פיתוח עסקי בחברה - כך תעשו זאת נכון

חברה וקהילה :  |   | 4/1/2021
דרוג:

כל חברה הוקמה כדי שתגיע להכנסות נכבדות וכך בהתנהלות נכונה יהיו לה רווחים נאים - כדי להגיע ליעדים הללו נדרשת יצירתיות, חשיבה יזמית ופיתוח עסקי תמידי בתחום העיסוק ובתחומים הקרובים אליו.

כדי לעשות סדר בדברים מנהלי העסק הם אלה שנותנים את הטון והם מנתבים את אופן הפעילות העסקית. מעת לעת הם מבקשים לבצע שינויים כלשהם ובהתאם לכך הם מעבירים הנחיות מתאימות והדרכה מקיפה כיצד לפעול מעתה ואילך וזאת כדי להגיע למטרה הנכספת. לעיתים פועלים במסלולים מוצלחים מאד ולעיתים מתברר שהמסלולים הללו לא מתאימים והתוצאות אינן טובות ולכן מבצעים שוב שינוי וחוזרים לדרך הראשונית, או פותחים בדרך חדשה תוך תקווה שהיא זו שתתאים לתחום העיסוק הספציפי.

כדי ליישם את השינויים הללו הלכה למעשה, נעזרת החברת בחברה מקצועית ומנוסה אשר מעניקה לעובדים ייעוץ ארגוני כדי שהם יפנימו את השיטות החדשות. היועצים המיומנים עוברים עם העובדים על תהליכי השינוי הנדרשים בצורה של סימולציה, או בנתיבים אחרים שמתאימים לסביבה הדינמית בה העסק פועל. בתהליך ההדרכה צפות תמיד שאלות והמנחים מעניקים את מלוא ההסברים, כדי שכל ההתנהלות של פיתוח עסקי תהיה ברורה לחלוטין וחד משמעית.

 

דרכים חדשות של פיתוח עסקי

כדי למצוא דרכים חדשות שיקדמו את העסק, מבצעים מנהלי העסק סיעור מוחות עם אנשי מקצוע על מנת לחשוב על רעיונות חדשים שיקדמו את החברה ויניבו לה הכנסות נוספות. לעיתים הפתרון הוא שינוי פנים ארגוני כמו לדוגמה אסטרטגיה של הגדלת מחלקות רווחיות וסגירת מחלקה שאינה רווחית. בדרך זו ההפסדים של המחלקה ההפסדית אינם נוגסים ברווחים של המחלקה הרווחית ולעומת זאת הרחבת המחלקה הרווחית תגדיל את רמת ההכנסות. אופציה נוספת היא הרחבת מעגל הלקוחות שמגיעים לאתר המקוון ורוכשים בו פריטים. הטקטיקה שבה ינקטו כדי להגיע לכך היא על ידי קידום אורגני או קידום ממומן, פרסום ביוטיוב ובדרכים נוספות.
 

שינויים פנים ארגוניים

אג'נדה חדשה ורוח צעירה יכולים תמיד לסייע בנושא פיתוח עסקי. לעיתים כדאי לרענן את השורות ולבצע שינויים פרסונליים. לקדם אדם מבריק לתפקיד אחר במערך החברה, כדי שיבצע מהפך חיובי ויסחוף אחריו גם את שאר העובדים שישתכנעו שהחשיבה היא מצוינת וכך קיים סיכוי סביר שבזכות השינוי יראו תוצאות מצוינות בדוחות הבאים של רווח והפסד על פי מרכזי רווח עסקיים. אם הפיילוט יהיה מוצלח, יש אפשרות ששיטה זו תתבצע בתהליך חוצה ארגון והדבר יוביל לשינוי ולשיפור היכולות של כל אחד מהעובדים. כאשר יש הצלחות, הדבר גורם לאושר רב לעובדים, מגביר את המוטיבציה, כיוון שהם יודעים שעל פי שיטת התגמול הנהוגה בעסק הם יקבלו בונוסים נאים והדבר מדרבן את כולם לבצע עבודה נפלאה בכל יום. בדרך זו נוצרת גם עבודת צוות נהדרת ושיתוף פעולה בין העובדים לטובת פרויקט פתוח עסקי מוצלח.

© כל הזכויות שמורות למערכת פרסום הודעות יחסי ציבור בניית אתרים ע"י בניית אתרים