משקיעים ויזמים- טיפים להתנהלות נכונה

דרוג:

משקיעים ויזמים- טיפים להתנהלות נכונה

 

מערכת היחסים בין משקיעים ליזמים יכולה להיות סיפור הצלחה אך לעיתים היא גם עלולה להיות סבוכה ומתסכלת. זהו רומן המשלב בתוכו אגו, כסף, כוח, ורגשות וככזה, דורש תשומת לב וניהול נכון. עומר שליט-כהן, סמנכ"ל פיתוח עסקי בחממת משגב מקבוצת טרנדליינס, עם כמה טיפים להתנהלות נכונה.

 

  • הבנת נקודת מבטו של הפרטנר העסקי כבסיס לקשר:

בכניסה למערכת יחסים עסקית חשוב לזכור- מדובר בשני צדדים, לכל אחד אינטרסים שונים וזווית הסתכלות שונה על הדברים. מצד אחד- היזמים, אשר השקיעו זמן רב בגיבוש הרעיון ופיתוחו ההתחלתי, ספגו את ההוצאות הראשוניות ופעמים רבות אף הפנו את מרבית הונם לטובת קידום המיזם, מוצאים עצמם משתפים את ה"בייבי" שלהם עם משקיעים חיצוניים, אשר לרוב בוחנים את המיזם דרך פריזמה כלכלית. היזמים מוצאים עצמם דואגים האם העסקה טובה, האם למשקיע יש את היכולת להבין ולעזור לקדם את המיזם, האם אין לו אינטרסים נסתרים והאם אין אותיות קטנות בחוזה אשר יגרמו להם לאבד שליטה על הנעשה. מהצד השני- המשקיעים, אשר מנסים לאתר הזדמנות השקעה בעלת סיכוי טוב להוביל לרווח כלכלי, משקיעים גם הם משאבים רבים לפני הכניסה למערכת יחסים זו. עליהם לבחון היטב את המיזם ואת היכולת להצליח עם צוות היזמים, להשקיע הון וזמן בניתוח הטכנולוגיה, מאפייני השוק, מסלול האישורים הנדרשים והמתחרים הפוטנציאליים ועל סמך כך להעריך את כדאיות ההשקעה וגודל ההזדמנות, כל זאת תוך נטילת רוב הסיכון הפיננסי במערכת היחסים.

 

  • עזרה הדדית כמובילה לרווחיות- כלכלית וחברתית:

מערכת יחסים תקינה בין משקיעים ליזמים בהחלט אפשרית וצריכה לכלול שיתוף פעולה והדדיות, החל מגיבוש הרעיון, דרך האסטרטגיה העסקית ועד לרווחים ממנו. על היזם לעזור למשקיע בהבנת האספקטים הטכניים של המיזם בהם אין לו בהכרח מומחיות. המשקיע, מצדו, צריך להתייחס ליזמים - ההון האנושי - כחלק בלתי נפרד מההשקעה, לעזור לו בהבנת האסטרטגיה העסקית של המיזם ולגלות הבנה כלפי בקשותיהם בתנאי העסקה, מתוך התחשבות ביחס הרגשי, המובן מאליו, של היזם כלפי הפרויקט.

 

  • הכרה בכך שחילוקי דעות ואי הבנות הם חלק טבעי ממערכת היחסים:

מערכת היחסים בין משקיעים ליזמים מגיעה בד"כ בשלב כלשהוא לכדי חילוקי דעות ואי הבנות..  פעמים רבות נוצרים מתחים אשר עלולים לגרום לתחושת מבוי סתום ולרצון לפוצץ את העסקה, כנגד השיקול הרציונאלי. ידיעה מוקדמת והכנה נפשית לכך שמצבים כאלו יתרחשו, יכולה לתרום להפחתת  השימוש ברגשנות יתר ו"פיצוצים" מיותרים ומקדמת אפשרות של גילויי סבלנות אחד כלפי השני, מתוך מטרה להגיע לעסקה בה שני הצדדים יהיו מרוצים.

