סקר אוהדי הכדורגל של Booking לקראת יורו 2020

דרוג:

 

ענקית התיירות Booking.com, שותפת האירוח והאטרקציות הרשמית של UEFA EURO 2020TM, ערכה מחקר בקרב יותר מ-8,000 אוהדי כדורגל ב-12 מדינות באירופה (גרמניה, צרפת, ספרד, איטליה, בריטניה, רוסיה, בלגיה, דנמרק, קרואטיה, הולנד, שבדיה וישראל). לקראת ההגרלה של משחקי יורו 2020 שתתקיים בעוד כשבועיים, ובחנה את רמת הציפייה של האוהדים האירופאים מקבוצתם כאשר זה נוגע לטורנירים בינלאומיים.

הישראלים אופטימיים?

על רקע הגרלת הפליאוף הצפויה לנבחרת ישראל לקראת יורו 2020, הישראלים הציגו נתונים די מעניינים. כך למשל, רק 12% מהישראלים חושבים שלא יזכו לראות בחייהם את הנבחרת שלהם זוכה בטורניר בינלאומי גדול. באשר להגרלה של משחקי נבחרתם העידו 48% מהישראלים כי הם בדרך כלל מרגישים נינוחים לפני הגרלות לקראת טורנירים גדולים. הישראלים בהחלט אוהבים לתמוך בנבחרת שלהם באש ומים כאשר יותר מאחד מכל שישה ישראלים (64%) אמרו שיהיו מוכנים לנסוע אחרי הנבחרת למשחקים בארץ או בחו"ל, כדי לצפות בקבוצה במגרש. 22% אף אמרו שיהיו מוכנים להוציא יותר כסף על חופשה שכוללת אירוע ספורט גדול, מאשר על ירח דבש, ואילו  המחמירים ביותר (8%) העידו כי יבטלו את ירח הדבש שלהם אם הוא מתנגש עם משחק חשוב של קבוצתם האהובה, כאשר כמעט חמישית (17%) מהישראלים מודים שלא יפריע להם לאבד את מקום עבודתם בשביל להגיע לגמר היסטורי של אירוע ספורט.

האירופאים מאמינים בנבחרות שלהם

התוצאות חשפו רמה מדהימה של אופטימיות ברחבי היבשת - 35% מאוהדי הכדורגל האירופאים מאמינים שהנבחרת שלהם תגיע לגמר ותזכה בגביע בטורניר בשנה הקרובה. כמעט 40% מאוהדות הכדורגל האירופאיות מאמינות שהנבחרת שלהן יכולה לנצח בטורניר, בהשוואה ל-32% בלבד מאוהדי הכדורגל האירופאים. על אף שחוו שנים מרובות של עליות וירידות, הדור המבוגר הוא עדיין האופטימי ביותר, כאשר 37% מאוהדי הכדורגל האירופאים מעל גיל 65 מאמינים שהנבחרת שלהם תנצח את הטורניר.

באיזו מדינה אירופאית נמצאים האוהדים האופטימיים ביותר? 

התמיכה של הגרמנים מרשימה מאוד - 58% מאוהדי הכדורגל הגרמנים מרגישים אופטימיים לקראת ההגרלה הקרובה. עם זאת, בעקבות משחקי הסיום המאכזבים בליגת האומות של אופ”א, בהם הם הפסידו ליריבים המושבעים שלהם - צרפת והולנד - פחות משליש (29%) מהאוהדים מאמינים שהנבחרת שלהם יכולה לנצח בטורניר הבא. 24% מהם פסימיים ביותר לאחר שציינו כי הם מאמינים שהנבחרת שלהם לא תצליח לנצח בטורניר גדול במשך עשר השנים הקרובות.

בקרואטיה נמצאים אוהדי הכדורגל האופטימיים ביותר מבין המדינות האירופאיות שנסקרו לפני ההגרלה, כאשר יותר משני שליש (67%) מהם מרגישים מלאי תקווה לפני הגרלות שמתקיימות לקראת טורנירים גדולים. מה באשר לשנים הקרובות - 45% מהם בטוחים שהנבחרת שלהם תזכה בטורניר גדול בשנים הקרובות. בעקבות סדרה של הפסדים כואבים ומשחק מקרטע נגד צ’כיה במוקדמות אליפות אירופה בכדורגל, אוהדי הכדורגל האנגלים הם הלחוצים ביותר במהלך הגרלות משחקים באופן כללי, כאשר יותר משליש (35%) מהם מרגישים מעורערים בנוגע לסיכויי ההצלחה של הנבחרת שלהם. אף שכמעט שליש (32%) מהאוהדים חושבים שהנבחרת שלהם יכולה להגיע לגמר של טורניר בינלאומי גדול בשנה הבאה, קצת יותר מ-1 מ-10 (11%) מודים שהם חושבים שלעולם לא יראו את הנבחרת שלהם מנצחת בטורניר בינלאומי גדול. 

