מה חשוב לדעת לפני בחירת עורך דין צבאי

חברה וקהילה :  |   | 10/10/2021
דרוג:

אם אתם חיילים והסתבכתם עם צה"ל, אולי אתם לא בטוחים מה עליכם לעשות כדי "לצאת מהבוץ". ואם זה המצב, חשוב מאוד שתבינו מתי ולמה אפשר ומומלץ לפנות לעורך דין צבאי.


מתי אפשר וכדאי להיעזר בעורך דין צבאי?

רוצים לדעת מתי ניתן ורצוי להיעזר בשירותיו של עורך דין צבאי? הנה 7 דוגמאות נפוצות:
1. אם מצ"ח זימנו אתכם לחקירה.
2. אם עברתם על חוקי צה"ל בזמן שירות צבאי.
3. אתם חשודים בתור נפקדים, עריקים, או משתמטים.
4. אתם מעוניינים בייעוץ לגבי הזכויות שלכם בתור חיילים, או בנוגע לשחרור מוקדם של חיילי קבע.
5. אם נפצעתם במסגרת השירות הצבאי.
6. אם הפרופיל הרפואי שנקבע לכם ע"י צה"ל לא משקף את מצבכם הרפואי.
7. אם אתם זקוקים לייעוץ או לייצוג משפטי.


למה כדאי להיעזר בעורך דין צבאי?

קודם כל, חשוב שתדעו שלמערכת הצבאית בישראל מערכת משפט משלה, שלא כפופה לחוק האזרחי. עובדה זו יוצרת מצב שבו מה שנראה לנו טבעי וחוקי בתור אזרחים, עלול להיות לא חוקי עבור חיילים, הכפופים לחוק המשפט הצבאי. מה שגורם ללא מעט חיילים לעבור על חוקי צה"ל או לעמוד למשפט, למרות שהם לא מודעים בכלל לעבירה שביצעו, או לא מבינים למה מדובר בעבירה.

מסיבה זו, לפני כל אינטראקציה שלכם מול מערכת המשפט הצבאית, כדאי לכם להתייעץ עם עורך דין צבאי, שמתמחה במשפט מסוג זה ואשר מכיר מקרוב את החוקים ואת ההליכים המשפטיים הנהוגים בצה"ל. בטח ובטח אם עברתם על חוקי צה"ל ואם אתם מועמדים למשפט צבאי.


איך לבחור עורך דין צבאי

אם הסתבכתם עם צה"ל ואתם זקוקים לייצוג עורך דין במשפט צבאי, או שאולי אתם רוצים לקבל ייעוץ בנוגע לזכויות שלכם או בנוגע לשחרור מוקדם משירות קבע, כעת אתם מבינים מדוע כדאי לכם להיעזר בשירותיו של עורך דין צבאי. ועכשיו נשאלת השאלה – איך נוכל לבחור עורך דין צבאי בצורה נכונה, כך שנבחר עורך דין אמין ומקצועי, שבאמת יוכל לעזור לנו? אז להלן 3 טיפים שיכולים לעזור לכם:
1. תשאלו חברים ובני משפחה האם הם מכירים עורכי דין צבאיים מומלצים.
2. חפשו בגוגל משרדי עורכי דין, המתמחים במשפט הצבאי. תבדקו איך נראה האתר שלהם (כמו האם הוא נראה מרשים, והאם אפשר למצוא בו תוכן בעל ערך בנושא), וחפשו באתר ביקורות של לקוחות עבר.
3. חפשו ביקורות וחוות דעת נוספות בגוגל וברשתות החברתיות על משרדי עורכי הדין הפוטנציאליים שמצאתם עד כה. תראו אם הביקורות נראות לכם אותנטיות, והאם הן חיוביות.
4. תבקשו הצעת מחיר ממשרדי עורכי הדין המתמחים במשפט צבאי שמצאתם. העריכו למי הכי כדאי לכם לפנות מבחינת עלות תועלת.
5. תבחרו רק במשרד עורכי דין שנחשב למוביל בתחום, כמו המשרד של רכבי, הראל ושות', שמחזיק בוותק של מעל ל-30 שנה בתחום המשפט הצבאי ודיני העבודה, ושמלווה ומסייע משפטית לנכי צה"ל ולמשפחות שכולות.

© כל הזכויות שמורות למערכת פרסום הודעות יחסי ציבור בניית אתרים ע"י בניית אתרים