הסרטים הכי טובים שזמינים עכשיו לצפייה בטלוויזיה

אינטרנט ותקשורת :  |   | 15/8/2019
דרוג:

קצת קשה למצוא סרטים טובים היום בקולנוע. המדיום שתמיד היה המועדף בעיני רבים הפך להיות משני באיכותו לסדרות הטלוויזיה שיצרו תור זהב שנמשך כבר כמה שנים טובות. לא מעט אנשים צופים בסרטים מהעבר שהם פספסו כדי להשלים פערים כי לא תמיד קל לבחור סרט לצפייה בקולנוע.
בעידן הסטרימינג, חלק מהסרטים אפילו לא מגיע לקולנוע אלא ישר לטלוויזיה ולא כי הם לא טובים, אלא כי חברות כמו נטפליקס מפיקות גם הן סרטים ומנסות לשנות את תפיסת הקהל לגבי כך שלא חייבים מסך גדול ומערכת סאונד מפלצתית כדי ליהנות מסרט איכות. האקדמיה מגיבה בהתאם. למשל "רומא" סרטו של אלפונסו קוארון, זכה באוסקר על הסרט הזר הטוב ביותר ב 2019  ואפילו היה מועד בקטגוריה הכללית של הסרט הטוב ביותר. בכל אופן אנחנו רוצים להמליץ לכם על כמה סרטים שווים מהתקופה האחרונה שממש לא כדאי לכם לפספס.
 
שחור על לבן  - ספייק לי
סרטו זוכה האוסקר (2019) על התסריט המעובד הטוב ביותר. הסרט מתרחש במהלך שנות ה 70 בקולורדו מוכת הגזענות שלא פוסחת על אף מוסד. לרון סטולוורת' (דיוויד וושינגטון, כן - הבן של) נמאס מקיומו של ארגון הקו קלוקס קלאן. הוא מצטרף למשטרה ומחליט לחדור בין שורותיו על מנת להפיל אותו. הוא מבקש להירשם לארגון ושומר על קשר טלפוני עם חברי הסניף המקומי, בעוד שבלש נוסף, פליפ צימרמן (אדם דרייבר), הוא זה שהולך כרון סטולוורת' לפגישות עצמן. הסרט מבוסס על סיפור חייו של רון סטולוורת. "שחור על לבן" הוא אחד הסרטים הכי טובים של ספייק לי, אם לא הטוב ביותר שלו ומתאים גם למי שסרטיו מעולם לא היו כוס התה שלו. זהו האוסקר הראשון שקיבל הבמאי המוערך, שלדעת רבים, כבר היה צריך לזכות מזמן. אבל זה הוא לא אוסקר של רחמים או אפליה מתקנת, אלא באמת אוסקר שהוא זכה בו כי הסרט הוא באמת טוב.
 
הבלאדה על באסטר סקראגס -  האחים כהן
הסרט הראשון שהאחים כהן הוציאו דרך נטפליקס. האם יהיו להם עוד כאלה? אולי. בכל מקרה, מדובר באסופת סיפורים שמתרחשת בימי המערב הפרוע. הסרט זכה בפרס התסריט הטוב ביותר בפסטיבל ונציה 2018 והיה מועמד לפרס האוסקר על התסריט המעובד הטוב ביותר. הסיפור הראשון עוסק בבאסטר סקראגס, קאבוי מזמר שרואה את עצמו כשולף הכי מהיר במערב ומוצא את עצמו בכמה קרבות. הסיפור השני עוסק בקאובוי צעי שמסתבך עם החוק לאחר ששדד בנק. הסיפור השלישי עוסק באמרגן שמסיע ממקום למקום את אמנו חסר הגפיים להופעות. הסיפור הרביעי עוסק באדם שמחפש זהב בקניון. הסיפור החמישי והטוב ביותר באנתולוגיה עוסק בנערה ואחיה שתופסים טרמפ עם שיירה. הסיפור האחרון והכי פחות מוצלח עוסק בנסיעת כרכרה של 5 אנשים.

Skin -  גיא נתיב
סרט אמריקאי קצר שנוצר ע"י גיא נתיב ושרון מימון הישראלים וזכה באוסקר על הסרט הקצר הטוב ביותר ב 2019. הסרט עוסק בטרוי, בחור מקועקע שיוצא לטבע על מנת לירות ברובים. הוא נותן אפילו לבן הקטן שלו לירות. כאשר טרוי מגיע לסופרמרקט, הוא מבין בגבר אפרו אמריקאי, ומשם העניינים מתגלגלים לעלילה מחרידה משקפת עד כמה עמוקה ומושרשרת הגזענות בארצות הברית בפרט ובעולם בכלל. בקרוב תופק גרסה מלאה לסרט עם קאסט אחר.

העולם אחרי: הכחדה   - אלכס גרלנד
אחד מסרטי המדע הבדיוני הטובים ביותר שנוצרו. הסרט עוסק באזור שפעילות על טבעית הפכה אותו למוכה אסון. חוקרת יוצאת עם משלחת לבדוק מה קורה בשטח. היא מחליטה לעשות זאת משום שבעלה, שנכלל במשלחת הקודמת, ונחשב למת, חזר הביתה לאחר שנת היעדרות. הסרט הוקרן בקולנוע בארה"ב וסין בלבד ובשאר העולם ניתן לצפות בו בנטפליקס. מדובר בסרט סוראליסטי ומקורי ומומלץ לכל מי שאוהב סרטי מד"ב עמוקים וחכמים. החיסרון היחיד שלו הוא אורכו היחסית קצר שמשאיר טעם של עלילה לא שלמה שנגמרת מהר מידי.


© כל הזכויות שמורות למערכת פרסום הודעות יחסי ציבור בניית אתרים ע"י בניית אתרים