בוקינג פרסמה את דו"ח התיירות בת-הקיימא לשנת 2019

דרוג:

בוקינג.קום חושפת את הממצאים העיקריים של דו"ח התיירות בת-הקיימא לשנת 2019: 53% מהמטיילים הישראלים סבורים כי “צריך להתחיל לפעול ולבצע בחירות אקולוגיות כבר עכשיו, כדי להציל את כדור הארץ בשביל הדורות הבאים"

מעל למחצית (55%) מהנוסעים בעולם (26% מהמטיילים הישראלים) דיווחו כי הם נחושים יותר לבחור בתיירות ידידותית לסביבה. כך לפי ממצאי דו"ח לתיירות בת-קיימא השנתי של Booking.com. לפי הדו"ח,72% מהתיירים בעולם וכ- 53% מהתיירים הישראלים מאמינים שכדי להציל את כדור הארץ בשביל הדורות הבאים צריך לפעול כבר עכשיו ולבחור בתיירות בת-קיימא.

מקומות אירוח ירוקים

בהתאם לכוונתם של המטיילים לבחור בתיירות יותר ידידותיות לסביבה, כך גם מקומות אירוח ירוקים הופכים פופולריים יותר ויותר – כ-73% מהמטיילים ברחבי העולם וכ-41% מטיילים ישראלים מתכוונים לשהות לפחות פעם אחת במקום אירוח ירוק או אקולוגי בשנה הקרובה. בנוסף, 70% מהנוסעים ברחבי העולם וכ-50% מהמטיילים הישראלים מציינים כי קיימת סבירות גבוהה יותר לכך שיזמינו מקום אירוח בידיעה שהוא אקולוגי. עם זאת, כאשר מדובר בזיהוי מקומות אירוח ירוקים, כ-72% (91% מהמטיילים הישראלים) מהמטיילים ברחבי העולם אומרים שהם לא מודעים לקיומה של התווית האקולוגיות המסמנת את מקומות האירוח. יותר משליש (37%) מהמטיילים בעולם וכ-25% מהמטיילים הישראלים מאשרים שתקן בינלאומי לזיהוי מקומות אירוח ידידותיים לסביבה יעודד אותם לטייל בצורה אקולוגית יותר, ו-47% מהמטיילים הישראלים (לעומת כ-62% מהמטיילים בעולם) ירגישו טוב יותר בנוגע לשהייה במקום אירוח אם ידעו שהוא קיבל תווית אקולוגית.

לא הכל ירוק

למרות שהדרך רצופה בכוונות טובות, עדיין לא קל לטייל בצורה ירוקה. הדו"ח חושף גם את החסמים הנפוצים איתם מתמודדים הנוסעים כאשר הם בוחרים בתיירות בת-קיימא:

 

% המגיבים ברחבי העולם שהסכימו

% המגיבים מישראל שהסכימו

אני לא יודע/ת איך להפוך את הנסיעה שלי לאקולוגית יותר

37%

 

36%

אף שאני מכיר/ה אפשרויות אקולוגיות יותר, אני מעדיפ/ה לבחור באפשרויות אחרות

34%

30%

אני לא יכול/ה להרשות לעצמי את ההוצאות הנוספות הכרוכות בתיירות בת-קיימא

36%

28%

הלו"ז שלי מגביל את הבחירות האקולוגיות שאני יכול/ה לבצע

34%

28%

יעדי תיירות אקולוגיים מושכים אותי פחות מאשר יעדים אחרים

34%

30%

אני מבינ/ה מה אני יכול/ה לעשות כדי לטייל בצורה אקולוגית יותר

50%

26

תיירות אקולוגית תמורת הקלות מס
הצביעו גם על כך שנוסעים רבים יותר יטיילו באופן ידידותי לסביבה אם יוצעו להם תמריצים כלכליים, כמו הקלות במס, כאשר יבחרו באפשרויות אקולוגיות (46% מהמטיילים העולמיים לעומת כ-60% מהמטיילים הישראלים). בנוסף, רבים מהם אמרו שיבחרו בבחירה האקולוגית אם אתרי הזמנות מקוונים יציעו אפשרות סינון לפי מקומות אירוח אקולוגיים או ידידותיים לסביבה.

