ס. סטייל. סטיילינג. / המעצב ארז עובדיה אודות שירותי סטיילינג

אופנה וביגוד :  | תכל'ס | 16/5/2013
דרוג:

סטיילינג

סטיילינג הינו תחום די חדש בעולם האופנה, אשר התחיל למעשה כאשר מפורסמים החלו להיעזר באנשי אופנה על מנת לבנות את המלתחה שלהם. הרצון המרכזי של מזמיני השרות הידוענים היה בניית מלתחה על ידי אנשי אופנה, אשר תותאם אך ורק להם.

 לעיתים הוזמנו שירותי סטיילינג לקראת אירוע חשוב בו היה להם חשוב להראות מצוין בעיני משתתפי האירוע, בעיני עצמם ולא לשכוח בעיני הצלמים המסקרים את האירוע כך שתמונתם ביום שלמחרת במדיה הכתובה תוסיף לתדמיתם המקצועית והאישית.

השרות הזה החל להתפשט במהירות גם לשכבות אוכלוסיה אחרות, נשים קרייריסטיות המחפשות אחר מלתחה התואמת את התדמית המקצועית שלהן, כלות לקראת יום כלולותיהן, נשים לאחר גיל 40 החושקות במהפך תדמיתי וכמובן גם גברים שמאסו בחיפוש אחר קו אופנתי ורוצים את הבשורה אצלם בארון מבלי לקטט רגליים. 

 

בימינו סטייליסט צריך להיות אדם בעל ידע איתן בכל הקשור לעולם האופנה, עליו לזהות מגמות אופנה, עליו לדעת לתת יעוץ באשר לאיפור, שיער ואקססוריז, כאשר עיקר העיקרים הוא היכולת שלו להתחבר לסגנון האישי של הלקוחות שלו על מנת להתאים להם פריטי לבוש התואמים את מבנה גופם. הנחת היסוד היא שלכל מבנה גוף אפשר להתאים פריטי לבוש אשר יחמיאו באופן משמעותי למזמין השרות. לדוגמא: נשים וגברים עם עודף משקל יכולים להראות נפלא לאחר שירות סטיילינג מקצועי.

 

שירות הסטיילינג חוסך הרבה כאבי ראש, שיטוטים חסרי תועלת בחנויות הבגדים ובעיקר רכישת פריטי לבוש אשר לא מחמיאים ללובש אותם. רובינו מכירים את התחושה הלא נעימה כשפותחים את הארון ומביטים בפריטי לבוש אשר נקנו ונלבשו רק פעמיים במקרה הטוב.

העבודה עם סטייליסט תוכל ליצור מלתחה נבונה, אשר פריטיה משתלבים היטב אחד עם השני ומחמיאים מאוד למזמין השרות.

 

במסגרת השרות הזה הסטייליסט מגיע עם מזמין השרות לחנויות בגדים נבחרות כדי למדוד פריטי לבוש אופציונאליים. אם הוא מכיר היטב את הקולקציה בחנות שבהן יבקרו, הדבר יקל על תהליך הבחירה וכמובן יוכל להסתייע במעצב האופנה העומד מאחורי הקולקציה בחנות. האפשרויות כאן מגוונות ורחבות, פריטי לבוש לעבודה, בגד לאירוע חגיגי או מלתחה שלמה העונה על הצרכים בהתאמה לאורח החיים של מזמין השרות.


העבודה של סטייליסטים נראית גם בחברות וארגונים גדולים בתחום של יעוץ תדמיתי לנותני השירות. לדוגמא איך נראות דיילות האוויר והקרקע בחברת התעופה, מה לובשות דיילות המכירה בחברת הסלולר, מה כדאי לשנות בלבוש של נציגי הנדל"ן כדי ליצור תדמית מקצועית ומרשימה.

 

כותב המאמר:
המעצב ארז עובדיה
- בעל בית אופנה בתל אביב שמלות כלה וערב,
בוגר בית הספר לעיצוב המוביל בעולם 
Marangoni מילאנו, איטליה ונציגו הבלעדי בישראל.


 

 


תכל'ס  - בונים עסקים באינטרנט
© כל הזכויות שמורות למערכת פרסום הודעות יחסי ציבור בניית אתרים ע"י בניית אתרים