מבחני הכנה למחוננים: הילדים לומדים לעמוד בכל האתגרים

לימודים והשכלה :  |   | 9/6/2018
דרוג:

שנת הלימודים החדשה כבר כאן, וזה הזמן לבדוק אם הילדים שלכם מחוננים, כדי שניתן יהיה להעביר אותם למסגרות המתאימות. בעזרת ההדרכה הנכונה, הילד שלכם ייגש למבחן כשהוא מרגיש בטוח ומוכן.

עזרו לילדיכם להתחיל מבחני הכנה למחוננים עכשיו, ולעבור על כל החומרים, הבדיקות, סרטוני ההדרכה, מדריכי המחקר ודוחות הציונים. הדרכה מקצועית עוזרת לכם ליצור את חבילת הלימוד המתאימה לצרכי ילדיכם, ומאפשרת לכם להשתמש בחבילות התרגולים המתקדמות ביותר.

הכנה למבחני מחוננים 2018-2019


תכניות הכנה למבחני מחוננים בבתי ספר הפכו להיות פופולאריים יותר ויותר ברחבי הארץ. תכניות אלו מאתגרות מאוד. הן נלמדות בקצב מהיר יותר, מכסות חומר רב יותר הקשור למבחנים, ומעמיקות יותר לתוך התוכן החינוכי. על מנת לעבור את המבחן בהצלחה, ילדים זקוקים ברוב המקרים לעזרה מקצועית שתכין אותם למבחן.
המבחנים הופכים להיות מורכבים יותר משנה לשנה, כפי שתואר במאמר שפורסם לאחרונה ב"ניו יורק טיימס":
קרוב לחמשת אלפים ילדים הוכשרו למוסדות חינוך למחוננים בבתי הספר הציבוריים בניו יורק בסתיו, במספר שהוא גבוה ב-22% יותר מאשר בשנה שעברה, ויותר מכפליים מהמספר שהיה לפני ארבע שנים, מה שהוביל לתחרות עזה על התוכניות המבוקשות ביותר במערכת. מבין הילדים שעברו מבחני הכנה למכוננים, כמעט כולם התקבלו ללימודים במסגרות למחוננים בניו יורק.

חשוב לוודא שהילד שלכם מוכן ליום המבחן


המבחנים מספקים חומר הכנה יסודי ומציאותי למבחני המחוננים הנפוצים ביותר, כגון מבחן יכולת מתמטית, מבחן יכולת שאינה מילולית, מבחן יכולות קוגניטיביות, מבחן אינטליגנציה, ומבחן שפה.

מה זה מבחן יכולות קוגניטיביות?


מבחן יכולות קוגניטיביות הוא בחירה מרובה, והמבחן מורכב בעיקר מבדיקות שאינן מילוליות המשמשות להערכת התפתחות קוגניטיבית בקרב ילדים. המבחן משמש במקרים רבים כהכנה לתכניות מחוננים בישראל.
הבדיקה מורכבת משלושה חלקים: חלק מילולי, חלק כמותי וחלק שאינו מילולי. חלקים אלו מערכים מיומנויות חשיבה פרטניות על מנת לחזות הצלחה אקדמית עתידית. מבחן יכולות קוגניטיביות מעריך את יכולת פתרון הבעיה, את ההתפתחות הקוגניטיבית ואת היכולת ללמוד משימות חדשות.

מה זה מבחן יכולת?


מבחן יכולת הוא מבחן רב שימושי המשמש במקרים רבים לזיהוי תלמידים מכוננים. תכניות הלימודים לילדים מחוננים משתמשים באופן נפוץ במבחנים אלו על מנת להעריך הישגים לימודיים בקרב תלמידים.
המבחן מורכב משאלות מילוליות ושאינן מילוליות, ושני החלקים מעריכים את יכולתו של התלמיד להתמודד עם משימות אקדמיות. מטרת המבחן היא להעריך את הזיכרון, את היכולת לראות מערכות יחסים ודפוסים, ומהירות מחשבה.

מה זה מבחן יכולת מילולית ושאינה מילולית?