בכל הנוגע לחוויות בזמן החופשה, יותר מחצי (52%) מהנוסעים ברחבי העולם וכ-41% מהמטיילים הישראלים אמרו שהם משנים כעת את התנהגותם ומשתדלים להיות יותר מודעים לסביבה כאשר הם הולכים ברגל, נוסעים באופניים או מטיילים בטבע. בנוסף, 68% (לעומת כ- 32% מהמטיילים הישראלים) אמרו שהם רוצים שהכסף שהם מוציאים על נסיעות יחזור לקהילה המקומית. באופן דומה, כמעט שני-שליש (72%) מהנוסעים ברחבי העולם וכ- 62% מהמטיילים הישראלים מחפשים חוויות אותנטיות המייצגות את התרבות המקומית, שניים מתוך חמישה (41%) לעומת 24% מהמטיילים הישראלים, רוצים שחברות הנסיעות יציעו טיפים בנושא קיימות בנסיעות, ו-56% מהמגיבים מכל העולם לעומת 37% מהמגיבים הישראלים, אומרים שאם הייתה להם אפשרות להקטין את טביעת הרגל הפחמנית של מקום האירוח שלהם, הם היו עושים זאת.

דור ה-Z מציל את העולם

נראה שמי שיסייע לתיירות העולמית הוא דווקא צעירי דור ה-Z, שמעל מחצית מהם (52%) מתכנן מתכננים לבקר ביעדים מוכרים פחות, אם הביקור ביעדים אלה יזיק פחות לסביבה.

תיירות-התנדבותית

בני דור ה-Z נחושים לתת חזרה, מה שהופך אותם לדור שהכי מעוניין בהתנדבות כחלק מחוויית הטיול (37% לעומת 31% שהוא הממוצע הכללי). מחצית (52%) מבני דור ה-Z שלא התנדבו לפני כן, פתוחים לרעיון ההתנדבות בטיול עתידי (57% נשים לעומת 48% גברים) וכמעט חצי מבני דור ה-Z ציינו שחשוב להם לתת חזרה לקהילה המקומית במהלך הטיול (44%).

כוונות דוריות בעלות השפעה

בני דור ה-Z ציינו שכאשר הם מתכננים את הטיול הבא שלהם, הם מודעים לשמירה על הסביבה ולהשפעה שיש להחלטותיהם עליה. מעל מחציתם (54%) ציינו שמידת ההשפעה של הטיול על הסביבה ביעד מסוים, מהווה גורם משמעותי שיש לקחת בחשבון בעת הטיול. יותר מחצי (52%) יעדיפו לבקר ביעדים פחות מוכרים ופופולריים, אם המשמעות של החלטתם היא השפעה במידה קטנה יותר על הסביבה. עם זאת, מה שמפתיע הוא שבני דור ה-Z עושים זאת מעט פחות מבני דורות אחרים. כשבוחנים ספציפית את נושא תיירות-היתר, 63% מבני דור ה-Z ישקלו שלא לבקר ביעד מסוים, אם הם מודעים לסכנה קיימת לפגיעה בו בשל תיירות-יתר. כך שבני דור הבייבי-בום (בני 55 ומעלה, 67%), דור ה-X (מי שגילם 40-54) ודור המילניום (מי שגילם 25-39) (שניהם 65%) מדורגים גבוה יותר.

מעל מחצית (56%) מבני דור ה-Z הם בעלי כוונות טובות, וציינו שבבואם לתכנן ולהזמין טיול, הם ירצו לשהות במקום אירוח אקולוגי/ידידותי לסביבה. עם זאת, זהו למעשה הנתון הנמוך ביותר בהשוואה לדורות מבוגרים יותר, משום שבני דור הבייבי-בום הם בסבירות הגבוהה ביותר (62%) לבחור במקום אירוח אקולוגי, ואחריהם דור ה-X (60%) ודור המילניום (58%).

