טסים באינסטגרם: מה הם הרגלי הנופש של דור ה-Z

דרוג:

הרבה ספקולציות כבר עסקו בדור ה-Z (גילאי 16-24). כולן ניסו לחזות ולנתח מה הם בעצם עושים, ומה יש להם לומר על העולם. חברת Booking.com, המובילה הדיגיטלית העולמית בחיבור בין מטיילים למגוון הרחב ביותר של מקומות אירוח ואפשרויות תחבורה נוחות, ערכה מחקר גלובלי בקרב כמעט 22,000 משיבים מ-29 מדינות, כדי לגלות פרטים חשובים על מטיילי דור ה-Z. המחקר חושף לא רק את התוכניות שלהם בנוגע לטיולים - אלא גם את האופן שבו התוכניות האלו קשורות לשאיפות שלהם בחיים.

כבר מחזיקים בפנקס יעדים לטיול עתידי

-          מעל שני שלישים (69%) מבני דור ה-Z כבר ערכו לעצמם רשימת יעדים בעולם בהם ירצו לבקר, והמספר עולה ל-74% בקרב בנות דור ה-Z (לעומת 64% בקרב הבנים).

-          כמעט שליש (32%) מבני דור ה-Z מתכננים 'לסמן וי' על לפחות חמישה טיולים גדולים ברשימת המשאלות שלהם בעשר השנים הבאות.
- להיות מעודכנים לגבי יעדים נהדרים: כמעט רבע (23%) טוענים שרשימת משאלות עוזרת להם להישאר מעודכנים לגבי מקומות מדהימים שהם לא שמעו עליהם קודם.

   בהשראת האינסטגרם: 44% נחשפו באינטרנט לטיולים של משפיענים, וזה מה שנתן להם השראה לצאת להרפתקאות בעצמם.

ואולם, לפי המחקר של Booking.com, גם לספונטניות יש מקום בתהליך קבלת ההחלטות לאן ומתי לטייל.

        22% חושבים שההעדפות שלהם משתנות לעיתים קרובות מדי, וזה ישפיע על יעדי הטיולים שלהם.

        20% טוענים שהם נוטים לטייל באופן אימפולסיבי ולא מתכננים מראש.

טיולים לעומת מטרות לחיים

בני דור ה-Z גדלו בעולם שחווה תנודות פיננסיות וכלכליות גלובליות רבות במהלך עשר השנים האחרונות, ובהתאם לכך, כדאי להבין את עמדתם בנושאים פיננסיים (בעיקר כיצד הם מתכננים להוציא את כספם בחמש השנים הקרובות), כדי להבין נקודת המבט הכללית שלהם על החיים.

 60% מבני דור ה-Z חושבים שתמיד ראוי להשקיע בטיולים. ובכל הנוגע לסדרי עדיפויות, "טיולים ולראות עולם" נמצאים בראש הרשימה עבור דור זה, בבואם לחשוב על הוצאות כספיות (65%). חיסכון ל'השקעה הגדולה ביותר בחיים' (דיור) דורג צמוד והגיע למקום השני ברשימה. נתון מעניין הראה שבעלות חומרית נוספת, דורגה במקום הנמוך ביותר.    

