גישור גירושין – מהיום חובה

חברה וקהילה :  |   | 26/12/2017
דרוג:

החל מקיץ 2016, מחויבים זוגות אשר החליטו להתגרש לעבור הליך גישור גירושין בטרם הם פונים לתהליך גירושים בבית משפט. תהליך הגישור נועד לאפשר להם להגיע להבנות ברוח טובה, דרך מגשר וכן ליצור כללים ונהלים להורות שאחרי גירושין.

על פי החוק שהעבירה הכנסת, זוגות יצטרכו לגשת להליך גישור תוך 45 יום מרגע הגשת תביעת גירושים, גם אם רק אחד מבני הזוג בחר להגיש את התביעה. במהלך הליך הגישור, הם יעבדו עם מגשר מומלץ ויקבלו ממנו את כל המידע הנדרש, ללא תשלום, אודות הליך גירושים, השפעות וכן כמובן, ינסו להגיע ביחד איתו להבנות מוסכמות על שניהם, במטרה להימנע מתהליך גירושין בבית משפט, כפי שהיה נהוג תמיד.

להליך גישור אצל זוגות שמתגרשים יש כמה וכמה משמעויות חשובות. לפני שנציג אותן, חשוב להדגיש שלא מדובר בהליך שמטרתו להחזיר את בני הזוג לחיות ביחד, לא מדובר בטיפול זוגי, אלא מדובר בהליך שנועד לאפשר להם לבצע את תהליך הגירושין בצורה טובה, עם הסכמה ובחירה ולא תחת לחצים, מריבות. התהליך יימשך 45 יום, יכלול 4 פגישות, ובסופם יחליטו בני הזוג האם להמשיך, האם לקבל את כל מה שנאמר בפגישות ולהביא את זה לחוזה כתוב, או לעבור להליך משפטי רגיל.

המשמעויות של הליך גישור בגירושין

המשמעות העיקרית היא, מזעור הנזקים הרגשיים, הכלכליים והחברתיים של הליך הגירושים, הן בקרב בני הזוג והן בקרב ילדיהם. אנחנו יודעים היום שתהליך גירושים הוא תהליך טראומתי שיכול לפגוע בצורה קשה בבני הזוג עצמם ובילדיהם, בין אם זה מבחינה רגשית, כלכלית וכן מבחינות אחרות. זה נכון אם התהליך מתבצע בלי הסכמה, תוך מריבה מתמדת בין בני הזוג.

כאשר פונים להליך גישור, שני בני הזוג מקבלים על עצמם הסכמות שונות, מקבלים על עצמם פשרות, ולמעשה מבצעים את התהליך בצורה הרבה יותר נוחה, מסודרת, כך שכל צד רואה גם את הצד השני ואת הצרכים שלו. משמעות נוספת להליך גישור בגירושין היא חסכון בזמן. תהליך גירושים רגיל יכול לקחת זמן רב, בגלל שמדובר בהליך משפטי. לעומת זאת, הליך גישור הוא מוגבל בזמן ומאפשר להגיע לתוצאות הרבה יותר מהירות. זה מקל על המערכת מן הסתם, אך גם מקל מאוד על בני הזוג, כך הם יכולים להתקדם הלאה בחייהם ולעבור לפרק ב'.

משמעות אחרונה שצריך לשים דגש עליה היא כל העניין הכלכלי. תהליך גירושים רגיל יכול לעלות אלפי שקלים עוד לפני שמגיעים להסכם עצמו. שכן יש לשכור עורכי דין, מפסידים שעות עבודה ועוד. הליך גישור הוא הרבה יותר פשוט, לוקח הרבה פחות זמן, ועוד לפני שמגיעים להסכם מוסדר שעונה על מרבית הצרכים של שני הצדדים, הרי שחוסכים לא מעט כסף.

