המדריך לגיטריסט המתחיל – כיצד ללמוד גיטרה?

חברה וקהילה :  |   | 27/1/2021
דרוג:

לימוד  גיטרה הוא לרוב לא תהליך פשוט, שכן הוא דורש הרבה התמדה ותרגול. אך אם תלמדו נכון, כבר בצעדים הראשונים תוכלו לראות תוצאות אשר יילכו וישתפרו ככל שנתמיד בלמידה ונפתח בלכיוונים מוזיקליים שונים. ניתן ללמוד גיטרה בהרבה דרכים, מה שמוביל לשאלה, כיצד ניתן ללמוד גיטרה בצורה הטובה ךביותר ובעלות הנמוכה ביותר. לשאלה זו יש כמה תשובות מפני שלכל אחד יתאים שיטת לימוד שונה. לכן, יצרנו עבורכם מדריך קצר לדרכים ללימוד גיטרה.

כמו בכל אספקט בחיים שלנו,  אין דרך טובה יותר ללמוד כל דבר בחיים מאשר לחוות אותו על הבשר ולא להשאיר אותו ברמה התיאורטית, לכן כשניגשים ללימוד גיטרה, כדאי שתהיה ברשותכם גיטרה קלאסית טובה המתאימה למידותיכם ונסו להתמיד לפחות אחת לשבוע על תרגול תמידי ועקבי, זה הדבר היחיד שיוביל בסוף לתוצאות, התקדמות ושעות של הנאה בנגינה על גיטרה.
 
האם כדאי ללמוד גיטרה לבד?
ובכן, כידוע לנו אין דבר שאינו ניתן למציאה באינטרנט. אנו ממליצים לפחות בשיעורים הראשונים דווקא להתחיל עם מורה, שכן הוא יכול לתת לכם כיוון כללי ומשם תמיד תוכלו להמשיך בדרכיכם ובזמן שלכם, אך אם בכל זאת החלטתם לנווט את דרכיכם המוזיקלית לבד, תוכלו להתחיל בכך שתמצאו מדריכים כתובים אשר יסבירו לכם את הבסיס כמו מה הם אקורדים, טאבים ותווים. מהם מה הן פריטות סולו לעומת נגינת ליווי, מהם סולמות מוזיקליים ולמה משתמשים בהם וכו'. משם תוכלו להמשיך למדריכי יוטיוב שיסבירו לכם בצורה קלה וויזואלית כיצד לאחוז בגיטרה וכיצד לבצע אקורדים בסיסיים. עדיף תמיד להתחיל עם שירים שאתם מכירים היטב, כך שתוכלו לשיר יחד עם השירים ולא ללמוד אותם תוך כדי נגינה.  
החסרון המרכזי בלימוד לבד דרך הרשת הוא מגמת ההתקדמות שלכם והיכולת לשאול את שאלות בזמן אמת מול המורה. אם אתם רמת מתחילים, סביר שהינכם מגששים באפילה רק בכדי להבין את הכיוון המוזיקלי שלכם, לכן יחד עם מורה זה יהיה קל יותר ומכוון יותר. חיסרון נוסף הוא אפקט ההתפזרות. כאשר אנו מתחילים במדריכים ברשת פתאום דעתינו מוסחת לאלף כיוונים, דיעות שונות ומורים שונים, פתאום נמצא עצמינו עם הגיטרה ביד, אך נכנסים לאתרים שאינם קשורים לגיטרה. לכן, לימוד עצמי מתאים לאוטודידקטיים אשר יכולים לבנות לעצמם תוכנית לימודים עצמאית וגם לעמוד בה.
 
האפשרויות שיש בקורסי גיטרה באינטרנט
ישנן אינסוף פלטפורמות המציעות לימודי גיטרה דרך קורסים אונליין הן בתשלום והן בחינם. בנוסף, ישנן גם המון אפליקציות סלולר המותאמות לטלפון שילמדו אתכם צעצד אחרי צעד. פלטפורמות אילו יציעו לכם תכנית לימודים מסודרת שתנחה אתכם צעד צעד בגיבוש טכניקות פריטה ובלימוד תיאורטי בסיסי ועד לרמה הגבוהה ביותר.
הלימודים דרך קורסים אינטרנטיים יאפשרו לכם לקבל בסיס טוב לנגינה ומשם תוכלו להמשיך ללימוד עצמי ולבסס את הלימוד על פי הזמן שיש לכם ועל פי קצב ההתקדמות.
 
לימוד נגינה על גיטרה עם מורה
כמו בכל דבר בחיים, לימודים עם מורה מאפשרים לבנות תכנית לימודים מותאמת אישית עם מורה מנוסה אשר לימד המון תלמידים בעבר, יודע לזהות בעיות ולתת להם את הפיתרון המיידי. מניסיון אישי, מילה אחת של מורה לפעמים יכולות לחסוך ימים של תסכול בפיתרון בעיה מסויימת, אפילו אם זה רק אחיזה נכונה של הגיטרה .בנוסף, בזמן השיעור ניתן להתאים את הקצב של הקורס באופן אישי לתלמיד. חשוב לדעת כי לכל אחד כישרון אחר ויכולת תפיסה שונה, יש כאלה שילמדו תווים מאוד מהם לעומת אחרים שיוכלו לנגן מאוד מהר כשהם בכלל לא תופסים את עיניין התווים. מורה טוב לגיטרה יכול לעלות על כך בזמן אמת ולתקן את הטעויות. 
החסרון בשיעורים פרטיים או קורסים לגיטרה הוא שצריך להקדיש זמן קבוע, אחרת לא תהיה התקדמות ובנוסף, התשלום שצריך לעמוד בו. בנוסף, כל מורה שמחשיב את עצמו ייתן גם שיעורי בית ומשימות, כך שתצטרכו לעמוד בלוח זמנים והתכוונן לרוח של המורה.
 