על מה מתכננים בני דור ה-Z להוציא כסף ב-5 השנים הקרובות

% מבין המטיילים מדור ה-Z בכל העולם

% מבין המטיילים מדור ה-Z בישראל

חיסכון למקדמה לבית / נכס

60%

71%

השקעה בהשכלה גבוהה / הסמכה מקצועית

60%

71%

לטייל ולראות עולם

65%

65%

חיסכון לפנסיה

51%

59%

חיסכון לחתונה / הסכם זוגיות אזרחי

42%

55%

הוצאות על חוויות או מוצרים ידידותיים לסביבה

46%

31%

רכישת בגדים / נעליים / אביזרי מעצבים

33%

30%

רכישת טכנולוגיה חדשה

33%

23%

"עם התבגרות הדור הראשון של הילידים הדיגיטליים, מרגש לראות את המחקר הזה - שחושף שמטיילי דור ה-Z משתייכים לדור נחוש, ובשל הרצון שלהם לחקור ולגלות, הם כבר מיפו רבות מתוכניות הטיולים שלהם לעתיד," כך אמר ראם פאפאטלה, סגן נשיא חוויות גלובליות ב-Booking.com. "הזיקה והנוחות שהם מרגישים כלפי עולם הטכנולוגיה, עולים בקנה אחד עם השאיפה שלנו ללמוד ולספק חוויית טיול מחוברת ונוחה אפילו יותר. אנחנו רוצים להעצים אנשים בני כל הגילים להפיק את המירב מכל הרפתקה, כאשר המכשיר הנייד מתפקד כמשאב עוצמתי, ולא כחפץ בו אנו תלויים – משהו שבני דור ה-Z באמת מעריכים".

לאן הם מטיילים?

"לטייל" - נמצא במיקום כל כך גבוה ברשימת סדר העדיפויות של דור ה-Z, כך עלה בקרב 65% המשיבים כאשר נשאלו על מה הם מתכננים להוציא את הכסף שלהם בחמש השנים הקרובות. 60% ענו שלטייל חשוב להם יותר מאשר חיסכון לקניית הבית או הנכס הראשון שלהם. עם זאת, הם לוקחים בחשבון גם את ההשפעות הסביבתיות – 63% מגלים שהם ישקלו להימנע מיעד מסוים, אם ידעו שהוא מושפע מתיירות-יתר. כיוון שבני דור ה-Z כבר מיפו את רשימת המשאלות שלהם, הם יודעים בדיוק אילו טיולים וחוויות הם רוצים לחוות: ביקור בפלא טבעי (49%), טיול לפארק שעשועים (38%), חופשה שבה הם יתרמו בחזרה לקהילה המקומית (44%) וטיולים רגליים (21%). החוויות שהכי מושכות את דור ה-Z הן: אטרקציות (67%), אירועים חד-פעמיים (59%), טיולי אקסטרים (56%), טרקים למקומות מרוחקים (52%) והתנדבות במהלך הטיול (37%).

חברת Booking.com בדקה את היעדים המועדפים ברשימת המשאלות של דור ה-Z:

נהר חמשת הצבעים, קולומביה

יצירת המופת של אמא אדמה, נהר חמשת הצבעים (המוכר בקרב המקומיים בשם קאניו קריסטאלס - Caño Cristales), ממוקם בפארק הלאומי סיירה דה לה מקרנה (Sierra de La Macarena). האזור כולל 100 ק"מ של מפלים, נחלים ונהרות בצבעים עזים מיוני עד נובמבר, ומגוון ביולוגי מדהים – ולכן הוא יעד מעולה למחצית (49%) מבני דור ה-Z שרוצים לבקר בפלא טבעי. תופעת הטבע הזו נגרמת כתוצאה מתופעה ביולוגית של צמח מקומי נדיר המכונה מקרניה קלביגרה (macarenia clavigera), אשר מכסה את קרקעית הנהר. במשך מרבית השנה, גוון הנהר הוא ירוק חזק, אך בעונת הגשמים, צבעי הנהר הופכים לרבים ומגוונים.

האורחן הכפרי  La Manigua Lodgeהוא קהילת חווה חקלאית השוכנת בעומק הג'ונגל, בתוך לה מקרנה. מקום אירוח זה מציע חוויה אותנטית ומוקף ביופי טבעי. ניתן לנוח בבית העץ הגבוה או להשקיף על הצמחייה ובעלי החיים הטרופיים שמעליכם ומתחתכם דרך הרשתות התלויות בבית העץ הפרטי שלכם. האורחן ממוקם במרחק שייט קצר בסירה מנהר חמשת הצבעים. 

ג'אטילווי, אינדונזיה

כמעט מחצית ממטיילי דור ה-Z מכירים בחשיבות הנתינה לקהילה המקומית במהלך הטיול, על ידי התנדבות. אחת הדרכים לעשות זאת היא באמצעות הסטארט-אפ לתיירות בת-קיימא I Like Local , שקיבל לאחרונה מענק בסך 2 מיליון אירו מתוכנית 2019 Booking.com Booster. מטרת החברה היא לחבר בין מטיילים ומקומיים, כדי לעזור למטיילים לגלות את העולם האמיתי, וכן לסייע ולהשפיע על הקהילה המקומית באמצעות חוויות טיול פחות שגרתיות שנבחרו בקפידה. החוויה המקומית המובילה המוצעת על ידי חברת הסטארט-אפ היא שיעור בישול באלינזי בכפר ג'אטילווי (Jatiluwih).

