עורך דין לאזרחות אירופאית

:  |   | 14/3/2021
דרוג:

מדינות רבות באיחוד האירופאי מאפשרות לישראלים לקבל אזרחות מטעמן. קבלת אזרחותן משמעותה קבלת זכויות שונות של האיחוד האירופאי. מדובר על אפשרות לימודים ללא עלות או בתנאים העדיפים על אלו הנהוגים בישראל. זכאות לתנאים סוציאליים שונים, לרכישת נדל"ן שם ולביצוע עסקים ללא הגבלה, כמו כן, יהיה ניתן להיכנס למדינות שונות בעולם ללא ויזה, ובין היתר, לחשובות דוגמת ארה"ב קנדה ואחרות גדולות. כל אלו הינן הטבות קורצות, ולכן, ישראלים רבים עושים את המאמץ ופותחים בהליך בקשה מתאים. התהליך הינו ארוך, יחסית, ויש להצטייד בסבלנות. אם מבצעים אותו על ידי עורך דין לאזרחות פורטוגלית המתמחה בתחום, אזי הוא יתבצע ללא תקלות העלולות לעכב את התהליך.

אזרחות פורטוגלית בקצרה

אחת מהארצות הללו היא פורטוגל אשר הייתה בה קהילה יהודית משגשגת שנאלצה או אולצה לברוח בשל סיבות דתיות ואחרות. כידוע, סמוך לגירוש יהדות ספרד בשנת 1492 התרחש גם גירוש יהדות פורטוגל ורבים מהיהודים מצאו מקלט במדינות אחרות בעולם. חלקה היגר לצפון אפריקה ומשם הגיע לישראל. החוק אושר בשנת 2015 ועל המבקש לקבל אזרחות פורטוגל והעומד בקריטריונים שונים וביניהם תעודת יושר,  להוכיח כי הוא צאצא של יהודי שגר שם. מדובר על תהליך מורכב הנעשה בשלבים שונים. ניתן לעשותו עצמאית אבל, כאמור, מומלץ להיעזר בשירותי עורך דין היכול גם לאשר נוטריונית, לספק מתורגמן ועוד.

התהליך להוצאת אזרחות פורטוגלית

תחילה יש להפנות בקשה לקהילה היהודית המרוכזת בליסבון או בפורטו – עריה הגדולות של פורטוגל. בבקשה יש לציין שמות, מגילות יוחסין וחומר חשוב אחר כגון תמונות, מכתבים, סיפורים מהעבר ומסמכים אחרים אשר יכולים להוכיח קשר להורים, לסבים ועוד. ניתן גם להגיש הפניות מרבנים. לאחר שנעשה וידוא על ידי נציגי הקהילה והבקשה אושרה, יש לפנות ישירות אל הרשויות. כאן יש להגיש טופסי בקשה אחרים המתורגמים לפורטוגלית והמאושרים על ידי נוטריון בחתימת אפוסטיל, לבקשה יש לצרף תעודות לידה, צילום דרכון ישראלי של המבקש, תעודת נישואין, תעודת שינוי שם ותעודת יושר ישראלית או ממדינה אחרת בה הוא שהה לפחות 3 חודשים.

לאחר התהליך

המסמכים נבדקים ומאושרים על ידי משרד הפנים הפורטוגלי ולאחר האישור יקבל המבקש תעודת לידה פורטוגלית. השלב הבא הינו הוצאת תעודת זהות פורטוגלית בקונסוליה הפורטוגלית בישראל. המהלך האחרון הנ"ל אורך כחודש ימים בממוצע. בסיומו ניתן לקבל דרכון רומני בקונסוליה הפורטוגלית בישראל. את השירותים האחרונים ניתן לקבל גם בפורטוגל עצמה. עורך דין לאזרחות פורטוגלית יכול לעשות זאת בקלות מאחר והוא עובד בשיתוף פעולה עם משרדי עורכי דין בליסבון או בפורטו.  שירותיו נדרשים מאוד מאחר והוא מכיר את כל הפרוצדורה על בוריה. הוא יגיש את הממסכים לאחר שוידא שאין בהם טעויות הקלדה או אחרות, שהכול נרשם כהלכה וכדומה. כל שגיאת כתיב, למשל, עלולה לפסול את הבקשה ויהיה צורך להגישה מחדש.
 
 

© כל הזכויות שמורות למערכת פרסום הודעות יחסי ציבור בניית אתרים ע"י בניית אתרים