AstraZeneca משיקה את Evinova, עסק בתחום טכנולוגיות הבריאות שמיועד להאיץ את תהליכי החדשנות במגזר מדעי החיים ואת הביצוע של ניסויים קליניים, וכן להשיג תוצאות בריאותיות טובות יותר

דרוג:

AstraZeneca משיקה את Evinova, עסק בתחום טכנולוגיות הבריאות שמיועד להאיץ את תהליכי החדשנות במגזר מדעי החיים ואת הביצוע של ניסויים קליניים, וכן להשיג תוצאות בריאותיות טובות יותר

Evinova תפעל כעסק נפרד של טכנולוגיה רפואית בתוך AstraZeneca

פתרונות הבריאות הדיגיטליים של Evinova, שמיועדים לתת מענה גלובלי, מנוהלים על בסיס הוכחות, מבוססים על מדע ומונעים על ידי ניסיון אנושי, ומשרתים את נותני החסות של הניסויים הקליניים, ארגוני מחקר קליני (CRO), צוותי טיפול באתרי הניסויים הקליניים ומטופלים

שיתופי הפעולה הראשונים עם ארגוני ה-CRO הגלובליים המובילים Parexel ו- Fortrea  מאפשרים לספק את פתרונות הבריאות הדיגיטליים של Evinova לבסיס הלקוחות הרחב שלה

ווילמינגטון, דלאוור, 20 בנובמבר 2023, (BUSINESS WIRE):

AstraZeneca השיקה את Evinova, שמיועדת להיות ספקית מובילה של פתרונות בריאות דיגיטליים אשר אמורים לתת מענה טוב יותר לצורכיהם של אנשי מקצוע מתחום שירותי הבריאות, רגולטורים ומטופלים. הודות לגיבוי ארוך טווח של AstraZeneca ולשיתופי פעולה אסטרטגיים עם Parexel ו-Fortrea, Evinova מספקת מוצרים ושירותים דיגיטליים בקנה מידה גלובלי למגזר מדעי החיים ושירותי הבריאות.

Evinova תיתן עדיפות להבאה לשוק של פתרונות טכנולוגיה דיגיטליים מבוססים ומורחבים, שכבר היו בשימוש גלובלי על ידי AstraZeneca, וזאת במטרה למטב את התכנון והביצוע של הניסויים הקליניים. הדבר יפחית את משך הזמן והעלות של פיתוח תרופות חדשות, יאפשר טיפול קרוב לבית עבור המטופלים ויצמצם את העומס שמוטל על מערכות הבריאות. Evinova אף תקדם הזדמנויות בתחומי הניטור הדיגיטלי מרחוק של מטופלים וטיפולים דיגיטליים, תחומים שבהם יש לה צינור של חידושים דיגיטליים מתוכננים.

Evinova תסתמך על הניסיון העשיר של AstraZeneca בפיתוח טיפולים חדשניים ועל תובנות שמקורן באלפי מטופלים וחוקרים קליניים, במטרה לספק פתרונות טכנולוגיים מוכחים למגזרי הפארמה והביוטק ולארגוני CRO, על מנת להעניק תמיכה גלובלית למחקר הקליני. הטכנולוגיות כבר היו בשימוש בניסויים קליניים רבים ומוצלחים, שנערכו במימון AstraZeneca ביותר מ-40 מדינות.

לדברי פסקאל סוריו, מנכ"ל AstraZeneca, "ניתן להאיץ את עתיד הפיתוח של הרפואה באמצעות פתרונות דיגיטליים. אנחנו מאמינים, שהשילוב שתעשה Evinova בין מומחיות מדעית לבין ניסיון עשיר בפיתוח טכנולוגיות דיגיטליות מונעות בינה מלאכותית מספק הזדמנות ממשית לשיפור מהותי של הטיפול בחולים, לקידום המהפכה בתחום שירותי הבריאות ולהפחתת פליטות הפחמן".

כריסטינה דוראן, נשיאת Evinova, אומרת: "אנחנו נרגשים להביא את היצע הפתרונות הדיגיטליים הפרוסים גלובלית, שפותחו כדי לתת מענה לצינור פיתוח התרופות של AstraZeneca, לקהילה הרחבה של מדעי החיים. אנחנו מאמינים שהדבר יסייע בקידום המגזר בתחום הבריאות הדיגיטלית, שכן ברור לנו שאנשי המקצוע מתחום שירותי הבריאות והרגולטורים זקוקים לפתרונות דיגיטליים שעובדים לרוחב ענף הפארמה ומעניקים תמיכה רחבה למטופלים. Evinova, שצמחה מתוך הענף ונהנית מניסיון מוכח, תימצא בעמדה ייחודית שתאפשר לה לספק פתרונות מבוססי מדע ומונחי הוכחות, שמונעים על ידי ניסיון אנושי, במטרה לשפר את חוויית המטופל ואת התוצאות".