 מקום האירוח Sang Giri - Mountain Glamping Camp ממוקם במרחק נסיעה קצרה מטרסות האורז הציוריות של ג'אטילווי. הוא מציע אוהלים מפוארים וכולל גם מסעדה, אמבט עיסוי חיצוני, משטח יוגה ונוף פנורמי להרים ולג'ונגל. אורחי המקום יכולים להשתמש ללא תשלום במפת האזור מסביב, במשקפת כיס, במטריה ובפנס.

הפארק הארכיאולוגי צ'וקקיראו, פרו

יותר מאחד מתוך חמישה (21%) מבני דור ה-Z ישמחו מאוד לצאת לטיולים רגליים, ויותר ממחציתם (52%) מעוניינים בטרקים למקום מרוחק. עם זאת, מטיילי דור ה-Z מודעים באופן הולך וגובר להשפעות המזיקות של תיירות-יתר, ו-63% מהם יבקרו ביעד המוכר פחות אם משמעות הדבר היא נזק סביבתי קטן יותר. הפארק הארכיאולוגי צ'וקקיראו (Choquequirao) מהווה חלופה נהדרת למאצ'ו פיצ'ו המפורסם ברחבי העולם, ולא רק מסיבות סביבתיות – הוא גדול ממנו פי שלושה. בני דור ה-Z ישמחו גם לדעת שצ'וקקיראו מושך רק כ-20 מטיילים ביום, מה שמבטיח שהחורבות לא ינזקו.

בית ההארחה CasaNostra Choquequirao ממוקם בקאצ'ורה (Cachora), העיירה הקרובה ביותר לפארק הארכיאולוגי צ'וקקיראו. אורחי המקום נושמים אוויר הרים נקי במרפסת, ולאחר טרק יכולים להתענג על מאכלים פרואנים ובינלאומיים המוגשים במסעדת המקום.

אירועים במרחק של קליק אחד, ניו יורק סיטי

59% ממטיילי דור ה-Z רוצים לחוות אירועים חד-פעמיים, כגון מופע, פסטיבל או אירוע ספורט, ואין מקום טוב יותר לחוות אירועים של פעם בחיים, מאשר העיר שלעולם אינה ישנה. העיר ניו יורק מציעה הפקות תיאטרון ברמה עולמית, קבוצות ספורט אייקוניות, מועדוני סטנד-אפ שיגרמו לכם לצחוק בקול רם (מדי) ומופעי מוזיקה חיה - החל ממועדוני ג'אז אינטימיים ועד מופעי פופ שהכרטיסים עבורם אוזלים במהירות. פלטפורמת Booking.com Events מציעה כעת כרטיסים לאירועים בעיר ניו יורק, כך שניתן לקנות כרטיסים בקלות יתר.

אכסניית HI NYC ממוקמת בבניין היסטורי ששופץ לאחרונה ובמרחק הליכה קצר מסנטרל פארק. המקום מציע שהייה חברתית באפר ווסט סייד של מנהטן עם שפע אזורים משותפים, כגון פטיו חיצוני גדול ואזור פרטי עם צמחיה. בין שלל הפעילויות שהאכסניה מציעה ניתן למצוא סבב פאבים, אירועים במועדוני לילה ומגוון מופעים במקום. כל אלה מהווים הזדמנות נהדרת לפגוש מטיילים בעלי תחומי עניין משותפים מכל רחבי העולם.

