המיוחד בפרגולה תלויה

דרוג:

פרגולה תלויה הינה הפרגולה המרשימה והמיוחדת ביותר שניתן למצוא בבתים פרטיים, חצרות ובנייני מגורים. מעבר להיותה מיוחדת ויפה פרגולה תלויה מאפשרת לנו ליהנות מצל בכל עונות השנה וניתנת להתקנה במגוון מקומות לא תלות בשטח הקרקע. לפרגולות תלויות יש יתרונות נוספים כמו תחזוקה קלה, חיסכון במקום ושילוב של עיצוב מרשים עם כלל עיצוב הבית. כיום יש מגוון רחב של אפשרויות להתקנת פרגולה תלויה וחומרי גלם שונים, בין הפרגולות תמצאו פרגולות אלומיניום, עץ וברזל. לרוב כאשר נדרש לקרות שטח גדול לא יתבצע שימוש בעץ או ברזל אלא באלומיניום מכיוון שאלומיניום הינו בעל משקל קל יותר מהאחרים.

 

איך מתאימים פרגולה תלויה למקום המיועד להצללה?

פרגולה תלויה כאמור מאפשרת לנו ליהנות מצל מושלם כמעט בכל מקום שנרצה להתקינה, בין אם זה ביציאה החוצה למרפסת מהבית בבניין או לחצר מהבית בבית פרטי, היתרון העצום שיש לפרגולה תלויה הוא ששיטת ההתקנה הייחודית אינה מחייבת עמודי תמיכה, למעשה מהות הפרגולה תלויה היא שאין עמודי תמיכה אלא ההתקנה מתבצעת את קיר תומך אחורי שממנו נמתחים שרשראות או כבלי פלדה, בדרך זו נוצרת זוית ישרה שהאנך שלה הוא למעשה המבנה (קיר הבית) ואילו היתר זו השרשרת או כבל הפלדה, על כן חשוב שאת התכנון יבצע מהנדס שיכול ויודע לתכנן נכונה. יתרון זה בא לידי ביטוי בכן שאין בזבוז מקום חיוני והכרחי בשטח הקרקע. יחד עם זאת שפרגולה תלויה היא יעילה, יפה ואיכותית חשוב להבין כי שיטת ההתקנה שלה אינה סטנדרטית בכלל, חייבים לבצע תכנון מדויק על מנת להגיע לתוצאה מושלמת גם מבחינת היופי ובמיוחד מבחינת העמידות והיציבות. החשיבות בתכנון נכון אמנם נכונה לכל סוג של פרגולה גם תלויה וגם על עמודים אולם כאשר אין עמודים חייבים לתכנן היטב את חלוקת העומסים.

 

איזו פרגולה תלויה עדיפה?

יש באופן כללי 3 אפשרויות לחומרי גלם עבור פרגולה, עץ, ברזל ואלומיניום. 3 האפשרויות יתנו בסופו של יום את אותה תוצאה והיא צל, אולם יש מגבלות שונות על כל סוג של חומר גלם, הברזל הינו חומר גלם מצויים אולם יש לו משקל כבד, פרגולה תלויה שעשויה ברזל מחייבת תכנון מדויק ולרוב השטח המקורה יהיה קטן. אחרי הברזל בא העץ, חומר גלם נפוץ מאוד וקל ליישום, את הפרגולות האלו קשה יחסית לתחזק, יש צורך בטיפול תקופתי מתמיד, גם לעץ יש מגבלת גודל שמחייב תכנון לקירוי שטחים גדולים. האחרונה היא פרגולה תלויה מאלומיניום, הפתרון המושלם לשטחים גדולים, חיסכון עצום בעלויות תחזוקה (אין) ומגוון הגימורים והסגנונות הינו גדול מאוד. כאשר אתם עומדים לפני התלבטות בבחירת הפרגולה עבורכם תבדקו מה הליך השימור שלה, כמה תחזוקה ומה היא כוללת, זכרו כי עץ מחייב תחזוקה שוטפת וכך גם הברזל ולעומת זאת מבחינת העלויות הראשוניות בהקמה האלומיניום הנו היקר ביותר.© כל הזכויות שמורות למערכת פרסום הודעות יחסי ציבור בניית אתרים ע"י בניית אתרים