הסטטוס של צרפת כנבחרת הפייבוריטית לפני הטורניר משתקף ברמת הציפיה של האוהדים שלה, כאשר יותר ממחצית (51%) מהאוהדים הצרפתים מרגישים אופטימיות לקראת ההגרלה, ושליש (33%) מהם מאמינים שנבחרת צרפת בכדורגל יכולה להגיע עד הגמר ואף לזכות בגביע. כשמרבית השחקנים בנבחרת שכמעט ניצחה בטורניר יורו 2016 עדיין משחקים בנבחרת, לצד כמה שחקנים חדשים ודינמיים, לא מפתיע שפרשנים רבים מסכימים שיהיה קשה מאוד לנצח את נבחרת צרפת בטורניר הקרוב. לאוהדים הספרדים יש ציפיות גבוהות מהנבחרת שלהם. יותר מ-1 מתוך 3 (36%) אוהדי כדורגל ספרדים מודים שהם מרגישים לחוצים מהגרלת טורניר, אבל הם לא מפחדים לתמוך בנבחרת שלהם. 59% מהם (המספר הגבוה יותר מבין כל האוהדים האירופאים שהשתתפו בסקר) מאמינים שהנבחרת שלהם יכולה להגיע עד הגמר ולנצח בטורניר גדול. 

המחקר מעיד כי האוהדים ההולנדים נוטים לחשוב שיורו 2020 הוא אולי טורניר אחד מוקדם מדי עבור הנבחרת ההולנדית. למרות קמפיין מוצלח בליגת האומות של אופ”א, שבה הנבחרת הגיעה לגמר, רק 17% מאמינים שהנבחרת שלהם יכולה לנצח בטורניר קרוב. עם זאת, 33% מאוהדי הכדורגל ההולנדים מאמינים שהם יראו את הנבחרת שלהם מנצחת בטורניר בינלאומי גדול בארבע השנים הקרובות. 

אוהדי כדורגל אירופאים מתכננים לנסוע בקיץ הקרוב

המשחקים בקיץ הקרוב יתקיימו ב-12 מדינות שונות, ולכן יותר ממחצית (56%) מהאוהדים שנסקרו אישרו שהם מתכננים לנסוע לצפות בנבחרות שלהם משחקות, בין אם בתוך המדינה שלהם או מחוצה לה. למרות ש-16% מהאוהדים בדנמרק מאמינים שהנבחרת שלהם לעולם לא תנצח בטורניר בינלאומי גדול, 61% מהם עדיין מוכנים לנסוע בתוך המדינה ומחוצה לה כדי לצפות בנבחרת שלהם משחקת. אוהדי הכדורגל האירופאים כל כך רוצים לצפות בנבחרות שלהם מתחרות בגמר של טורניר גדול, עד שכמעט רבע (24%) מאוהדי הכדורגל האירופאים בגילאי 18-34 מודים שהם היו מבטלים את ירח הדבש שלהם כדי לצפות בנבחרת שלהם מנצחת בטורניר בינלאומי גדול. יותר מרבע (26%) אמרו שהם היו שמחים להוציא הרבה יותר כסף על נסיעה לאירוע ספורט, בהשוואה להוצאות על ירח הדבש שלהם. אחוז מדהים מאוהדי הכדורגל האירופאים - 27% - אפילו מודים שהם מוכנים להפסיד את מקום העבודה שלהם, אם זה אומר שהם יוכלו להיות באצטדיון ולצפות בנבחרת שלהם מתחרה בגמר היסטורי.  

אריין דייק (Arjan Dijk), סגן נשיא בכיר ומנהל שיווק ראשי ב-Booking.com, הוסיף: “2020 תהיה שנה מרגשת בספורט - החל מה-UEFA EURO 2020TM באירופה ועד טורנירים גלובליים אחרים ביפן ואוסטרליה. המשימה שלנו היא לעזור לכולם לחוות את העולם, ולנוכח העובדה ששליש מאוהדי הכדורגל האירופאים בין הגילאים 18-34 אומרים שהם נוסעים רק כדי לצפות בנבחרת שלהם משחקת, אנחנו נרגשים לשתף פעולה עם UEFA ולעזור להם לוודא שלאוהדים תהיה חוויה מצוינת כשהם ייסעו לצפות במשחקי הטורניר. החוויה הזו כוללת הזמנה של מקום אירוח ספורטיבי מושלם, ועוד המון דברים נהדרים שהם יוכלו לעשות בכל אחת מהערים המארחות.” 

