות אדישה לענפי התעשייה. החברה מנוהלת על ידי שלושה שותפים - ווילסון קואקה מ-East Ventures, רודריק פורוואנה מ-SMDV ושיניצ'ירו הורי מ-Yahoo! Japan Capital.

EV Growth השקיעה במגזרים שונים בדרום מזרח אסיה. כמה מההשקעות האחרונות שלה:

  • החברה המובילה בטכנולוגיות חינוך באינדונזיה Ruangguru 150 מיליון דולר סבב סדרה C
  • החברה המובילה בטכנולוגיות קוסמטיקה באינדונזיה Sociolla 40 מיליון דולר סבב סדרה D
  • הזנק הקאשבק האזורי Shopback סבב של 45 מיליון דולר
  • חברת הלוגיסטיקה של שרשרת האספקה האינדונזית Warung Pintar 27.5 מיליון דולר סדרה B
  • פלטפורמת ההובלה במשאיות ומחסנים האינדונזית Waresix 14.5 מיליון דולר סדרה A

סבבי המשך גדולים אחרים היו הסבב האחרון של שני חדי הקרן האינדונזים Tokopedia ו-Traveloka, החברה האינדונזית שמלווה לעסקים קטנים ובינוניים Koinworks, שרשרת הקפה הפרימיום אונליין לאופליין Fore Coffee וחברת המדיה המובילה באינדונזיה IDN Media. נכון לעכשיו, EV Growth השקיעה יותר מ-50 אחוז מסך הכספים שלה ב-20 עסקאות. 80 אחוז מהחברות שבתיק של EV Growth הן אינדונזיות, שם שיעור התשואה הפנימי עומד על 36 אחוז.

ווילסון קואקה, שותף מנהל של EV Growth ומייסד שותף של East Ventures, אמר: "נקודת המפנה בדרום מזרח אסיה היא עכשיו ולמזלנו אנחנו כאן מוקדם. הניסיון התפעולי של החברה שלנו, מהירות העסקאות, הידע המקומי והרשתות האזוריות עזרו לנו ללכוד כמה מהעסקאות הטובות ביותר באזור. אנחנו מתכוונים להשקיע 325 מיליון דולר בהזנקים מדרום מזרח אסיה שמשלבים את הגודל של קרנות פעילות, בשלב הסיד ובשלב הצמיחה".

על ידי כך שיש לה שתי קרנות, East Ventures תומכת בסביבת ההזנקים והיא עקבית, ארוכת טווח וידידותית למייסדים. לדוגמה, East Ventures תומכת זה זמן רב ב-Ruangguru שבה ווילסון קואקה היה חבר במועצת המנהלים מאז השלב הראשון והשתתפה בסבב הסיד של החברה ב-2014. East Ventures סייעה בסבב ההמשך ותמכה עוד באמצעות הקרן EV Growth על ידי השקעה בסבב סדרה C האחרון שלה של 150 מיליון דולר.

"אנחנו גאים ש-East Ventures היא שותפה שלנו. ווילסון קואקה מ-EV Growth האמין בנו ממש מההתחלה ונתן לנו את מימון הסיד הראשון שלנו ב-2014. אנחנו אסירי תודה ש-EV Growth תמכה בנו והשתתפה בסבב האחרון שלנו של 150 מיליון דולר. אנחנו ממשיכים להפגין מחויבות חזקה ל-East Ventures ומצפים לעבוד יחד איתם כדי להגיע לגבהים גבוהים אפילו יותר", הוסיף אדמאס בלווה סיה דווארה, מנכ"ל ומייסד שותף של Ruangguru.

אודות EV Growth

EV Growth היא מיזם משותף של East Ventures, SMDV ו-Yahoo! Japan Capital שמתמקד במתן הון צמיחה להזנקים באינדונזיה ושאר דרום מזרח אסיה עם התמקדות אדישה לענפי התעשייה. ל-EV Growth יש את אחת מרשתות החברות והשותפים הגדולות ביותר באזור והיא השקיעה ביותר מ-20 חברות שבתיק ההשקעות שלה מאז הסגירה הראשונה שלה באפריל 2018. המטרה של EV Growth היא לגשר על הפער במימון הון סיכון צמיחה כשהיעד הסופי הוא ליצור תיק מאוד מגוון של חברות טכנולוגיה דרום מזרח אסיאתיות מובילות בשלב הצמיחה המוקדם. באמצעות שימוש בידע העסקי העמוק של Sinar Mas וביחד עם המוניטין של East Ventures כאחת מחברות הון הסיכון המובילות עם תיקי הסיד וסדרה A הגדולים ביותר באזור וגם הניסיון הממושך של Yahoo! Japan Capital בתעשיית האינטרנט, יש ל-EV Growth גישה ותובנות ללא מתחרים למגמות וההזדמנויות הבאות בענף.

אודות East Ventures

East Ventures שהוקמה ב-2009 היא חברת הון סיכון לשלב המוקדם שאדישה למגזר. החברה תמכה ביותר מ-170 חברות באזור דרום מזרח אסיה שכיום נמצאות אינדונזיה, סינגפור, יפן, מלזיה, וייטנאם ותאילנד. East Ventures, מהמאמינים הראשונים בסביבת ההזנקים של אינדונזיה, היא המשקיעה הראשונה בחברות החד-קרן של אינדונזיה - Tokopedia ו-Traveloka. חברות בולטות אחרות בתיק הן Mercari, Warung Pintar, Fore Coffee,  Disdus(נרכשה על ידי Groupon), Kudo (נרכשה על ידי Grab), Loket (נרכשה על ידי Gojek), Tech in Asia, Omise, IDN Media, Ruangguru, MokaPOS, ShopBack ו-CoHiveב-2018, כדי לתמוך עוד בפיתוח של הסביבה שלה ולהרוויח ממנה, East Ventures הקימה קרן לשלב הצמיחה בשם EV Growth. בשנה שלאחר מכן, East Ventures זכתה בתואר קרן הון הסיכון עם הביצועים המובילים הכי עקביים בעולם מ-Preqin והמשקיעה הכי פעילה בדרום מזרח אסיה ואינדונזיה.

אנשי קשר

Media
Gladys Nathania, Media Relation, East Ventures
Phone: +62 81319301170, email: Gladys@east.vc

© כל הזכויות שמורות למערכת פרסום הודעות יחסי ציבור בניית אתרים ע"י בניית אתרים