כל זה כמובן במידה ומבצעים את התהליך אצל מגשר מומלץ שמתמחה בתחום הגישור בכלל ובפרט בנושא של גישור גירושין. 
תגיות של המאמר: 

כתבות נוספות בקטגוריה חברה וקהילה

מה גרם לליאור דיין לנפץ מחשב במשרדי פרסום בתל אביב העיתונאי ואיש התקשורת, ליאור דיין, הגיע למשרדי אימ
מרי קיי וקרן מרי קיי אש מחזקות את מחויבותן למניעת ולמיגור אלימות מבוססת-מגדר ברחבי העולם כהכרה ביום מיגור האלימות נגד נשים הקרב ובא, אשר יפ
מה חשוב לדעת לפני בחירת עורך דין צבאי חיילים שמסתבכים בצה"ל, מומלץ שיקבלו ייעוץ בנוגע לז
הפרשן הבטחוני של מבצע "שומר חומות" בספר חדש הפרשן הבטחוני של מבצע "שומר חומות" בספר חדש לקראת
אולפני G& P ו"קשה יותר מכפי שאתה חושב" מטפחים שינוי הגדרות משחק באמצעות סדרת הסכתים בנושא : "שווים גם כן: השגת שוויון לבעלי מוגבלויות" אולפני G&P וצוות "Harder Than You Think" משיקים הי
התכנית להאצת יזמות נשים הצטרפה לפורום השוויון הבין-דורי לטובת הפאנל למען רגישות מגדרית ומתחייבת לקואליציות פעולה התוכנית להאצת יזמות נשים (WEA), כוח מניע בולט להגב
Mary Kay Inc מצטרפת ל- CEO Water Mandate Mary Kay Inc, המפיקה בפועל של "שומרי המפרץ" עטור ה
איך לבחור תקליטן לחתונה מתחתנים? כאב ראש אדיר להתנהל מול כל הספקים. ניסינו
"ארגון יתומי צהל - החיים כדרך" יוצא לדרך ערב יום הזכרון תשפ"א משיקים יתומי ויתומות צה"ל את
מחסור במעונות יום לילדים עם צרכים מיוחדים בישראל יש כמעט 60 מעונות יום לילדים בעלי צרכים מיו
הצהרה לציון יום האישה הבינ"ל 2021 מאת ג'וליה סיימון להלן הצהרה מיוחדת של ג'וליה סיימון, היועצת המשפטית
המדריך לגיטריסט המתחיל – כיצד ללמוד גיטרה? מעוניינים להתחיל ללמוד גיטרה? הגיע הזמן! אבל רגע,
פיתוח עסקי בחברה - כך תעשו זאת נכון כל חברה מוקמת כדי ליצור הכנסות נכבדות עם התנהלות נ
השירות הצבאי שאי אפשר לשכוח... לקראת יום ההולדת העגול של סבא, הילדים והנכדים מחפש
היתרונות שבחגיגת אירועים בפאב מחפשים לערוך אירוע עסקי באולם? חדל חיפושים. את האי
איך ליצור תקשורת וחיבור עם אנשים ללא מאמץ? יש אנשים שמתחברים אל אנשים בקלות ויש כאלה שלא - הע
איך לבחור צעצוע לילד? קונים צעצוע לילד? הכנו עבורכם מספר טיפים שיש לקחת
פרופ' מריאן פרקש וסיגל וקס בכנס מקוון של מרכז יה"ל פרופ' מריאן פרקש מאוניברסיטת בוסטון, וסיגל וקס, מח
Humanity 2.0 משיקה פלטפורמת שלומות גלובלית ליישום חידושים מדעיים במגזר האמונה הפלטפורמה תרתום את המומנטום של אחד מהענפים שצומחים
חברת CTV יצאה בשיתוף פעולה עם עמותת ל.א. לאלימות לקראת יום המאבק הבינלאומי למניעת אלימות נגד נשים,
הוסף תגובה 
תגובות  ( תגובות)