ח"כ כחלון: "אני פורש ממקום נקי וטהור"

דרוג:

בפאנל "מי אמר איזון ולא קיבל?" שנערך בכנס אילת לעיתונות 2012, בהנחיית העיתונאית נחמה דואק, אמר ח"כ משה כחלון, שר התקשורת והשירותים החברתיים "כל מה שאמרתי בהודעת הפרישה דברי אלוקים חיים. הודעתי על פרישה והתכוונתי לפרוש, לא יזמתי את הסקר ולעולם לא חשבתי לעזוב את הליכוד. קיבלתי עשרות אלפי פניות, באימיילים, בפייסבוק ודרך העוזרים. אותו הקהל שתמך בי בסקרים הללו היה ממפלגת העבודה ומיאיר לפיד. זה מצב מעניין, מחמיא, אבל צריך להשאר עם רגליים על הקרקע, אני רוצה פסק זמן ודבקתי בהחלטתי. מילאתי פי מים, חיכיתי לצאת השבת ומיד לאחר ההבדלה הוצאתי את ההודעה הרשמית".

נחמה דואק: מה נתן אשל הבטיח לך שנשארת בליכוד?

"אשל לא הבטיח לי מאומה. לא רציתי דבר. הוא ביקש כמו הרבה חברים טובים שאשאר".

דואק: היו גם איומים?

כחלון: "לענות לך ברצינות? על מה את מדברת? לא הגענו למקומות האלה".

דואק: מה לגבי הכתבה לגבי ההצבעות הלא חברתיות שלך?

"לגבי הכתבה בנוגע להצבעות, האמון שהציבור נותן בי היה על סמך מה שעשיתי, הסחורה היתה על המדף. כל העניין הזה מתייתר. אני רגיל לחטוף, למרות שאני מפונק בתקשורת, בהתחלה היתה דרך עם שריטות וכוויות".

דואק: כשהיה דיבור על כך שתעזור הטיחו בך שדרכך לא נקייה ויכולת לחוש מה יהיה בהמשך הדרך

"עברתי לחצים גדולים יותר וסערות גדולות יותר. פרשנים ניסו לפרש משהו שלא הבינו אותו. בחמישה לשמונה קראו לעיתונאי, בכיר ככל שיהיה, וכל אחד אומר משהו אחר- אמא שלו, סחיטה, אבא שלו. אף אחד לא אמר לעורך שלו:  "לא יודע. זה קרה לפני 5 דקות. תן לבדוק". אף אחד לא האמין שזה ממקום נקי וטהור . לאחר 12 שנים אינטנסיביות במערכת הפוליטית אני רוצה לנוח"

דואק: אמא שלך אמרה לך "תשאר בליכוד"?

"אני אוהב את אמא שלי אבל זו אגדה. מה? אמא שלי מעורבת בדברים האלה? את מאמינה בדברים האלה?"

דואק: למה בן אדם בן 52 בשיא כושרו פורש?

"מה את רוצה מהחיים שלי? בואי נסכם על סיפור ונלך עליו. התקשורת מנסה לבנות סיפור ולא מצליחה. אין לי שום יריבות עם נתניהו, אני תומך בממשלה, אעזור לליכוד להבחר- ואני מבטיח לך שאף אחד לא יכתוב את הכותרת הזו.

דואק: יש פרשנים שטוענים שנתניהו לא אהב שלקחת קרדיט על הצלחות.

"לא היה ולא נברא. די עם השטויות האלה. קיבלתי פרגון וגיבוי מראש הממשלה לאורך כל הדרך".

דואק: תחזור בעוד 4 שנים?

"אני עם אופציה לחזור אבל לא עם אובססיה לחזור לשירות הציבורי. אני הולך ללמוד קצת, ואם יצא אחזור ואם לא- אמשיך בחיים".

דואק: לחיבור עם ליברמן היתה השפעה על החלטתך?

"החיבור עם ליברמן הוא נכון מבחינה פוליטית, מבטיח שלטון של גוש גדול ולכן זה צעד פוליטי נכון ביותר. זה חיבור רשימות ולא איחוד מפלגות".

דואק: אז אתה לא מתחרט על ההחלטה לקחת פסק זמן. לא הוריד לך נקודות אצל הליכוד או אצל הציבור?

"לא יודע, לא בדקתי"

כחלון הוסיף : "לאחר 4 שנים כשר תקשורת אני יכול לומר שהיה לי נחת מהרדיו האזורי, זה אגף ברשות השנייה שהיה לי ממנו שקט וכבוד וגאווה, ועשה את הרדיו האמיתי. מילא את ייעודו. זה עובר דרך הייצוג לכל הז'אנרים המוזיקלים, פעילות חברתית, בית יוצא לתכנים ולכתבים, הצלחה של מאה אחוז. כמעט אפס תלונות. השתדלתי לסייע להם במה שאפשר.


© כל הזכויות שמורות למערכת פרסום הודעות יחסי ציבור בניית אתרים ע"י בניית אתרים