מיעד אל"ף ליעד בי"ת בקרב בני דור ה-Z

מעל מחצית (51%) מהמטיילים בעולם בכל הגילים, יעדיפו להפחית את טביעת הרגל הפחמנית שלהם, על ידי הגבלת המרחק שיעברו בטיול, ומספר זה עולה בבואנו לעסוק בבני דור ה-Z, ש-63% מהם ציינו שעם הגיעם ליעד הם ישתמשו באמצעי תחבורה ידידותיים יותר לסביבה, כגון רכב שכור היברידי/חשמלי, תחבורה ציבורית, הליכה או רכיבה על אופניים. למרות שהמספרים נעים בכיוון הנכון מההיבט של טיול בר-קיימא, בני דורות מבוגרים יותר מובילים גם כאן, עם 68% מבני דור הבייבי בום, ו-65% מבני דור ה-X שיעדיפו אפשרויות תחבורה בנות קיימא בעת התכנון והזמנת הטיול.

תגיות של המאמר: 

כתבות נוספות בקטגוריה תיירות ונופש

כיצד להעביר לילדים את הזמן בחופשת הקיץ מגוון אפשרויות מדליקות שיעזרו לכם להעביר את ימי הק
טיולים מאורגנים לקהל הרחב טיול מאורגן לאירופה מיועד לזוגות, למשפחות, לקבוצות
ג'טקס ורשת Four Seasons משיקות את חוויית ג'ט רמדאן הפרטית האולטימטיבית Jetex, מובילה עולמית עטורת פרסים בתעופה המבצעת, מה
טיולים לאירופה כל הטיפים הכי שווים לפני הטיול הגדול לאירופה
'Falcon’s Beyond Global' משיקה מיזם פיתוח משולב במלואו עם פארקים, אתרי נופש, מדיה וסחורה מבוססת קניין רוחני עם הצלחה מוכחת בפארקי שעשועים ברחבי אירופה, צוות י
Aman Residences ו-Janu Tokyo מדגישים את פרויקט טורנומון-אזבודאי Aman Residences, Tokyo ומותג המלונות החדש Janu Tok
איך אפשר לקבל דרכון פורטוגלי בלי לקבל גם כאב ראש עכשיו יותר מתמיד, אפשר לעבור לגור באירופה ולעבוד ב
סקר אוהדי הכדורגל של Booking לקראת יורו 2020 Booking ערכה מחקר בקרב יותר מ-8,000 אוהדי כדורגל ב
תחרות המארחים הטובים ביותר של Booking.com ענקית התיירות Booking.com, המובילה העולמית בחיבור
מדי שנייה מתבצעות שבע פעולות צ'ק אין לבית בכנס הבינלאומי של האגודה לניהול יחידות אירוח ונופש
חברת Booking.com ממשיכה לקדם גיוון תעסוקתי בראש סדר העדיפויות של שיתוף הפעולה בין Booking.com
פעילות "בייג'ינג המקסימה" בתל אביב - לקידום התיירות לבייג'ינג ב-28 באוקטובר יום הקידום של "בייג'ינג המקסימה" נפת
Booking.com מציעה אירוח באחוזת משפחת אדמס הגרסה המצוירת לסרט של משפחת אדמס שעלה לאקרנים בשבו
נפתחה ההרשמה לפרסי ה-Technology Playmaker לשנת 2020 Booking.com השיקה לאחרונה את ההרשמה לפרסי ה-Techno
8 יעדים עולמיים שכל חובב קפה חייב להכיר עם יותר מ-21 מיליון המלצות של לקוחות, Booking.com
טיולי קונספט למשפחות בישראל טרנד חדש בתחום טיולי הטבע בישראל העלה ביקוש דווקא
חופשה עם חייזרים בוקינג בחנה יותר מ-28 מיליון יחידות אירוח בלמעלה מ
הכינו את הסלפי: הבריכות הכי יפות בעולם ענקית התיירות בוקינג התעמקה בהיצע של מעל 28 מיליון
מהן תצפיות הכוכבים הטובות בעולם? ענקית התיירות Booking.com יצרה רשימה של תצפיות הכו
לישון בתוך אבוקדו: בית האבוקדו הראשון בעולם לכבוד יום האבוקדו הבינלאומי שהתקיים בשבוע שעבר ב-3
הוסף תגובה 
תגובות  ( תגובות)