תנור אידוי – האם זה שווה?

לבית ולמשרד :  |   | 31/5/2022
דרוג:

ההתלבטות אם תנור אידוי שווה את הכסף, עומדת בראש רשימת השיקולים של קונים פוטנציאליים. וזה מובן. אחרי הכול, רוב האנשים שמחפשים לקנות תנור כזה, בדרך כלל מוציאים כסף רב על שיפוץ המטבח או בניית הבית, ורוצים להשקיע את כספם בפריטים שיביאו להם את התועלת הרבה ביותר בסופו של תהליך.

קצת על ההיסטוריה של תנור אידוי ביתי
לפני שנעסוק בשאלה האם תנור אידוי שווה את הכסף, הנה סיפור היסטורי קצר.
טכנולוגיית תנור האידוי הביתי קיימת כבר 25 שנים. תנורי הקיטור הביתיים הראשונים נמכרו ב-1997, על ידי מותג צרפתי. מאז שהושקו תנורים אלה, הוסיפו רוב יצרני מכשירי המטבח הגדולים בעולם, גם תנורי אידוי למגוון המוצרים שלהם. והיום, מותגים מפורסמים רבים מציעים לפחות תנור אידוי אחד לצרכנים.

מהו תנור אידוי?
בעיקרו של דבר תנור אידוי מבשל באמצעות חום רטוב, על ידי הזנת קיטור לחלל התנור. תנורים אלה מאדים מזון באותו אופן שסיר האידוי על הגז מאדה את הירקות, אבל הם עושים זאת בקלות רבה יותר, ביעילות וברמת שליטה גובהה יותר.
תנור אידוי משולב הולך צעד אחד קדימה, ומשלב את הפונקציות של תנור המטבח המסורתי (היבש) עם קיטור, כדי לייצר חום יבש, חום רטוב או שילוב של השניים.
תנורי אידוי משולבים, מציעים מכשיר רב תפקודי: בישול בתנור המשלב חום יבש וחום רטוב, מייצר מאכל חום זהוב ופריך; או מאכל פריך מבחוץ אבל לח להפליא מבפנים. בואו נדמיין את העוף הצלוי הטוב ביותר שאכלנו אי פעם, בצק עלים הכי פריך בעולם או לחם רך מבפנים עם קרום פשוט מושלם.

דוגמאות לסוגים של תנורי אידוי

  • יש תנורי האידוי המשולבים מצוידים במיכל מים, בצד או בחלק העליון של התנור. המיכל מתמלא באופן ידני, והמאייד מתחמם ומפיק קיטור. יש דגמים אחרים, שיוצרים אדים מחוץ לחלל, לפני שאלה נזרקים פנימה.
  • יש תנורי אדים משולבים עם כל האינסטלציה הנדרשת. הבונוס בתנורים אלה שלא צריך למלא אותם או לרוקן אותם בכול פעם מחדש, באופן ידני.
שתי הגרסאות יעילות מאוד וקלות לשימוש, כמובן, ברגע שאתם יודעים את יסודות ההפעלה שלהם, שכמובן גם הם ידידותיים מאוד למשתמשים.

האם תנורי האידוי המשולבים הם יקרים?
מתלבטים האם כדאי להוסיף לתקציב המטבח שלכם גם תנור אידוי? ובכן, קחו בחשבון שיש אנשים שהעלות הראשונית של תנור שכזה, תדחה אותם. עם זאת, אם הגעתם לכאן, כנראה שאתם מתלבטים אם לקנות לעצמכם תנור אידוי.
תנורי אידוי משולבים הם בדרך כלל יקרים יותר מתנורי אידוי בלבד, אבל הם מציעים הרבה יותר אפשרויות. אם אתם נוהגים לאדות כמעט כל מה שאתם אוכלים, ואתם כבר מחפשים תנור אידוי, אזי ההשקעה הנוספת בתנור אידוי משולב, פשוט משתלמת.
 
 


© כל הזכויות שמורות למערכת פרסום הודעות יחסי ציבור בניית אתרים ע"י בניית אתרים