מה ההבדל בין דפוס דיגיטלי לבין דפוס אופסט?

לבית ולמשרד :  |   | 20/10/2020
דרוג:

בעידן הדיגיטלי בו אנו חיים, ישנם אלו הטוענים כי התוכן המודפס מיצה את עצמו. אין ספק כי האמצעים הדיגיטליים שעומדים היום לרשותנו מאפשרים להניע מידע במהירות חסרת תקדים וליצור חוויה ויזואלית יוצאת דופן ללא כל צורך בהדפסה מסורתית. עם זאת, גם לחומרים המודפסים עוד יש מקום והם מציעים לנו יתרונות מגוונים שהופכים את דפוס האופסט לטכניקה הנפוצה ביותר לשימוש גם היום. גם בעולם הדפוס חלו תמורות רבות ועסקים מכל תחומי התעשייה עוברים לעבודה עם בית דפוס דיגיטלי המאפשר להם לקבל תוצאות מהירות ויעילות יותר. כאן נבחן את ההבדלים בין דפוס אופסט לדפוס דיגיטלי וננסה לזהות את היתרונות והחסרונות בכל אחת מהשיטות.


אז מהו בעצם דפוס אופסט?


 
דפוס אופסט פועל בטכנולוגיה ישנה למדי, אך מספק תוצאות יעילות ואמינות ששומרות אותו רלוונטי עד היום. שיטה זו למעשה זהה לטכנולוגיות החשיפה של הצילום המסורתי. על לוח אלומיניום נרחב, המכונה גם "לוח אופסט", מוקרנת התמונה המיועדת להדפסה. הלוח מכיל שילוב של חומרים כימיים שונים המגיבים לאור ויוצרים את התבנית הראשונית שתשמש להדפסת העיצוב בהעתקים רבים. כל לוח מאפשר הדפסה בצבע אחד ולכן, עבור תבנית צבעונית, נצטרך להשתמש בכמה לוחות אופסט.
על אף שהשיטה מסורבלת ובאמצעים מיושנים, איכות ההדפסה המתקבלת היא עונה הטובה ביותר ומחזיקה מעמד לזמן רב. זוהי גם הסיבה שהיא עדיין המועדפת בכל בית דפוס. גם בתחום זה ישנם חידושים טכנולוגיים משמעותיים ואמצעים ממוחשבים הופכים את העבודה עם הלוחות למהירה ויעילה יותר.


דפוס דיגיטלי – חדשני, מהיר, חכם

 

הדפוס הדיגיטלי הוא שחקן חדש יותר במשחק ותופס תאוצה מיום ליום. במובנים רבים, הדפוס הדיגיטלי פועל באופן דומה להדפסות שאנו עושים בביתנו, אך עם אמצעים מתקדמים ואיכותיים יותר. בית הדפוס מקבל קובץ דיגיטלי ושולח אותו להדפסה. היתרון המשמעותי ביותר כאן הוא כי אין צורך בחומרים מיוחדים, בלוחות מסורבלים או בשיטות מיושנות ואיטיות – פשוט מקבלים תוכן מוכן ושולחים מיד להדפסה. התוצאות מהירות, אמינות ומאפשרות עבודה עם בית דפוס מרחוק.  

  • גמיש יותר – אין צורך להכין לוח חדש בתהליך מורכב עבור כל שינוי קטן בגרסה. בין אם אנו רוצים ליצור פוסטר לאירוע מתחדש עם עיצוב זהה בשינוי מספר פרטים כמו תאריך ומיקום, קטלוגים בעלי תוכן משתנה בעיצוב החוזר על עצמו או כל שינוי אחר, הכול מתנהל בלחיצת כפתור.
  • תחזוקה פשוטה – עבור בית דפוס מדובר באמצעי נוח ומהיר. אין צורך להחליף ולנקות את המכונות ולתחזק אותן. העבודה מתנהלת במדפסות חכמות.
  • מענה מהיר – פשוט שולחים קובץ ומקבלים תוך זמן קצר את כל התדפיסים מוכנים בחבילה.
כדי לבחור בין טכניקות הדפוס, חשוב שנשאל את עצמנו מה הצרכים שלנו. ככל שאנו מעוניינים ליהנות מאיכות הגבוהה ביותר ולא נדרשת לנו גמישות או מענה מהיר, ייתכן שדווקא האמצעים המסורתיים ישרתו אותנו טוב יותר. עם זאת, לעבודה השוטפת ולמענה מהיר – יש לטכנולוגיה הדיגיטלית המון מה להציע.

© כל הזכויות שמורות למערכת פרסום הודעות יחסי ציבור בניית אתרים ע"י בניית אתרים