כיצד להעביר לילדים את הזמן בחופשת הקיץ

תיירות ונופש :  |   | 5/10/2022
דרוג:

במידה והאומיקרון לא שבר אתכם ואתם מבינים כי אפילו שהוא נגמר מגיעים פתאום החגים וימי הקיץ החמים, כולל החופש הגדול מהבית ספר והגנים. אז מה עושים עם הילדים? כמה כבר אפשר להעביר איתם את הזמן? אם אתם שואלים את עצמיכם את השאלות האלה ולא יודעים לענות עליהם, המדריך הזה הוא בדיוק בשבילכם. אז מה עושים עם הילדים בחופשות? מה עושים איתם בחול המועד? איך אנו כהורים נצליח למקסם את הזמן איתם? אם אתם שואלים את עצמיכם את השאלות האלה, המדריך הזה הוא בדיוק בשבילכם. אספנו עבורכם פעילויות לילדים שיעבירו לכם איתם את הזמן בכיף ואפילו ייצרו תוך כדי ערך לימודי. קדימה, מתחילים.
 
אז אילו פעילויות לעשות עם הילדים בחול המועד ובחופשת הקיץ?
סביר להניח שמצאתם את עצמכם עם הילדים בבית ואתם רוצים להפוך את הזמן בילוי איתם לאיכותי ומפרה גם את ההורים וגם את הילדים. אז כיצד תצליחו להעביר איתם את הזמן מבלי למרוט שערות? הכנו עבורכם כמה רעיונות לבלוי איכותי וכייפי עם הילדים:

  • בנו מחנה אוהלים בסלון – קחו סדינים ישנים ובנו בסלון הבית אוהל מסדינים. היעזרו באביזרים נלווים כמו: כיסא, ספה, שולחן ואז צרו אווירה חמימה בתוך האוהל. פשוט, קשטו אותו והכניסו לתוכו תמונות, נצנצים, משחקים שהילדים אוהבים ועוד. בתוך האוהל תוכלו ליצור הרבה משחקים וחוויות חדשות עם הילדים.
  • כיצד תיבנו פלנטריום בבית  -  רכשו נורת אולטרה סגו, כזו שניתן למצוא בכל חנות כלי עבודה או טמבוריה, לאחר מכן קשטו את הבית באלמנטים שזוהרים בחושך, לדוגמא: מדבקות כוכבים וירח, או פשוט רכשו טושים זוהרים בחושך וציירו על בריסטולים שחורים. תוכלו להוסיף גם אביזרי גוף, כמו: צמידים זוהרים בחושך, עגילים וטבעות. ברגע שתחשיכו את הבית ותדליקו רק את נורת האולטרה סגול, תראו פלנטריום שלם של כוכבים שהילדים יעופו עליו.
  • בריכה בבית – רכשו בריכה לגינה ועשו איתם יום כיף מבלי לצאת מהבית. לחווית הבריכה תוכלו להוסיף כל מיני אלמנטים שיעשו אותה מהנה במיוחד.
  • תחרות מפלצת הבגדים – כללי התחרות היא מאוד פשוטה, מיש שזוכה במשחק הוא זה אשר לובש הכי הרבה בגדים על עצמו בבת אחת. פתאום תיראו איך הילדים הופכים לכל מיני צורות, הלבישו אותם בכל מיני סוגים של בגדים, כולל: שמלות, מכנסיים, שרוואלים וכו'.
  • טרמפולינה (מקפצה) בסגנון ביתי - אספו את השמיכות והכריות שיש לכם בבית וצרו חלל ריק באמצע הסלון. הניחו את כל הכריות והשמיכות על הרצפה וראו זה פלא, הסלון הפך למקפצה אחת גדולה שהילדים יכולים להשתולל בה במשך שעות ולעשות פעלולים באמצע הסלון.
  • כיצד תהפכו את הבית למוזיאון  -קחו חוט דק אך עמיד וחזק ומתחו אותו לאורך כל הבית. החליטו יחד עם הילדים על נושא ממוקד של תערוכה ותתחילו לתלות תמונות על החוט שמתחתם. ראו זה פלא הבית שלכם הפך פתאום למוזיאון המשפחתי שלכם הכולל תמונות משפחתיות, נוף וטבע.
  • מחזה משפחתי - בחרו סיפור, או שפשוט תמציאו אחד עם הילדים, הכינו טקסטים קצרים שיתאימו לכל ילד/ה על פי הסיפור, בחרו תלבושות צבעוניות או תחפושות שמתאימות לכל דמות, והנה לכם מחזה עם כל הילדים שהוא מאוד יצירתי ומפרה את כולם.
 
לסיכום:
כפי שאתם רואים עם קצת יצירתיות ויציאה מהקופסא, ניתן לעשות עם הילדים הרבה דברים מהנים וגם ליהנות אפילו בעצמיכם. פעילויות אלו סם מאוד מגבשות ומפתחות אצל הילדים תחושת ביטחון ואמון שהם עושים את הדבר הנכון. בנוסף, כל מעילות כזו תיזכר לאורך זמן, כך שלילדים ייפתח טעם של עוד לבילוי עם ההורים.

© כל הזכויות שמורות למערכת פרסום הודעות יחסי ציבור בניית אתרים ע"י בניית אתרים