ארגוני ה-CRO הגלובליים המובילים Parexel ו-Fortera חתמו על הסכמים שיאפשרו לספק את פתרונות הבריאות הדיגיטליים של Evinova לבסיס הלקוחות הרחב שלהם. כדי להאיץ את ההטמעה בענף ולהרחיב את הנוכחות הגלובלית של מוצריה הדיגיטליים, Evinova משתפת פעולה עם Accenture ועם Amazon Web Services.

Evinova תשלב ניסיון קליני ורגולטורי, שנצבר ב-AstraZeneca, עם המומחיות העמוקה שלה בתחום הטכנולוגיה הדיגיטלית, אשר מכסה את תחומי האסטרטגיה והפיתוח, פיתוח המוצרים הדיגיטליים, מדע הנתונים והבינה המלאכותית, עיצוב חוויית משתמש ומדע התנהגותי. בנוסף לפתרונות דיגיטליים, Evinova תספק פתרונות מדעיים בהתאמה אישית, לרבות ניטור מטופלים מרחוק ופתרונות חדשניים עבור נקודות הקצה, כמו גם שירותי תכנון ניסויים וייעוץ.

הערות

מוצרים ופתרונות של Evinova

Evinova יצרה בשיתוף עם מטופלים את חבילת פיתוח התרופות של Evinova, מערך פתרונות דיגיטליים שמיועדים להבטיח תועלות לכלל המשתתפים – מטופלים, אנשי מקצוע מתחום שירותי הבריאות וחוקרים. החבילה כוללת:

פתרון הניסויים המאוחד של Evinova: פתרון גלובלי מאומת GxP עבור מטופלים, צוותים באתרי הניסויים הקליניים וצוות נותני החסות של הניסויים הקליניים, שמיועד לשפר את הביצוע של הניסויים הקליניים. הוא מאפשר לבצע ניסויים קליניים מסורתיים, היברידיים ומבוזרים, תוך שיפור חוויית המטופל. פתרון הניסויים המאוחד תומך באיסוף ישיר של נתונים ראשוניים ושניוניים מנקודות הקצה, לרבות נקודות קצה חדשניות תומכות דיגיטל והתקנים וחיישנים רפואיים מקושרים, הן באתר הניסוי והן בבית המטופל. הוא גם תומך בשירותים עבור ביקורים וירטואליים כולל אספקה ישירה של תרופות למטופל, טלרפואה, ניטור מטופלים מרחוק ומעקב אחר דגימות ביולוגיות אנושיות. אינטראקציה עם המטופלים זמינה דרך אפליקציית מטופלים קלה לשימוש, שזמינה ביותר מ-40 מדינות ו-80 שפות. אינטראקציה באתר זמינה דרך פורטל עם נקודת כניסה יחידה.

תכנון ועיצוב מחקרים של Evinova: עושה שימוש בבינה מלאכותית ובאלגוריתמים של למידת מכונה כדי לסייע לצוותי הפיתוח הקליני והתפעול בתכנון המחקר האופטימלי, תוך לקיחה בחשבון של משתנים תכנוניים קריטיים. הצוותים יכולים לתכנן את המחקר שלהם, להפיק עלויות אוטומטיות ולהעריך את ההיתכנות התפעולית על בסיס נתונים אמיתיים ברמה הארצית וברמת האתר. הם יכולים להציג נתונים היסטוריים ולחזות מגמות עתידיות. המודול אף מכיל מודלים שמאפשרים להעריך את טביעת הרגל הפחמנית של המחקר ואת ההשפעה על חוויית המטופל. הצוותים יכולים להאיץ את קבלת ההחלטות דרך יכולות של שיתוף פעולה והשוואה בין תרחישים.

ניהול הפורטפוליו של Evinova: תומך בניהול, דיווח ופיקוח של תוכניות קליניות וניסויים דרך תובנות שקופות בזמן אמת וניתוחים פרדיקטיביים. הפתרון מספק תמונה מלאה של הפורטפוליו לרוחב כל השלבים ומאפשר מעקב אחר תוכניות וניסויים קליניים ברמה הגלובלית, האזורית והארצית וכן ברמת האתר. הוא עושה שימוש באלגוריתמים פרדיקטיביים במטרה לזהות אבני דרך עתידיות מרכזיות ומאפשר למובילי המחקר להבין סטיות מתוכניות ולתמוך בהתערבות מתאימה.