 

  • מעבר לערוצי תקשורת חלופיים:

במצבים של אי הבנה וחילוקי דעות מומלץ לשקול מעבר לערוצי תקשורת אישיים יותר; בעוד שמרבית ההתקשרות נעשית במייל או בטלפון, רצוי להתעקש על מפגש פנים אל פנים שלרוב מקדם הבנה טובה יותר. בשלב המשא ומתן על החוזה, נוכחות עו"ד כגורם שלישי יכול לסייע בניהול הדיון באופן ענייני.

 

חשוב לזכור- המטרה בסופו של דבר היא להגיע לעסקה בה שני הצדדים מרוצים. התבצרות בעמדות והתנהלות מונחית אגו יכולות לגרום להחמרת המצב עד כדי הערכה מחדש של  שיתוף הפעולה במיזם.


תגיות של המאמר: שיווק | יזמות | עסקים |

כתבות נוספות בקטגוריה אינטרנט ותקשורת

Veza, פלטפורמת אבטחת המידע שנבנתה על בסיס כוח ההרשאה, מכריזה על Blackstone כלקוחה ומשקיעה אסטרטגית בסדרה C Veza, פלטפורמת אבטחת המידע הבנויה על כוח ההרשאה, ה
Bancor 3, פתרון נזילות ה-DeFi המוחלט, מושק עם השותפות Polygon, Synthetix, Brave, Flexa, Yearn,  Nexus Mutualויותר מ-30 ארגונים אוטונומיים מבוזרים Bancor (BNT), ממציאת ה-DeFi ומאגרי הנזילות, הכריזה
כל מה שצריך לדעת לפני בניית אתרים איך לבנות אתר נכון? האם זה קל לבנות אתר אינטרנט? כ
קידום אתרים על ידי חברה מקצועית איך לעשות קידום אתרים נכון גוגל? וועוד כל הטיפים ב
חשיבות מוצרי פרסום אין להקטין בחשיבות ערך הפרסום , דבר שבעלי עסקים לא
בסטק חנות המחשבים המובילה בארץ בסטק חנות המחשבים המובילה בארץ, מטענים למחשבים ניי
Data Science Group משיקה פתרון AI מתקדם לסינון תוכן פוגעני חברת Data Science Group (DSG), מובילה גלובלית בפית
בניית חנות וירטואלית - דברים שחשוב לקחת בחשבון החלטתם שזה הזמן לבנות חנות וירטואלית לעסק שלכם, נש
הפריחה של חנויות מקוונות ברשת האינטרנט מגפת הקורונה העניקה, כורח הנסיבות והמגבלות שנכנסו
InvestorBrandNetwork מסכמת את ציוני הדרך של 2020 ומתארת יוזמות ב-2021 InvestorBrandNetwork, סוכנות תקשורת תאגידית חדשנית
מצאתם תמונות מלפני 50 שנה? כך תוכלו לחדש אותן יש לכם תמונה ישנה בארון? רוצים לשמור עליה ועל הערך
מקבץ שאלות ותשובות בנושא וורדפרס יש לכם שאלות על המערכת שכבשה את עולם פיתוח אתרים ב
טיפים למערכת וורדפרס בעלי אתר וורדפרס? מאוד יכול להיות. כיום, כמחצית מה
איך לפרסם צימרים בצפון? בעלי צימרים שרוצים לקדם את הצימר שלהם? המאמר הבא ה
איך מזהים מקדם אתרים מקצועי? החלטתם שאתם רוצים להגדיל את הנראות של האתר בתוצאות
איך לבחור בית דפוס? לבחירה נכונה של בית דפוס יש השפעה גדולה על הצלחת ה
הדפסת UV – טכנולוגיית ההדפסה החדשנית בואו לקרוא על הדפסת UV. ההדפסה ששינתה את חוקי המשח
קידום אתרים או שיווק במדיה חברתית? בואו לקרוא את המדריך הארוך והמקיף ביותר שאי פעם תק
הסרטים הכי טובים שזמינים עכשיו לצפייה בטלוויזיה מעוניינים לצפות בסרט אך מבלי לצאת מהבית? ריכזנו עב
פרסום בגוגל: מהם השלבים הקריטיים מה הם השלבים החשובים ביותר שחשוב לעשותם לפני שמתחי
הוסף תגובה 
תגובות  ( תגובות)