קרנות החברה הפתוחה קוראות לשחרור קוואלה שנכלא שלא בצדק

דרוג:

 

קרנות החברה הפתוחה קוראות לשחרור קוואלה שנכלא שלא בצדק

 

 

ניו יורק, 1 בנובמבר 2021, (GLOBE NEWSWIRE) :

 

קרנות החברה הפתוחה מצטרפות היום לאלפי קולות בתוך ומחוץ לטורקיה, וקוראים לממשלת טורקיה לציית לשלטון החוק ולסיים את מאסרו של אוסמן קוואלה, הנדבן ואיש העסקים שמציין היום את שנתו הרביעית מאחורי סורג ובריח.

 

"המשך התביעה בתיק זה מאירה זרקור על שחיקת שלטון החוק בטורקיה", אמר מארק מאלוך-בראון, נשיא קרנות החברה הפתוחה. "קוואלה בילה כעת יותר מ-1,400 ימים בכלא, למרות שמעולם לא הורשע בפשע ובתי משפט מובילים באירופה ובטורקיה פסקו שיש לשחררו".

 

"התביעה בתיק הזה אינה קשורה לחוק", הוסיף מאלוך-בראון. "זהו מאמץ להשתיק קולות עצמאיים כמו זה של קוואלה בתוך טורקיה".

 

קוואלה נעצר במקור בשנת 2017. הוא נשאר מאחורי סורג ובריח למרות שבית הדין האירופי לזכויות האדם פסק ב-2019 שיש לשחררו, בנימוק של היעדר ראיות נגדו. קוואלה זוכה לאחר מכן על ידי בית משפט טורקי בכיר בשנת 2020, ולאחר מכן נעצר מיד על אישומים מזויפים נוספים. 

 

לפני מעצרו ניהל קוואלה קרן מקומית שהקים לתמיכה באמנויות, בתרבות ובזכויות האדם. הוא גם כיהן בדירקטוריונים של מספר ארגונים, כולל הקרן הטורקית הסגורה של החברה הפתוחה. מסע ההשמצות של הנשיא ארדואן נגד קוואלה כלל עיוות ומצג שווא של קשריו הפתוחים והלגיטימיים לחלוטין עם החברה הפתוחה ומייסדה ג'ורג' סורוס.

 

לדברי מאלוך-בראון, "אנו קוראים לצדק לנצח ולשים קץ למאסרו האכזרי של אוסמן קוואלה, שנלחם במשך עשרות שנים למען זכויות בסיסיות ויסודיות לכולם.

 

קראו עוד על עבודת החברה הפתוחה בטורקיה.

 

לפרטים נוספים:

Office of Communications

Open Society Foundations

(212) 548-0378

media@opensocietyfoundations.org

 

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GLOBE NEWSWIRE

 

לפרטים נוספים: נוי תקשורת 03-6026026 זהר 052-2641769


© כל הזכויות שמורות למערכת פרסום הודעות יחסי ציבור בניית אתרים ע"י בניית אתרים