מבחן היכולת המילולית ושאינה מילולית הוא מבחן המעריך יכולת כללית ומשמש במקרים רבים לזיהוי ילדים מחוננים. השאלות במבחן מורכבות מסמלים או צורות, הדורשות הוראות מעטות ומעריכות חשיבה שאינה מילולית ויכולות לפתרון בעיות בקרב ילדים בגילאי חמש עד 12.
היות והמבחן דורש שימוש מינימלי בשפה ואינו דורש קריאה, כתיבה או דיבור, הוא נחשב ניטראלי מבחינה תרבותית. המבחן מנצל צורות מופשטות ועיצובים, ומאפשר ניקוד שאינו משוחד, ללא קשר ליכולת השפה של התלמיד, כמוג ם הרקע האקדמי והחברתי-כלכלי שלו.

תגיות של המאמר: 

כתבות נוספות בקטגוריה לימודים והשכלה

דו"ח אקדמי מותח ביקורת על בתי הספר היקרים בעולם בגלל התעלמות מבריונות ד"ר אריק דברביו, פרופסור אמריטוס באוניברסיטת Paris
אתר שירי מיוזיק מציע שיעורי מוזיקה און ליין אתר שירי מיוזיק מציע שיעורי מוזיקה מקוונים און ליי
מחקר חדש של ווסטרן יוניון מספק תובנות על עתיד ההשכלה The Western Union Company משתפת דוח חדש על "העתיד
לימודי עיצוב פנים - מדריך למתלבט/ת כל מה שרצית לדעת על לימודי עיצוב פנים - אילו כלים
איפה כדאי ללמוד תואר ראשון בספרות? עומדים לעשות שינוי בקריירה או אפילו לפתח את הידיעו
Heriot-Watt University מודיעה על מענקים קהילתיים לכבוד הרמדאן המלגות המיוחדות האלה, שנקראות המענקים הקהילתיים של
טיפים לבחירת מוסד לימוד לעיצוב פנים לימודי עיצוב פנים הוא תחום מבוקש במיוחד וברחבי האר
בית הספר לאריגים ועיצוב של אוניברסיטת הריוט-וואט דובאי מציג פרויקטי עיצוב אופנה של שנת הסיום באמצעות למידה מרחוק הסטודנטים לעיצוב אופנה של אוניברסיטת הריוט-וואט דו
GMAC מקבלת בברכה את אחד ממוסדות מינהל העסקים והכלכלה המובילים של פורטוגל המועצה לקבלה ללימודי ניהול למוסמכים (GMAC™), ארגון
לראשונה בעברית, שני ספרים של החוקרים העולמיים יפים וגלינה שבשאי "טיפוסי גוף – טיפוסי חשיבה" ו-"איך לעזור לילדך להי
GMAC בוחרת בארבעה בתי ספר למינהל עסקים חדשים לחברות המועצה לקבלה ללימודי ניהול למוסמכים (GMAC™), ארגון
אוניברסיטת הריוט-וואט מודיעה על מהלך שאפתני לעבור לקמפוס חדש בדובאי האוניברסיטה, שפועלת בדובאי מאז 2005 ולאחרונה זכתה
מרכז מצוינות - שיתוף פעולה בין התעשייה והאקדמיה אוניברסיטת הריוט-וואט דובאי מתכוונת לעבוד באופן קר
משלחת ממוסדות להשכלה גבוהה בישראל ביקרה באוניברסיטת קונקוק כדי לדון בקידום החילופים האקדמיים 22 נציגים ממוסדות להשכלה גבוהה בישראל ביקרו באוניב
לראשונה: כנס חדשנות וטרנדים בהשתתפות 900 מאפרים בתאריך ה-26.7.2019, יתקיים באולם סינמה סיטי גלילות
גולדבוקס, הפתרון המושלם להורים לקראת שנת הלימודים הורים יקרים, הכירו את "גולדבוקס" האתר בו תוכלו למצ
נמשך הביקוש הבינ"ל החזק לבתי ספר למינהל עסקים בבריטניה בתגובה להצבעה הראשונה על הברקזיט ביוני 2016, המועצ
GMAC מקבלת בברכה את בית הספר למינהל עסקים הנורבגי המועצה לקבלה ללימודי ניהול למוסמכים, ארגון גלובלי
אוניברסיטת הריוט-וואט דובאי מביאה למזרח התיכון הזדמנויות עסקיות בינ"ל חדשות משלחת סחר בינ"ל מתחום הבנייה הדיגיטלית התארחה בקמפ
המועצה לקבלה ללימודי ניהול למוסמכים רוכשת את The MBA Tour המועצה לקבלה ללימודי ניהול למוסמכים (GMAC), ארגון
הוסף תגובה 
תגובות  ( תגובות)