איך לבחור בית דפוס?

אינטרנט ותקשורת :  |   | 8/6/2020
דרוג:

כיום, כמעט שאין בית עסק שלא זקוק לשירותים של בית דפוס, בין אם לצורך מיתוג ובין אם עבור אירועים מיוחדים הדורשים הדפסים כמו תערוכות וירידים. לבחירה נכונה של בית דפוס יש השפעה גדולה על הצלחת העסק והוא מעניק את כל הכלים והחומרים שיסייעו במיתוג. מה הם השלבים אותם יש לבצע על מנת לבחור בית דפוס ומה הם הקריטריונים החשובים ביותר?
 

השלבים הראשונים שלפני בחירת בית דפוס

כדי לבחור את בית הדפוס המתאים לכם ביותר, כדאי לעבור על אחר השלבים הבאים:

1. מה אתם צריכים? הגדרת המטרות והצרכים שלכם היא השלב הראשון כשבוחרים בית דפוס, כי לא כל בתי הדפוס מבצעים את כל סוגי העבודות, ויש בתי דפוס ייחודיים. למשל: הדפסה בתלת-ממד או בית-דפוס שיש בו גם מעצבים גראפיים, כך שתוכלו לעשות את הכול במקום אחד.

2. תוך כמה זמן תצטרכו זאת? זמן הוא פקטור חשוב, במיוחד אם אתם זקוקים לעבודת בית הדפוס לקראת אירוע חשוב. הגדירו לעצמכם את פרק הזמן המקסימלי.

3. מהי יכולת ההשקעה הכספית שלכם? לבסוף, ישנו המרכיב הכספי והוא אולי החשו ביותר. לאחר שהגדרתם לעצמכם מה אתם צריכים ותוך כמה זמן תצטרכו את זה, הגדירו לעצמם תקציב גג ממנו לא תוכלו לעבור.

 

טיפים לבחירת בית דפוס

א. בדיקת תיק עבודות – בדיקת תיק עבודות היא קריטית, ולא כדאי לדלג עליה. רק דרך התרשמות בעיניים תוכלו לדעת האם בית הדפוס מבצע עבודות לשביעות רצונכם, הן בפן העיצוב והן באיכות ההדפסה. בקשו לראות פרויקטים שונים ובעיקר פרויקטים שקרובים ככל הניתן לסגנון ההדפס והעיצוב שאתם זקוקים לו.

ב. מעצבים גרפים של בית הדפוס – בדקו מי הם הגרפיקאים שעובדים בבית הדפוס, והאם הם מוכרים בתחום. בית דפוס שמעסיק גרפיקאים מובילים, הוא בהכרח בית דפוס איכותי.

ג. מגוון מוצרים ואפשרויות מיתוג שונות – ישנם בתי דפוס מאוד נישתיים שמדפיסים על מוצר אחד או שתיים, ויש בתי דפוס שיוכלו לספק לכם מגוון של מוצרים: הדפסה על טקסטיל, הדפסה על פלסטיק, הדפסת שלטי חוצות, הדפסה על זכוכית ועוד.

ד. שירות – העבודה עם בית דפוס עשויה להיות מאתגרת. אתם רוצים את התוצר המושלם ביותר, ובית הדפוס עסוק בכם ובעוד לקוחות במקביל. לא פעם, תמצאו את עצמכם פונים לבית הדפוס שוב ושוב על מנת לבצע תיקונים או שינויים. בית דפוס בעל תודעת שירות גבוהה לא ייתן לכם לרדוף אחריו ולא יעלם. הבחירה בבית דפוס בעל זמינות גבוהה ותודעת שירות טובה היא חיונית, בעיקר אם אתם חושבים שתזדקקו לשירותים משלימים, לתיקונים ולמישהו שמלווה אתכם יחד ביד וזמין לצרכים שלכם.

ה. בית דפוס ותיק בשוק עם ניסיון – לניסיון אין תחליף, וכדאי לבחור בבית דפוס שעובד שנים רבות ויש לו מוניטין בקרב בתי הדפוס בישראל.

ו. לוח זמנים – כאמור, לוח הזמנים הוא דבר חשוב. אין בעיה לפנות לבית דפוס גדול שמספק דפוס ללקוחות רבים, שהרי זה מעיד על איכותו – אך חשוב לוודא שלמרות העומס בבית הדפוס, לוח הזמנים לא ייפגע ואתם תקבלו אליכם את המוצר בזמן.

© כל הזכויות שמורות למערכת פרסום הודעות יחסי ציבור בניית אתרים ע"י בניית אתרים