את שיתוף הפעולה בין Booking.com ל- UEFA EURO 2020TM ילווה דויד וייה (David Villa), המנצח בטורניר UEFA EURO 2008TM והזוכה בפרס נעל הזהב האירופאית, כשגריר של הפרויקט. לאורך הפרויקט צפוי השחקן לשתף פרטים ייחודיים על החשיבות שבתמיכה והאופטימיות הבלתי-נגמרות של האוהדים, עבור השחקנים שנמצאים על המגרש. 

מתודולוגיה

המחקר הוזמן על ידי Booking.com ונערך עצמאית בקרב מדגם של 8,073 אוהדי כדורגל אירופאים בגילאי 18 ומעלה מ-12 שווקים (לרבות 900 משיבים מכל אחת מהמדינות הבאות: גרמניה, צרפת, ספרד, איטליה, בריטניה, רוסיה, ו-400 משיבים מכל אחת מהמדינות הבאות: בלגיה, דנמרק, קרואטיה, הולנד, שבדיה וישראל. עבודת השטח בוצעה בין 8 באוגוסט ל-2 בספטמבר 2019.

תגיות של המאמר: 

כתבות נוספות בקטגוריה תיירות ונופש

כיצד להעביר לילדים את הזמן בחופשת הקיץ מגוון אפשרויות מדליקות שיעזרו לכם להעביר את ימי הק
טיולים מאורגנים לקהל הרחב טיול מאורגן לאירופה מיועד לזוגות, למשפחות, לקבוצות
ג'טקס ורשת Four Seasons משיקות את חוויית ג'ט רמדאן הפרטית האולטימטיבית Jetex, מובילה עולמית עטורת פרסים בתעופה המבצעת, מה
טיולים לאירופה כל הטיפים הכי שווים לפני הטיול הגדול לאירופה
'Falcon’s Beyond Global' משיקה מיזם פיתוח משולב במלואו עם פארקים, אתרי נופש, מדיה וסחורה מבוססת קניין רוחני עם הצלחה מוכחת בפארקי שעשועים ברחבי אירופה, צוות י
Aman Residences ו-Janu Tokyo מדגישים את פרויקט טורנומון-אזבודאי Aman Residences, Tokyo ומותג המלונות החדש Janu Tok
איך אפשר לקבל דרכון פורטוגלי בלי לקבל גם כאב ראש עכשיו יותר מתמיד, אפשר לעבור לגור באירופה ולעבוד ב
תחרות המארחים הטובים ביותר של Booking.com ענקית התיירות Booking.com, המובילה העולמית בחיבור
מדי שנייה מתבצעות שבע פעולות צ'ק אין לבית בכנס הבינלאומי של האגודה לניהול יחידות אירוח ונופש
בוקינג פרסמה את דו"ח התיירות בת-הקיימא לשנת 2019 החברה חושפת את הממצאים העיקריים של דו"ח התיירות בת
חברת Booking.com ממשיכה לקדם גיוון תעסוקתי בראש סדר העדיפויות של שיתוף הפעולה בין Booking.com
פעילות "בייג'ינג המקסימה" בתל אביב - לקידום התיירות לבייג'ינג ב-28 באוקטובר יום הקידום של "בייג'ינג המקסימה" נפת
Booking.com מציעה אירוח באחוזת משפחת אדמס הגרסה המצוירת לסרט של משפחת אדמס שעלה לאקרנים בשבו
נפתחה ההרשמה לפרסי ה-Technology Playmaker לשנת 2020 Booking.com השיקה לאחרונה את ההרשמה לפרסי ה-Techno
8 יעדים עולמיים שכל חובב קפה חייב להכיר עם יותר מ-21 מיליון המלצות של לקוחות, Booking.com
טיולי קונספט למשפחות בישראל טרנד חדש בתחום טיולי הטבע בישראל העלה ביקוש דווקא
חופשה עם חייזרים בוקינג בחנה יותר מ-28 מיליון יחידות אירוח בלמעלה מ
הכינו את הסלפי: הבריכות הכי יפות בעולם ענקית התיירות בוקינג התעמקה בהיצע של מעל 28 מיליון
מהן תצפיות הכוכבים הטובות בעולם? ענקית התיירות Booking.com יצרה רשימה של תצפיות הכו
לישון בתוך אבוקדו: בית האבוקדו הראשון בעולם לכבוד יום האבוקדו הבינלאומי שהתקיים בשבוע שעבר ב-3
הוסף תגובה 
תגובות  ( תגובות)