הקיץ בפתח ועיצוב גינות מחייב תשומת לב

דרוג:

איך לטפל בגינה בעונת הקיץ?

האדמה עדיין לחה מהגשמים ונוחה לעיבוד ויחד עם זאת יש די שמש ואור על מנת שנשתול צמחייה חדשה ורעננה. ממש רגע לפני בא הקיץ עלינו לבצע מספר פעולות שיבטיחו עיצוב גינות מושלם.
לפרטים נוספים על עיצוב גינות וגלריית תמונות >>

עיצוב גינות, ההכנות

כאמור עיצוב גינות מחייב הכנות לפני בא הקיץ על מנת שנוכל ליהנות מזמן איכות בחצר שלנו. ההכנות הן הכרחיות על מנת שהגינה שלנו תוכל להתפתח ולצמוח כראוי. הדבר הראשון שיש לטפל בוא הוא הצמחייה הגבוהה כלומר כל מה שמעל לפני הקרקע ואינו שיח, במילים אחרות העצים. עיצוב גינות שכולל עצים לרוב מחייב אותנו לגזום את הענפים לפני תחילת החורף אולם יחד עם זאת לאחר החורף אנו עלולים לגלות ענפים שבורים שיש לגזם אותם, הדבר ישמור על העץ וישמר את עיצוב גינות שלנו והנוף הכללי בכלל. הדבר השני הוא השיחים, שיחים יש לגזום ועצב על מנת לתת לענפים לצמוח וליצור נפח של עלווה חדשה. הדבר הבא שיש לתת עליו דגש הוא המדשאה, במידה ויש לנו דשא סינטטי הרי שנצטרך לרענן את הסיבים על ידי פיזור סיליקט או חול ולהבריש את המדשאה. אולם אם מדובר על דשא חי הרי שיש צורך לבצע פעולות "החייאה" לדשא על מנת שיתחיל מחזור חיים חדש בימי הקיץ.

 

המדשאה ועיצוב גינות בקיץ

כאמור בקיץ יש לטפל במדשאה שלנו. ימי החורף גורמים לדשא להיכנס למצב של תרדמת. בכל דשא התרדמת באה לידי ביטוי באופן שונה, חלק יצהיבו וחלק יישארו נמוכים וחלק יצמחו כרגיל. ממש בימי החורף האחרונים או תחילת האביב יש צורך לאוורר את שורשי המדשאה. האוורור נעשה על ידי תיחוח בעזרת קלשון , יצירת החורים תאפשר לאוויר ודשן לחדור אל שורשי הדשא. לאחר התיחוח יש לפזר דשן על המדשאה ולאחר מיכן לפזר חול ים במקומות בהם אנו מזהים שקיעה של האדמה, הדשא יצמח בקלות מעל החול ויאפשר לנו לישר את המשטח. מומלץ לאחר הדישון להמתין מפר ימים ואז לכסח את הדשא לגובה מינימאלי ככל הניתן, אור השמש תחדור ותגרום לדשא החדש לצמוח וליצור עבורנו עיצוב גינות מושלם.
© כל הזכויות שמורות למערכת פרסום הודעות יחסי ציבור בניית אתרים ע"י בניית אתרים