ועדת הספורט של הוועד האולימפי החלה בעבודתה

דרוג:

ועדת הספורט של הוועד האולימפי בישראל, בראשותה של חברת ההנהלה יעל ארד, קיימה אתמול (שישי) את ישיבת עבודה ראשונה בה הציגה ארד את חזונה האישי ואת הנושאים שיהיו במרכז העשייה של הוועדה. בוועדה, שכל חבריה חיצוניים לוועד האולימפי,  חברים מגוון מומחים בתחומים שונים ובהם ספורטאים ומאמנים אולימפיים בעבר ומומחי תעסוקה, עורכי דין ונציגי האקדמיה

תפקידה של הוועדה הוא לבחון ולהציע דרכים להעצמת הספורטאים האולימפים של ישראל, לדאוג לרווחת הספורטאים ולסייע להם במחשבה על עתידם, ביום שלאחר הפרישה ועוד.

בפתח דבריה הודתה יעל ארד לחברים בוועדה על שלקחו על עצמם בהתנדבות להצטרף לעשייה למען הספורטאים האולימפיים. מדבריה של יעל ארד, יו"ר ועדת הספורט: "הוועדה הוקמה על מנת להניח על סדר היום הציבורי של הוועד האולימפי את רווחת הספורטאי. ספורטאי ישראל האולימפיים מדורגים כולם בצמרת העולמית אך התנאים הכלכליים והעתודות ליום שאחרי אינם משקפים את מעמדם המקצועי. כיום, כמעט 20 שנה אחרי פרישתי, מפרספקטיבה בוגרת ומנוסה  לצד אנשים עם מגוון דיעות נסייע לייצר חשיבה מחוץ לקופסא לטובת חזון הספורט האולימפי בשנים הבאות. חלק מתפקידי הועד האולימפי הוא להוביל פתרון לזכויות הביטוח הלאומי של ספורטאי העילית שלנו, לייעץ להם בתחום הפנסיה וביטוחי המנהלים שלהם , לבחון את נושא מענקי הפרישה כך שביום שאחרי בו הם מתמודדים עם אי וודאות ויוצאים לראשונה בחייהם לשוק העבודה תהיה להם משענת אמיתית ומערכת מקצועית איתה יוכלו להתייעץ. עלינו  להמשיך ולעודד אותם ללימודי השכלה גבוהה אפילו תוך כדי הקריירה הספורטיבית במידת האפשר. וכן לפעול לכך שכל ספורטאי אולימפי ישלים תעודת מאמן בבית הספר למאמנים תוך כדי הקריירה בקורס שיותאם למעמדו ויכולותיו.  בנוסף נפעל ליצירת מקומות עבודה לספורטאים בחברות המסחריות".           

בישיבת הפתיחה שהתקיימה במשרדי הוועד האולימפי בישראל אמר אפרים זינגר מנכ"ל הוועד האולימפי: "אנו רואים חשיבות רבה בהכנת הספורטאים ליום של אחרי הפרישה. בשנים האחרונות נעשו לא מעט פעולות לרווחת הספורטאים, כולל הענקת מלגות לימודים אקדמיים למי שייצגו את ישראל במשחקים האולימפיים. הקמת הוועדה בראשותה של יעל ארד, היא יזומה ברוכה. אני בטוח שהוועדה תפעל  לשיפור ברווחת הספורטאים האולימפיים,  ותסייע להם בהכוונה נכונה לעתידם. חברי הוועדה עברו על בשרם את התהליך והם יכולים להקרין מנסיונם האישי. אני מאמין שמדובר בתהליך שייצר שינוי".

חברי הוועדה: יו"ר ועדת הספורטאים רחלי ויגדורצ'יק המתעמלת האומנותית האולימפית(בייג'ינג) וחברה בהנהלת הוועד האולימפי בישראל, מאמן מכבי ת"א בכדורסל דייויד בלאט(זוכה מדליית הארד מלונדון), יו"ר אס"א ויקו חדד, שחקן עבר ומאמן כדורגל, איתן פרידלנדר אלוף עולם ואירופה בשייט (470) שהשתתף במשחקים האולימפיים כשייט ומאמן, עו"ד דפנה לנג שתוביל עם ארד את הטיפול בביטוח הלאומי ובפנסיה, דורית אגיב מומחית בהשמת עובדים, הפיזיוטרפיסטית ד"ר מיה קלה בן צור, אתלטית אולימפית בעבר והשחיין אלון מנדל (בייג'ינג) חבר ועד הספורטאים שהוזמן ע"י יעל ארד כמשקיף .


© כל הזכויות שמורות למערכת פרסום הודעות יחסי ציבור בניית אתרים ע"י בניית אתרים