בריאות דיגיטלית

היישום של טכנולוגיות בריאות דיגיטלית נתפס כפתרון שמאפשר להפחית את עלויות שירותי הבריאות, תוך שהוא תורם לשיפור חוויית המשתמש והתוצאות. ההוצאות המשולבות של הבריאות הציבורית והטיפול ארוך הטווח עמד על כ-6% מן התל"ג בשנים 2006-10 במדינות ה-OECD והוא צפוי להגיע לשיעור של 9.5% לפחות בשנת 2060. במדינות BRIICS (ברזיל, רוסיה, הודו וסין) יחסי ההוצאות צפויים אף הם לעלות באופן משמעותי ולהגיע לכ-10% מן התל"ג עד לשנת 2060, אלא אם כן תוטמע מדיניות להכלת עלויות. 1על בסיס נתוני ההוצאות של מגזר שירותי הבריאות בשנת 2018, מקינזי מעריכה כי כהתערבויות בתחום הבריאות הדיגיטלית לבדן עשויות לחסוך למערכת שירותי הבריאות של ארה"ב כמעט 500 מיליארד דולר אם יוטמעו באופן מלא. 2

תחום הבריאות הדיגיטלית הוא שוק גדול (יותר מ-900 מיליארד דולר עד לשנת 2032) שעדיין צומח (CAGR (קצב צמיחה שנתי ממוצע) 13.6% בשנים 2022-2032). השוק של מחקר ופיתוח בתחום הבריאות הדיגיטלית ואספקת טיפולים באמצעות ניטור מרחוק של המטופלים מהווים יחד כ-60% משוק הבריאות הדיגיטלית הכולל3. 40% הנותרים כוללים בדיקות סקר ואבחון, רווחה ומניעת מחלות, אספקת תרפיות ובתי מרקחת דיגיטליים.

טכנולוגיית בריאות דיגיטלית ומחקר קליני

חלק משמעותי מן העלות והזמן הנדרשים עבור תהליך פיתוח התרופות נובע מן הניסויים הקליניים, ולאו דווקא מתכנון מולקולות. עם זאת, הניסויים חיוניים לתהליך האישור וקריטיים להשגת גישה לתרופות חדשניות. מחקרים מעריכים, כי עלות השקתה של תרופה חדשה בשוק מסתכמת כיום בעד 2 מיליארד דולר4 ולפי אחד המחקרים, משך הזמן הממוצע הנדרש מתחילת הבדיקות הקליניות ועד לאישור הוא 7.1 שנים. 5 לרוחב התעשייה, כמעט 80% מן הניסויים הקליניים אינם מצליחים לעמוד בצירי הזמן של הגיוס6 ורק 3-5% מחולי הסרטן הזכאים מצטרפים לניסויים קליניים. 7 קבוצות רבות, כולל קבוצות שוליים אתניות וגזעיות, נשים ואוכלוסיות נוספות אינן מיוצגות כראוי בניסויים קליניים. 8

במאמר שפורסם לאחרונה על ידי AstraZeneca בכתב העת Nature Medicine, מוכיחה המחברת הראשית כריסטינה דוראן כי ההטמעה של טכנולוגיית בריאות דיגיטלית בניסויים קליניים יכולה לשפר את חוויית המטופל באמצעות לוחות זמנים מואצים ועלויות מופחתות. 9

אודות AstraZeneca

AstraZeneca היא חברה גלובלית המתמחה בביו-פרמצבטיקה ומונחית על ידי מדע, שמתמקדת בגילוי, בפיתוח ובמסחור של תרופות מרשם בתחומי האונקולוגיה, מחלות נדירות וביו-פרמצבטיקה, כולל מחלות קרדיו-וסקולריות, כליות ומטבוליזם, וכן מערכת הנשימה ואימונולוגיה. משרדיה הראשיים של החברה נמצאים בקיימברידג', בריטניה, היא פועלת ביותר מ-100 מדינות והתרופות החדשניות שלה נמצאות בשימוש על ידי מיליוני מטופלים ברחבי העולם. בקרו בכתובת astrazeneca.com ועקבו אחרי החברה ברשתות החברתיות ‎@AstraZeneca.

