הפורטל הישראלי לרשלנות רפואית

דרוג:

הכירות את הפורטל הישראלי הגדול ברשת לרפואה ומשפט

הפורטל הישראלי לרשלנות רפואית

ישנם לא מעט מצבים בחיים בהם נגרם לנו עוול וכל שברצוננו לעשות הוא לקבל פיצוי על מנת שנוכל לחזור לשגרה בכוחות מחודשים. לעתים קרובות העוול נגרם לנו על ידי אנשי מקצוע שנתנו בהם את אמוננו בעיניים עצומות. כאשר מדובר על מקרים בהם העוול נגרם לנו על ידי אנשי מקצוע מתחום הרפואה, הדבר חמור באופן מיוחד.

עד לפני שני עשורים, לא היה מקובל להגיש בישראל תביעות בגין מקרים של רשלנות רפואית. מעמדם של הרופאים היה גבוה מאוד ולכן איש לא חלם לערער על המקצועיות שלהם' וכך קרה שגם רופאים לא מנוסים שהסבו נזק למטופלים שלהם, המשיכו בעבודתם השוטפת מבלי שאיש נתן את הדעת על התנהגותם הרשלנית. עם זאת, מאז שנות התשעים ובאופן מיוחד בשנים האחרונות, אנחנו עדים ליותר ויותר תביעות שנסובות סביב מקרים בהם רופא זה או אחר התרשל בעבודתו והמטופל החליט להגיש נגדו תביעה בגין רשלנות רפואית.
                 
הכירו את הפורטל הישראלי לרשלנות רפואית - LawTip.co.il
         

מה מיוחד בתביעות רשלנות רפואית?

תביעות נגד רשלנות הן תביעות חשובות ביותר משני טעמים עיקריים:

·         נזק ישיר למטופל - הנזקים הרפואיים מהם סובלים המטופלים גורמים להם לרוב לירידה באיכות החיים ופעמים רבות לירידה ביכולת ההשתכרות. ישנם גם מקרים בהם בסופו של דבר המטופל נופח את נשמתו על שולחן הטיפולים כתוצאה מטיפול רשלני. אי לכך, על מנת שבני המשפחה הנותרים יוכלו לקבל פיצוי על אובדן יקיריהם או על מנת שהמטופל יוכל להמשך ולהתקיים בכבוד חרף הפגיעה, ניתן בהחלט להפנות אצבע מאשימה לגורם המטפל ולתבוע את שמגיע לתובעים על פי חוק.

 

·         היבט בריאות הציבור - רופא רשלני מהווה סכנה לבריאות הציבור. כאשר רופא שמתמחה באבחון של תמונות אולטרסאונד לא מסוגל לספק חוות דעת מקצועית ובגין זה לא התריע בפני אישה הרה כי העובר שלה סובל ממום גופני, ישנו סיכוי לא רע שהיא לא תהיה המטופלת היחידה שבאבחון שלה ייעשו טעויות. משמעות הדבר היא שעצם התביעה תגן על נשים נוספות שיעברו אבחון אצל אותו הרופא. תביעות נגד רופאים מהוות למעשה סוג של הגנה שבטווח הרחוק מסוגלות לשפר את הטיפול הניתן ומגנות על בריאות הציבור מפני רופאים שלא נוהגים בהתאם לפרקטיקה המקובלת.

אז איפה מתחילים את התהליך?

הדבר הראשון שיש לעשות כאשר מתעורר החשש כי אכן פעלו מולכם ברשלנות הוא לאתר עורך דין מומחה בתחום על מנת להתייעץ עמו. ישנם אינספור מקרים שיכולים להיכנס תחת הגדרת המטריה של רשלנות רפואית אבל לא כולם באמת מהווים עילה לתביעה.

ההמלצה הא לפנות לעורך דין מומחה בתחום, לשטוח בפניו את המקרה הספציפי שלכם ולהתייעץ עמו בקשר לכדאיות התביעה, לסיכויי הצלחה שלה, לסכום הפיצוי המרבי שאתם עשויים לקבל וכן לברר אודות סכום הכסף שתצטרכו להשקיע במשפט. ישנם לא מעט משרדים שעוסקים בתחום ושאת שכרם מקבלים רק לאחר שהתיק נסגר והפיצויים נפסקים לטובת התובע. משרדים אלו עובדים במתכונת של אחוזים מגובה הפיצוי. למרות זאת, ישנן הוצאות אחרות שעל התובע לשאת בהן. רק על מנת לסבר את האוזן נציין כי חוות דעת של רופא מומחה עולה לרוב כעשרת אלפים שקלים במקרים קלים ואף יותר מכך במקרים מורכבים. בנוסף לכך, מדובר על משפטים שנמשכים לא מעט זמן ולעתים אף נפרשים על פני מספר שנים ועל כן גם משרד עורכי הדין צריך להיות משוכנע כי האחוזים מסכום התביעה ישתלמו לו לפני שיוצאים לדרך הארוכה.

אתר LawTip, הדרך שלכם לממש את שמגיע לכם על פי חוק

כדי לאתר מידע וקבלת מענה מתאים לתביעתכם, עליכם לבחור בקפידה את המקורות. אנשים רבים בבואם לחפש את עורך הדין שייצג אותם בתביעה, מתבססים על המלצות של חברים או בני משפחה, ללא כל בדיקה מקדמת אודות זכויותיהם, מקרים דומים, או ניסיון עורכי הדין. מדובר בטעות רווחת שכן אין מקרה של רשלנות רפואית אחד בהכרח קשור למקרה אחר. בדיוק לשם כך הוקם הפורטל המתקדם והנוח לגולש LawTip. באתר אתם מוזמנים לקרוא אודות התחום (מאמרים, פסקי דין ועוד), להכיר מקרוב פסקי דין שניתנו, ללמוד על תחומי ההתמחות השונים ואפילו ליצור קשר עם עורכי דין המנהלים פורום מקצועי לקבלת ייעוץ ראשוני ללא כל התחייבות וללא עלות כספית. זה הזמן לעשות את הצעד הראשון בדרך למימוש הזכויות שלכם ולהוציא את הצדק לאור.

 


 
© כל הזכויות שמורות למערכת פרסום הודעות יחסי ציבור בניית אתרים ע"י בניית אתרים