קבוצת Merck רושמת צמיחה חזקה ברבעון הראשון 2022

דרוג:

 

קבוצת Merck רושמת צמיחה חזקה ברבעון הראשון 2022: המכירות נטו עלו ב- 12.2% לכ 5.2 מיליארד אירו בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד

 

חברת Merck, חברה מובילה במדע וטכנולוגיה, הנסחרת בגרמניה, מדווחת הבוקר (חמישי 12 במאי 2022) על תוצאות חזקות לרבעון הראשון 2022. המכירות נטו עלו ב- 12.2%  לכ- 5.2 מיליארד דולר בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. כל שלושת המגזרים העסקיים של הקבוצה תרמו לצמיחה זו: עסקי פתרונות התהליכים של מדעי החיים, מוצרי בריאות חדשים ועסקי פתרונות המוליכים למחצה של מגזר האלקטרוניקה. ה-EBITDA pre, האינדיקטור הפיננסי החשוב ביותר המשמש לניהול העסקים התפעוליים, עלה ב-7.8% לכ- 1.63 מיליארד אירו.

Merck  מעדכנת את התחזית לשנת 2022: צופה צמיחה של 6% עד 9% ומכירות נטו של בין 21.6 מיליארד אירו ל-22.8 מיליארד אירו (2021: 19.7 מיליארד אירו). עבור ה-EBIDTE pre, Merck צופה עלייה אורגנית של בין 5% ל-9% לטווח שבין 6.6 מיליארד אירו ל-7.1 מיליארד אירו (2021: 6.1 מיליארד אירו).

 

מגזר התרופות של החברה, מהווה את חברת הביוטכנולוגיה הגדולה באירופה ומייצר את תרופת הרביף לטיפול בטרשת נפוצה, אשר פותחה  על-ידי אינטר-לאב הישראלית (לשעבר אינטרפרם) ומתחרה בקופקסון של טבע. אינטר-לאב היא מרכז המו"פ של מגזר התרופות של Merck בישראל. מכירות הרביף ברבעון הראשון 2022  הסתכמו ב- 201 מיליון אירו.

 

בלן ג'ריחו, יו"ר הדירקטוריון ומנכ"ל Merck אמרה בהתייחס לדוחות:  "Merck התחילה את 2022 בצורה מבטיחה, כששלושת המגזרים שלה מייצרים צמיחה חזקה ומרווחים אטרקטיביים. הרבעון המצטיין של מדעי החיים מוכיח שעסקי הליבה שלנו אינם מסתמכים על Covid-19 כדי לספק צמיחה מרשימה. התרופות החדשות שלנו, כולל Bavencio ו-Mavenclad, הן התורמות המרכזיות  לצמיחה בתחום הבריאות. גם למגזר האלקטרוניקה היה רבעון חזק, הודות לביצועים המצוינים של פתרונות המוליכים למחצה. אנו שמחים במיוחד שסיפור הצמיחה שלנו ממשיך להתממש למרות הרוחות הנגדיות המשמעותיות בשוק הנגרמות בשל המתחים הגיאופוליטיים הנוכחיים".

 

פעילות מו"פ בישראל

אינטר-לאב היא  מרכז המו"פ של מגזר התרופות של Merck בישראל וחלק בלתי נפרד מארגון המחקר העולמי של החברה. החברה המנוהלת על ידי רג'ין שבח, זוקפת לזכותה את אחד ההישגים המשמעותיים ביותר בעולם הביוטכנולוגיה – פיתוח הרביף, תרופה לטיפול בטרשת נפוצה.

מדעני אינטר- לאב עוסקים, בשיתוף קבוצות מחקר של החברה האם בעולם, בחקר תאים ונוגדנים ובפיתוח טכנולוגיות לגילוי ופיתוח תרופות חדשניות בתחומי האונקולוגיה, האימונולוגיה החיסונית  והאימונו-אונקולוגיה. ב 2012 הושקה באינטר-לאב החממה הביוטכנולוגית הראשונה מסוגה בישראל, במטרה להשקיע ולקדם את החדשנות בתחום הביו-רפואה בישראל. כיום מארחת החממה מספר חברות סטארט אפ חדשניות. בנוסף, מעורבת אינטר-לאב באיתור מיזמים חדשים באקדמיה ובתעשייה בישראל.

Merck מעסיקה כיום כ-400 עובדים בישראל: בירושלים וברחובות (סיגמא, פתרונות מעבדה), בירושלים (קיולייט ננו טק) ביבנה (אינטר-לאב), בהרצליה (מרק סרונו, שיווק תרופות) ובקרית גת (ורסום, חומרים אלקטרוניים ופתרונות למוליכים למחצה).

 

 


© כל הזכויות שמורות למערכת פרסום הודעות יחסי ציבור בניית אתרים ע"י בניית אתרים