אודות Evinova

Evinova היא עסק של טכנולוגיה רפואית, שמאיץ את השגתן של תוצאות בריאותיות טובות יותר על ידי הנעת מגזר מדעי החיים וקידומו בתחום הבריאות הדיגיטלית. דרך היישום של ידע מבוסס מדע, נחישות שמונחית על ידי הוכחות ותובנות שמונעות על ידי ניסיון אנושי, הפתרונות הדיגיטליים שלנו מתוכננים באופן שמאפשר השגה משותפת של תוצאות בריאותיות טובות יותר. Evinova הוא עסק של טכנולוגיה רפואית שפועל בתוך קבוצת AstraZeneca.

אנשי קשר

לפרטים אודות יצירת קשר עם צוות קשרי המשקיעים, לחצו כאן. לאנשי קשר עם העיתונות, לחצו כאן.

הפניות

  1. OECD. What future for health spending? Available at: https://www.oecd.org/economy/health-spending.pdf. Accessed November 2023.
  2. McKinsey & Company. Healthtech in the fast lane: What is fueling investor excitement? Available at: https://www.mckinsey.com/industries/life-sciences/our-insights/healthtech-in-the-fast-lane-what-is-fueling-investor-excitement. Accessed November 2023.
  3. Precedence Research​. Digital Health Market (By Component: Software, Hardware, and Services; By Technology: Telehealthcare [Telehealth and Telecare], mHealth [Apps and Wearables], Digital Health Systems [E-prescribing Systems and Electronic Health Records], and Health Analytics) - Global Market Size, Trends Analysis, Segment Forecasts, Regional Outlook 2023 – 2032. Available at: https://www.precedenceresearch.com/digital-health-market. Accessed November 2023.
  4. Deloitte. Deloitte pharma study: Drop-off in returns on R&D investments. Available at: https://www2.deloitte.com/ch/en/pages/press-releases/articles/deloitte-pharma-study-drop-off-in-returns-on-r-and-d-investments-sharp-decline-in-peak-sales-per-asset.html. Accessed November 2023.
  5. Deloitte. Deloitte pharma study: Drop-off in returns on R&D investments. Available at: https://www2.deloitte.com/ch/en/pages/press-releases/articles/deloitte-pharma-study-drop-off-in-returns-on-r-and-d-investments-sharp-decline-in-peak-sales-per-asset.html. Accessed November 2023.
  6. Clinical Trials Arena. Clinical trial delays: America’s patient recruitment dilemma. Available at: https://www.clinicaltrialsarena.com/features/featureclinical-trial-patient-recruitment/. Accessed November 2023.
  7. Baquet, C.R., Commiskey, P., Daniel Mullins, C., Mishra, S.I., Recruitment and participation in clinical trials: socio-demographic, rural/urban, and health care access predictors. Cancer Detect Prev. 2006;30(1):24-33. Available at: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3276312/. Accessed November 2023.
  8. Schwartz, A.L, Aslan, M., Morris, A.M., Halpern, S.D., Why diverse clinical trial participation matters. N Engl J Med 2023; 388:1252-1254. Available at: https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMp2215609#article_references. Accessed November 2023.
  9. Durán, C.O., Bonam, M., Björk, E. et al. Implementation of digital health technology in clinical trials: the 6R framework. Nat Med (2023). Available at: https://doi.org/10.1038/s41591-023-02489-z. Accessed November 2023.

צפו במקור באתר האינטרנט של businesswire.com:

https://www.businesswire.com/news/home/20231120504578/en/

 

למידע נוסף:

ברנדן מקבוי
1-302-885-2677

מקור:  AstraZeneca

תוכן הודעה זו בשפת המקור, הוא הגרסה הרשמית והמהימנה היחידה של מסמך זה. התרגומים הם למטרות נוחות בלבד ויש להצליבם עם המסמך בשפת המקור, שהוא הגרסה היחידה של טקסט זה שהוא בעל תוקף משפטי.