 -----------------------------------------------

*מחקר שהוזמן על ידי Booking.com ונערך באופן עצמאי בקרב מדגם של 21,807 משיבים בגילאי 16 ומעלה (25% מהם בגילאי 16-24) ב-29 שווקים (לרבות 1,000 משיבים מכל אחת מהמדינות הבאות: אוסטרליה, גרמניה, צרפת, ספרד, איטליה, סין, ברזיל, הודו, ארה"ב, בריטניה, רוסיה, אינדונזיה, קולומביה ודרום קוריאה; ו-600 משיבים מכל אחת מהמדינות הבאות: יפן, ניו זילנד, תאילנד, ארגנטינה, בלגיה, קנדה, דנמרק, הונג קונג, קרואטיה, טייוואן, מקסיקו, הולנד, שוודיה סינגפור וישראל). עבודת השטח נערכה בתאריכים 1-16 במאי 2019. הסקר נערך באופן מקוון. אלא אם צוין אחרת, כל המחקר והגיוס בוצעו על ידי חברת Vitreous World, וניתוח הנתונים בוצע על ידי חברת Ketchum Analytics.

תגיות של המאמר: 

כתבות נוספות בקטגוריה תיירות ונופש

איך אפשר לקבל דרכון פורטוגלי בלי לקבל גם כאב ראש עכשיו יותר מתמיד, אפשר לעבור לגור באירופה ולעבוד ב
סקר אוהדי הכדורגל של Booking לקראת יורו 2020 Booking ערכה מחקר בקרב יותר מ-8,000 אוהדי כדורגל ב
תחרות המארחים הטובים ביותר של Booking.com ענקית התיירות Booking.com, המובילה העולמית בחיבור
מדי שנייה מתבצעות שבע פעולות צ'ק אין לבית בכנס הבינלאומי של האגודה לניהול יחידות אירוח ונופש
בוקינג פרסמה את דו"ח התיירות בת-הקיימא לשנת 2019 החברה חושפת את הממצאים העיקריים של דו"ח התיירות בת
חברת Booking.com ממשיכה לקדם גיוון תעסוקתי בראש סדר העדיפויות של שיתוף הפעולה בין Booking.com
פעילות "בייג'ינג המקסימה" בתל אביב - לקידום התיירות לבייג'ינג ב-28 באוקטובר יום הקידום של "בייג'ינג המקסימה" נפת
Booking.com מציעה אירוח באחוזת משפחת אדמס הגרסה המצוירת לסרט של משפחת אדמס שעלה לאקרנים בשבו
נפתחה ההרשמה לפרסי ה-Technology Playmaker לשנת 2020 Booking.com השיקה לאחרונה את ההרשמה לפרסי ה-Techno
8 יעדים עולמיים שכל חובב קפה חייב להכיר עם יותר מ-21 מיליון המלצות של לקוחות, Booking.com
טיולי קונספט למשפחות בישראל טרנד חדש בתחום טיולי הטבע בישראל העלה ביקוש דווקא
חופשה עם חייזרים בוקינג בחנה יותר מ-28 מיליון יחידות אירוח בלמעלה מ
הכינו את הסלפי: הבריכות הכי יפות בעולם ענקית התיירות בוקינג התעמקה בהיצע של מעל 28 מיליון
מהן תצפיות הכוכבים הטובות בעולם? ענקית התיירות Booking.com יצרה רשימה של תצפיות הכו
לישון בתוך אבוקדו: בית האבוקדו הראשון בעולם לכבוד יום האבוקדו הבינלאומי שהתקיים בשבוע שעבר ב-3
 Booking.com: אלו העדפות החופשה של משפחות ישראליות מחקר חדש שביצעה חברת מדגם עבור Booking.com מספק תו
המלצות המאחר מסייעות לחמוק ממלכודות תיירים ישנו מגוון רחבה של מקומות אירוח בעולם, כאשר אלו הפ
בוקינג: 3 מיליארד הזמנות אורחים - מתוכם 750 מיליון במקומות אירוח אלטרניטיביים ענקית התיירות, Booking.com, הודיעה כי יותר מ-3 מיל
מועדון החופשות של Anantara מוסיף את נתיבי האוויר של כוויית כחברת התעופה השותפה בהמרת נקודות האחרונה שלו מועדון החופשות של Anantara, תוכנית הבעלות של חופשו
המטסים הטובים ביותר בעולם Booking.com המובילה הגלובלית בחיבור מטיילים עם המב
הוסף תגובה 
תגובות  ( תגובות)