התאמת וילונות לבית

לבית ולמשרד :  | webgo | 6/8/2014
דרוג:

וילונות הם דבר שאפשר לדבר עליו הרבה. כל האפשרויות לדבר שהוא סה"כ כל כך פ]שוט וכל כך מובן מאליו- וילונות נועדו ליצור הפרדה. בין אם זו הפרדה בינינו לבין העולם החיצוני (מה שהיה עשוי להראות דרך חלונות ביתנו) או הפרדה בין חלקים של הבית שמטעמים של נוחיות או ממון מופרדים על ידי חציצה בד ולא ע"י חציצה קבועה (שיקולים של כסף, נוחות ומקום).

וילונות באים בהרבה צורות, דגמים, צבעים ועשויים מהרבה חומרים- כל אלה מאפשרים לנו לבחור את מה שאנחנו צריכים ורוצים לתוך הבית שלנו. יכול להיות שאנחנו רוצים אווירה תיאטרלית בתוך הבית, שאז נבחר וילונות תיאטרון שיהוו פתח כניסה לתוך הבית (ועם זאת הערה- הוילונות האלה כבדים מאוד).

יכול להיות שאנחנו רוצים רק משהו סמלי ופשוט ואז נבחר וילונות בד, אולי אפילו חצי שקופים, שיפרידו בין חללים מסוימים שלא אמור להיות ביניהם לכאורה שום קשר (כמו המטבח ופתרונות שינה לבית, למשל).

וילונות, בסופו של דבר, הם מה שאנחנו הופכים אותם להיות. אנחנו יכולים לתפור וילונות בעצמנו (מקארמה, קוראים לאמנות הזאת? אני באמת לא בטוח) או שאנחנו יכולים לקחת וילונות קיימים ולהוסיף להם דברים כאוות נפשנו- אנחנו יכולים לתפור דוגמאות עליהן, לגזור אותן בצורות מסוימות או לשנות אותם בכל צורה שתראה לנו מתאימה.

אנחנו יכולים לשלב וילונות לפי עיצוב יוקרתי לחדר השינה או של הבית ולבחור את הצבע והחומרים כדי שיתאימו לאווירה שאנחנו מכניסים לתוך הבית (למשל אווירה כפרית תהיה עם וילונות בד, אולי בצבעי אדמה או אפרסק).

וילונות הם הדרך שלנו להוסיף קצת צבע לתוך הבית, מלבד השימוש התפקודי שלהם. אם כבר יעיל אז שיהיה גם יפה, לא?

וילונות הם סה"כ מוצר די זול שעונה על צורך די פשוט- הצורך בחציצה והפרדה. בין ההפרדה הזאת היא בין שטחים ציבוריים לשטחים פרטיים (כשציבורי עשוי להיות, אפילו, סלון או חדר אורחים בתוך בית- ציבורי זה דבר יחסי, ובמקרה הזה יחסי למה נחשב פרטי שצריך בו הפרדה וחציצה) או הפרדה לשם סדר (כמו הפיכת דירת חדר לבית עם כמה חדרים, אפילו שהחציצה בין החדרים היא ע"י בדים היא עדיין הפרדה והיא עשויה ליצור את האפקט הרצוי- לכל חדר יש את הייעוד שלו והוא ממומש שם- חדר השינה משמש לשינה, המשרד לעבודה והמטבח לאכילה, ואין את הערבוב שאחרת היה נוצר כמו אכילה על המיטה או צפייה במסך המחשב תוך כדי בישול- דברים שיוצרים בלבול במושגים שלנו ולעיתים הרגלים לא בריאים (אכילה אוכלים בישיבה ועם תשומת לב, לא תוך כדי שכיבה במיטה שנייה לפני שנרדמים).

וילונות הם פתרון זול לצורך שיש להרבה אנשים, ואם הוא גם זול וגם יעיל אז למה לא, בעצם?


© כל הזכויות שמורות למערכת פרסום הודעות יחסי ציבור בניית אתרים ע"י בניית אתרים