עירית תמיר בספר חדש "ילדה טובה רמת גן"

דרוג:

"ילדה טובה רמת גן" הוא מסע חיים מטלטל של אישה שנולדה כפיצוי לאם ניצולת שואה, חוותה ילדות אכזרית ומתעללת, אך נאלצה להיות ילדה טובה. בנעוריה מצאה את עצמה יפה מבחוץ ומפורקת בפנים. אז היא נראתה ונתפסה כמצליחנית ונועזת, אך הרגישה מבוהלת וחיה חלומות של אחרים.

כשמת אהובה במלחמת יום כיפורים התרסק עולמה. עם הרבה אלכוהול, דיכאונות, חרדות וחיפוש מתמיד המשיכה לחיות בתחושות של זרות, שונות, חוסר שייכות וחוסר שורשים. היא החליפה דירות, מקצועות, גברים. היא חיה על הקצה וחוותה מעברים חדים מ"ילדה טובה" ל"ילדה רעה". כל זאת עד שפנתה לאימוץ חד-הורי והצליחה כנגד כל הסיכויים. לאחר המכות הקשות בחייה מצאה את האמונה ביקום, בתוכנית הגדולה וביד המכוונת. היא עזבה את עולם העסקים לטובת העולם החברתי והשקיעה את כוחותיה כדי להביא שינוי ולהשפיע על החברה הישראלית. כך עברה מחידלון לעשייה, מקורבניות למובילות, מכאב לתקווה. היא החלה להיות אקטיביסטית ויזמת חברתית המשפיעה, נוגעת, מקדמת ולא עומדת מנגד. הקימה ארגונים, הובילה מהלכים וייצרה תקווה. צירופי המקרים של היקום זימנו לפתחה את שיטת הטרילותרפיה (השיטה שפיתח ניסים אמון), והיא הפכה למדריכה בשיטה זו ומצאה רגעי אושר ונינוחות בחייה הסוערים. זהו סיפור של טרנספורמציה, של קבלת אחריות לחיים והפיכתם למשמעותיים, למרות – ואולי אף בזכות - קלפי הפתיחה.

עירית תמיר חיה בזיכרון יעקב. היא עורכת דין, אשת שיווק ותקשורת, תוכניתנית מחשבים, יזמת ומובילה חברתית, מדריכת טרילותרפיה. הקימה ארגונים ובהם 'קו משווה', 'שיתופים', 'מעלה', 'נשים עושות שלום'. המשוררת רחלי ראובן כתבה על הספר: "קראתי את הספר בנשימה עצורה. סיפור אנושי מרגש עד דמעות... סיפור קסום."

"ילדה טובה רמת גן" מאת עירית תמיר, העורכת: ד"ר לאה צבעוני. 
צבעונים הוצאה לאור 2020. 127 עמ', המחיר  72 ₪.  
ציור העטיפה: ליהי אלקיים, עיצוב העטיפה: אלה רסקין
להשיג בחנויות באתר ההוצאה© כל הזכויות שמורות למערכת פרסום הודעות יחסי ציבור בניית אתרים ע"י בניית אתרים