לסיכום:
שיעורי גיטרה פרטיים המלווים עם מורה יכירו לכם מגוון רחב של סגנונות מוזיקליים וטכניקות פריטה כך שתוכלו להתמקד בטעם האישי שלכם ולפתח אותו. יחד עם המורה תמיד ניתן לשנות את קצב הלימוד ולבצע התאמות על פי התקדמותכם, מה שיגרום לקצב התקדמות מהיר יותר. לעומת זאת למידה עצמית דרך הרשת לרוב תוביל אתכם לפיזור ותיסכול, מפני שתמיד תרצו להתקדם מהר יותר ממה שאתם מסוגלים באמת. ההמלצה שלנו: קחו מורה לשיעורים הראשונים ומשם תוכלו להחליט לבד האם מתאים לכם לימודים פרטיים, אוטודידקטיים, או אולי בכלל לימודים שנתיים במכללות למוזיקה.


תגיות של המאמר: 

כתבות נוספות בקטגוריה חברה וקהילה

Hisense תורמת מכשירים איכותיים מובילים לקרן התרומות של פריז סן ז'רמן, והופכת את העולם למקום טוב יותר באמצעות צדקה הייסנס (Hisense), מפעל טכנולוגיה מוביל בעולם, הפכה
על נחשים המאמר ידבר על איך להתנהג בזמן הכשת נחש
מה גרם לליאור דיין לנפץ מחשב במשרדי פרסום בתל אביב העיתונאי ואיש התקשורת, ליאור דיין, הגיע למשרדי אימ
מרי קיי וקרן מרי קיי אש מחזקות את מחויבותן למניעת ולמיגור אלימות מבוססת-מגדר ברחבי העולם כהכרה ביום מיגור האלימות נגד נשים הקרב ובא, אשר יפ
מה חשוב לדעת לפני בחירת עורך דין צבאי חיילים שמסתבכים בצה"ל, מומלץ שיקבלו ייעוץ בנוגע לז
הפרשן הבטחוני של מבצע "שומר חומות" בספר חדש הפרשן הבטחוני של מבצע "שומר חומות" בספר חדש לקראת
אולפני G& P ו"קשה יותר מכפי שאתה חושב" מטפחים שינוי הגדרות משחק באמצעות סדרת הסכתים בנושא : "שווים גם כן: השגת שוויון לבעלי מוגבלויות" אולפני G&P וצוות "Harder Than You Think" משיקים הי
התכנית להאצת יזמות נשים הצטרפה לפורום השוויון הבין-דורי לטובת הפאנל למען רגישות מגדרית ומתחייבת לקואליציות פעולה התוכנית להאצת יזמות נשים (WEA), כוח מניע בולט להגב
Mary Kay Inc מצטרפת ל- CEO Water Mandate Mary Kay Inc, המפיקה בפועל של "שומרי המפרץ" עטור ה
איך לבחור תקליטן לחתונה מתחתנים? כאב ראש אדיר להתנהל מול כל הספקים. ניסינו
"ארגון יתומי צהל - החיים כדרך" יוצא לדרך ערב יום הזכרון תשפ"א משיקים יתומי ויתומות צה"ל את
מחסור במעונות יום לילדים עם צרכים מיוחדים בישראל יש כמעט 60 מעונות יום לילדים בעלי צרכים מיו
הצהרה לציון יום האישה הבינ"ל 2021 מאת ג'וליה סיימון להלן הצהרה מיוחדת של ג'וליה סיימון, היועצת המשפטית
פיתוח עסקי בחברה - כך תעשו זאת נכון כל חברה מוקמת כדי ליצור הכנסות נכבדות עם התנהלות נ
השירות הצבאי שאי אפשר לשכוח... לקראת יום ההולדת העגול של סבא, הילדים והנכדים מחפש
היתרונות שבחגיגת אירועים בפאב מחפשים לערוך אירוע עסקי באולם? חדל חיפושים. את האי
איך ליצור תקשורת וחיבור עם אנשים ללא מאמץ? יש אנשים שמתחברים אל אנשים בקלות ויש כאלה שלא - הע
איך לבחור צעצוע לילד? קונים צעצוע לילד? הכנו עבורכם מספר טיפים שיש לקחת
פרופ' מריאן פרקש וסיגל וקס בכנס מקוון של מרכז יה"ל פרופ' מריאן פרקש מאוניברסיטת בוסטון, וסיגל וקס, מח
Humanity 2.0 משיקה פלטפורמת שלומות גלובלית ליישום חידושים מדעיים במגזר האמונה הפלטפורמה תרתום את המומנטום של אחד מהענפים שצומחים
הוסף תגובה 
תגובות  ( תגובות)