מהי רפואת שיניים אסטטית?

דרוג:

רבים מקשרים רפואת שיניים לכאבי שיניים ורפואת חירום כמו טיפולי שורש, סתימה, כתר ופעולות שיקום למניעת אובדן השיניים ושמירה על בריאותן. אבל רפואת שיניים היא לא רק הצלת השיניים או שמירה על החניכיים וכוללת גם תחום של רפואת שיניים אסתטית המקדמת את מראה השיניים ובעלת השפעה משמעותית הדימוי והביטחון העצמי. רפואה זו נועדה להשגת שיניים צחורות, מדוגמות וחיוך יפה התורמים גם לבריאות השן אך בעיקר לשיפור המראה.
הטכנולוגיה המתקדמת בשילוב פתרונות אסתטיים איכותיים ומיומנויות טיפול המבוססות על שימוש בחומרים דנטאליים משובחים מאפשרים להשיג היום תוצאות מרשימות במיוחד, כמו שיניים לבנות, ישרות וחיוך אטרקטיבי. רפואת שיניים אסתטית זו מתמקדת במספר פעולות בולטות:


יישור שיניים


שניים יכולות להתעקם ממגוון סיבות – בעיות צמיחה, פגיעה פיזית בשיניים או תאונה ובניגוד לסברה הרווחת, ניתן ליישר שיניים גם בגיל מאוחר כאשר כיום היישור של השיניים פשוט יותר לביצוע הודות למערכות יישור מתקדמות ושקופות. אם בעבר היישור היה כרוך בפלטות ברזל כבדות ודומיננטיות, היום ניתן לטפל בבעיות של מנשך פתוח ועוד בעיות באמצעות מערכת יישור שקופה ומינימליסטית, שניתן להרכיב על גבי השיניים כ-22 שעות ביממה, כך שאפשר גם להיות חופשי בלעדיה למשך שעתיים ביום, בין אם לצורך צחצוח וניקוי או לצורך אכילה. ההליך הוא הדרגתי ומבוסס על התאמת המערכת למבנה הפה ולשיניים לאחר ביצוע של סריקה דיגיטלית והדמיה. התוצאות נראות תוך שנה בממוצע, משתנה ממטופל למטופל, ולאחר מכן קל יותר לבצע פרוצדורות שונות של שיקום הפה וכמובן, ליהנות משיניים ישרות שעושות חשק לחייך ובגדול.


ציפויי שיניים


דרך להחזיר את המראה היפה של השן במיוחד אם השיניים פגועות, יש ביניהן רווחים לא פרופורציונאליים או הן סדוקות היא באמצעות ציפויים דנטאליים. כיום ניתן להשתמש בציפוי חרסינה דק השומר על מראה טבעי של השן, כאשר הרכב ומבנה הציפוי קשורים במצב השן ובמקרים מסוימים יהיה צורך בביצוע השחזה מינימלית של האמייל על מנת שהציפוי יתמזג עם השן באופן הרמוני להפליא. ישנם גם כתרים דנטאליים שמהווים מעין כיסוי לשיניים פגועות על מנת להשיב מחד, תפקוד לשן ומאידך, לשמור על צבע וצורה אטרקטיביים. הטיפולים של היום הכוללים בין היתר ציפויי שיניים בעלי יכולת עמידות גבוהה, ליטוש משופר ואפקטים מרשימים גם מבחינת שקיפות, אטימות וכל מה שחשוב על מנת להשיג שיניים מרהיבות.


הלבנת שיניים


רבים סובלים משיניים שמצהיבות עם השנים כתוצאה משחיקה מוגברת, הכתמה של מזון ושתייה וליקויי היגיינה. הבשורות הטובות הן שניתן להלבין את השיניים כאשר מידת ההלבנה תלויה בגוון הטבעי של השיניים. קיימות מגוון טכניקות לביצוע הלבנה כמו למשל, הלבנה באמצעות לייזר כאשר הלייזר מעצים את האפקטיביות של חומר ההלבנה, הרכבת סד עם חומר מלבין על השיניים ומשחות לביצוע הלבנה. הרכת סד נחשבת לשיטה יעילה במיוחד אל גם במקרה זה יש לחזור על הפעולה פעם בתקופה ויש חשיבות רבה לשמירה על הרגלי ההיגיינה והצחצוח כמו גם הרגלי התזונה.
רפואת שיניים אסתטית היא שילוב בין בריאות לאסתטיקה ויצירת שיניים מושכים ויפים מהחינה החזותית. לא צריך להגיע לרופא שיניים רק במצב של כאבים או בעיות שיניים ואפשר בהחלט ליהנות מהשיטות הקיימות לצמצום רווחים בין שיניים, מילוי של שיניים סדוקות והפיכת השיניים המוכתמות ללבנות ומרהיבות כל אלה באמצעות טיפולים זעיר פולשניים. האפשרויות האסתטיות רבות, אבל חשוב לבחור במרפאת שיניים אסתטית בתל אביב בעלת המיומנויות הנדרשות לביצוע הטיפולים תוך שמירה על תפקוד, מבנה ואסתטיקה.
 
 


© כל הזכויות שמורות למערכת פרסום הודעות יחסי ציבור בניית אתרים ע"י בניית אתרים