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית Business Wire

 

לפרטים נוספים: נוי תקשורת 03-6026026 זהר 052-2641769


תגיות של המאמר: AstraZeneca | Evinova |

כתבות נוספות בקטגוריה הייטק וטכנולוגיה

קול קורא להגשת מועמדות לטקס פרסי העסקים הבינלאומי השנתי ה-21 פרסי סטיבי- The Stevie® Awards - מקבלים כעת מועמדו
נדידת נתונים ללא דאגות, עכשיו בכל אפליקציה: eSIM חדשני של 1GLOBAL נותן ל- FinTech שירות נדידה עצמאי מגוון תעשיות המאמצות את השירותים החדשניים של 1GLOB
Dyadic מקדמת שיתוף פעולה עם המכון הביולוגי הישראלי (IIBR) להתמקדות באיומים ביולוגיים ופתרונות למחלות מתפתחות Dyadic International, Inc ("דיאדיק" או "החברה") (נ
Lantronix הכריזה על Percepxion™  פלטפורמת תוכנת הענן עבור התקני אינטרנט של הדברים שלה Lantronix Inc. לנטרוניקס (נאסד"ק: LTRX), ספקית גלו
Fortrea מגדילה את יכולות הגישה למטופל ומומחיות בשרשרת אספקה קרה עם הרחבת FortreaRx™ Fortrea (נאסד"ק:FTRE), חברה שהיא ארגון מחקר מבוסס
חברות הסטארט-אפ נקראות לסייע לפיתוח טכנולוגיית לכידת הפחמן, לקראת התקדמות התעשייה הגלובלית למצב של אפס פליטות הושקה תוכנית בינלאומית חלוצית, אשר מקבצת יחד חברות
חברת F5 ממנה את ארז הסה ל- Sales Specialist באירופה המזרח התיכון ואפריקה חברת F5 ממנה את ארז הסה ל- Sales Specialist EMEA.
הסדנה הבינלאומית ה-15 לחומרים מתקדמים יצאה לדרך בראס אל-ח'ימה השבוע יצאה לדרך הסדנה הבינלאומית ה-15 לחומרים מתקד
World Wide Technology מינתה את דומיניק פירס להוביל חשבונות גלובליים באזור EMEA חברת World Wide Technology (WWT) ספקית פתרונות טכנ
Tealium נבחרה למובילה ב- Gartner® Magic Quadrant™ הראשון אי פעם עבור פלטפורמות נתוני לקוחות Tealium, פלטפורמת נתוני הלקוחות (CDP) העצמאית הגדו
שוויון על פי עיצוב: מודל לניהול סיכונים מפלים של בינה מלאכותית מאז 2021, Mary Kay Inc משתפת פעולה עם Equal Rights
Meltwater מאחדת כוחות עם Microsoft כדי להביא לשוק את הדור הבא של פתרון תובנות תקשורת הבנוי על Microsoft Azure Meltwater, ספקית גלובלית מובילה של מדיה, מדיה חברת
Anaqua משיקה את AnaquaGov ומספקת אבטחה ובקרות משופרות לניהול נתוני קניין רוחני רגישים במיוחד Anaqua, הספקית המובילה של טכנולוגיות לניהול חדשנות
STX Group מכריזה על שותפות מימון ייחודית עם BioValue עבור הקמת מפעל ביומתאן הולנדי STX Group, חברה גלובלית מובילה במסחר בסחורות סביבת
UP.Partners משחררת את מהדורת 2024 של "דו"ח עולם התנועה: מגמות מאקרו ומיקרו בניידות" UP.Partners, חברת השקעות ממוקדת ניידות, פרסמה את מ
המכון לחדשנות טכנולוגית של איחוד האמירויות הערביות משיק את "Falcon Foundation" במטרה לקדם קוד פתוח במודלים של בינה מלאכותית גנרטיבית המכון לחדשנות טכנולוגית The Technology Innovation
האוניברסיטה האמריקאית של שארג'ה ו-Sui פותחים את האקדמיה לבלוקצ'יין כדי לקדם את הדור הבא של מפתחי ה-web3 Sui, פלטפורמת שכבה 1 לחישוב מבוזר שגדלה בקצב מהיר
ערכת הכלים LEXI של AI-Media מתרחבת עם LEXI Recorded - פתרון פורץ דרך עבור שוק ה-VOD הצומח AI-Media מתרגשת להכריז על השקת LEXI Recorded, פתרו
לקוחות Quantexa השיגו החזר על השקעה בשיעור 228% עם הטבות של 34.8 מיליון דולר במחקר חדש על השפעה כלכלית כוללת ארגונים זקוקים לבסיס נתונים מהימן כדי לאפשר החלטות
ATRC מאיחוד האמירויות משיקה פלטפורמת מו"פ טכנולוגית גלובלית ב-WGS 2024: מקצה קרן של 200 מיליון דולר לטובת האצת חדשנות במדינות מתפתחות בהכרזה שהיא נקודת ציון דרך, ביום ה-1 של פסגת הממשל
הוסף תגובה 
תגובות  ( תגובות)