איך תוכל להיות מתווך מקצוען בשנת 2021?

נדל"ן והשקעות :  |   | 16/2/2021
דרוג:

ברור למה אתם מתעניינים בקריירה כמתווכי נדל״ן. יש כל כך הרבה סיבות לבחור בקריירה זו: עבודה גמישה, אתם הבוסים שלכם, אתם יכולים לעסוק במקצוע בכול מקום בארץ. אבל אולי אתם לא יודעים איפה לומדים את המקצוע? ומה חשוב לדעת כמתווכים מתחילים?

איפה לומדים תיווך נדל״ן?

קודם כל חשוב להבין שכדי לעסוק בתיווך נדל״ן, אתם צריכים להיות בעלי רישיון מטעם רשם המתווכים במשרד המשפטים. זה החוק ומטרתו להבטיח שהאנשים שעוסקים בתיווך נדל״ן יהיו בעלי הידע והמקצוענות הנדרשים כדי לעסוק בענף זה.
כדי לעבור את הבחינה של משרד המשפטים אתם יכולים ללמוד את החומר בעצמכם או במסגרת קורס תיווך נדל״ן. בחינה זו מתקיימת 3 פעמים בשנה, והיא מתייחסת לחוקים השונים הרלוונטיים לענף הנדל״ן, כמו:
  • חוקי הגנת הצרכן
  • דיני חוזים
  • ודיני מקרקעין
מוסדות לימוד שונים ברחבי הארץ מציעים קורסים ללימודי תיווך נדל״ן, כמו:
  • המכללה המשותפת – מציעה קורסים בפריסה ארצית בתחומים שונים בתחום הנדל״ן, המתקיימים מבאר שבע בדרום ועד חיפה בצפון, מה שמתאים במיוחד לאלה מכם שמחפשים קורס תיווך בקריות או בחיפה.
  • המכללה העסקית של התאגדות העסקים הקטנים והבינוניים בישראל – עם שלוחות ברמת גן, רחובות, אשקלון וירושלים. המכללה מציעה קורס בייעוץ משכנתאות שכולל כ-40 שעות לימוד, וקורס לניהול פרויקטים בבניין, שכולל כ-100 שעות.
  • היחידה ללימודי חוץ במרכז האקדמי למשפט ולעסקים – רמת גן – מציעה קורס מתווכי נדל״ן שמכין את הסטודנטים למבחני הרישוי למתווכים. הלימודים כוללים 10 מפגשים, סה״כ 60 שעות.
איך צוברים ניסיון ומכירים את השטח?

סוכני נדל״ן ותיקים יציעו לכם למצוא מנטור. כשיש לצדכם מישהו שנותן לכם עצות שנולדו מתוך ניסיון של שנים, העזרה שלו יכולה להיות משמעותית ביותר.
בנוסף, כדי להתקדם, לצבור ניסיון ולהכיר את השטח, מומלץ לבנות את תחום ההשפעה שלכם. ככול שיהיו יותר אנשים שמכירים אתכם בשטח שבו אתם פועלים, כך תצליחו לקבל יותר עסקים והפניות. חלקו כרטיסי ביקור כמעט לכול מי שאתם מכירים, ואז פגשו עוד ועוד אנשים וחלקו כרטיסים נוספים. השתמשו במשפחה, בחברים ובאנשים בתחום שאתם מכירים.
אפשרות נוספת לצבור ניסיון ולהתקדם מסתמכת על המוניטין שלכם, שמתחיל בהענקת שירות לקוחות מעולה. זה יכול להיראות כמו איזו המלצה כללית, אבל אנשי המקצוע בתחום הנדל״ן – ולפחות הטובים שביניהם – הם מאוד משקיענים בעבודתם. למעשה, אחד המחקרים שעסק בנושא מצע כי 86% ממתווכי הנדל״ן טוענים כי חוויית לקוח מעולה היא האיכות החשובה ביותר בקריירת נדל״ן מצליחה.

מהן המגמות החדשות בתחום?

בשנים האחרונות רואים כמה מגמות חדשות בכול הנוגע ליחסי הצרכן עם ענף הנדל״ן, המתבטאות בכך שבגלל האינטרנט, לאדם הממוצע יש יותר גישה מאי פעם, לניתוחי שוק, לחוות דעת של מומחים ולנושאים נוספים שהיו בעבר נחלתם הבלעדית של אנשים שהתפרנסו כמתווכי נדל״ן. קחו זאת בחשבון כשאתם מתנהלים מול הלקוחות שלכם.
 
© כל הזכויות שמורות למערכת פרסום הודעות יחסי ציבור בניית אתרים ע"י בניית אתרים