הצהרה לציון שנה למאיץ היזמות לנשים

דרוג:

ניו יורק, 24 בספטמבר 2020, (BUSINESS WIRE) :

מצורפת להלן הצהרה של הנהגת מאיץ היזמות לנשים בנוגע לציון שנה אחת ליוזמה פורצת הדרך 

לפני שנה התחייבנו להשכיל ולהעצים עשרה מיליון נשים יזמיות בעשר השנים הבאות באמצעות מאיץ היזמות לנשים (WEA). התחלנו להניח את היסודות לשינוי מערכתי לניפוץ החסמים שמונעים מנשים להשיג עצמאות כלכלית ולתרום לעתיד טוב יותר לעצמן ולקהילה שלהן. היום, במציאות חסרת התקדים שלנו, נשים מוצאות את עצמן בצומת ההיסטוריה. הן נפגעות באופן בלתי פרופורציונלי מהחורבן הכלכלי שהביאה קוביד-19 ובה בעת הן אוחזות במפתחות להתאוששות. נשים מהוות 39% מהמועסקים בעולם אבל 54% מכלל המשרות שאבדו בזמן המגיפה, ויש להן סיכוי גדול בהרבה להיות מועסקות במגזרים פגיעים כמו ייצור, חינוך, תיירות, אירוח ושירותי מזון, סיטונאות וקמעונאות. עסקים של נשים פגיעים במיוחד לזעזועים כלכליים.

אבל בתרחיש שבו אנו נוקטות פעולה כדי להילחם במגמות האלה, השתתפות של נשים בכלכלה יכולה להוסיף 13 טריליון דולר לתמ"ג הגלובלי עד 20301. זה האינטרס של כל מדינה לשים את הנשים במרכזה של פעילות הפיתוח הכלכלי והשיקום אחרי המגיפה.

מסיבה זאת נשים יזמיות חייבות להיות האדריכליות של כלכלה גלובלית חדשה -- כלכלה שהיא בת קיימא, עמידה והוגנת לכולם. זאת האחריות הקולקטיבית שלנו ליצור סביבה מאפשרת שבה עסקים המנוהלים על ידי נשים יפעלו כסוכני שינוי:

 • מסגרות של מדיניות: אנו קוראות למדינות החברות באו"ם לפתח מסגרת של מדיניות לאומית עם יעדים קונקרטיים ומטרות לאומיות מבוססות נתונים כדי להגדיל את המספר ולחזק את היכולות של עסקים בבעלות נשים. אנו משבחות את המדינות שכבר הנהיגו מענה לקוביד-19 כדי לממן ולהציע שירותים לנשים יזמיות2, אבל עסקים של נשים נעדרים מרוב התוכניות והאמצעים הלאומיים לתמיכה בעסקים קטנים ובינוניים.
 • גישה למימון: המגזר הפרטי והמגזר הציבורי חייבים להתאחד כדי להגדיל את ההשקעות בעסקים של נשים בזמן המגיפה ואחריה. זה כולל פיתוח פתרונות פיננסיים חדשניים באמצעות מימון על ידי מניות וחוב והנהגת תמריצי מס כדי לתמוך במגזרים שנפגעו הכי קשה מקוביד-19.
 • רכש: ממשלות וחברות בכל גודל יכולות ליצור שינוי כלכלי עצום על ידי רכישה מעסקים בבעלות נשים. תתחילו את הגדלת הייצוג של עסקים בניהול נשים בשרשראות האספקה על ידי חיפוש פעיל של עסקים בבעלות נשים, קביעת מטרות ומעקב אחריהן ותמיכה בנשים יזמיות כדי לאפשר להן גישה להזדמנויות רכש חדשות.
 • השכלה דיגיטלית: נשים יזמיות צריכות גישה למידע, מיומנויות דיגיטליות והדרכה כדי שיוכלו להיות מנהלות ויוצרות בעולם המקוון. הגיע הזמן לסגור את הפער הדיגיטלי המגדרי ולחבר נשים למשאבי השכלה נגישים וגמישים.
 • הגנות סוציאליות: נשים ונערות מבצעות 75% מעבודות הטיפול ועבודות הבית שלא משלמים עליהן בעולם, וזה רק גדל בזמן המגיפה. חייבים לחזק הגנות סוציאליות כמו חופשות הורות, טיפול בילדים בתמיכת המדינה, ביטוח בריאות ודמי אבטלה כך שיכללו נשים בעבודה פורמלית ולא פורמלית, כולל נשים שהן עצמאיות. זה ייצב קהילות שלמות, וייתן ליותר נשים את האפשרות לשקול את דרך היזמות.
 • תמיכה בין מגזרית: כולנו ממלאים תפקיד חשוב בתמיכה ביזמות נשית. המגזר הציבורי, המגזר הפרטי, ארגוני חברה אזרחית, איגודי עסקים, בתי ספר ואוניברסיטאות יכולים לשתף פעולה כדי לבנות סביבה שמאפשרת לנשים יזמיות לשגשג3.

אנחנו מסתכנים בהשארת מיליוני נשים מאחור ואיבוד עשרות שנים של התקדמות בשוויון המגדרי אם לא נתמקד בצרכים של נשים במענה ארוך הטווח למגיפה. זה כולל התמודדות עם מכשולים ישנים וגם הבטחת הבטיחות והביטחון של כל אישה.

ההשפעה השלילת של קוביד-19 החמירה אי שוויון קיים שמונע מנשים מרקע מגוון להשתתף באופן שווה בכוח העבודה. חשוב לנקוט בגישה בין מגזרית בפיתוח של אסטרטגיות לתמיכה בצרכים הכלכליים של כל הנשים במאמץ ההתאוששות.

יצירת עולם שמתאים לעסקים של נשים יוצרת אפקט גל של שינוי חיובי לכולם. המענה הקולקטיבי שלנו חייב להילחם באי השוויון ולבנות כלכלות בנות קיימא ששמות נשים במרכז.

השקעה בנשים יזמיות חשובה ליציאה מהמגיפה עם חברות יותר חזקות, עמידות וכלילתיות.

העתיד שלנו תלוי בכך.

על החתום,

אניטה בטיה
סגנית המנהלת כללית, UN Women

פמלה קוק-המילטון
המנהלת כללית, מרכז הסחר הבינ"ל (ITC)

אנמרי הו
המנהלת כללית, משרד האו"ם לשותפויות (UNOP)

דבורה גיבינס
מנהלת תפעול ראשית, Mary Kay Inc.

אודות מאיץ היזמות לנשים

מאיץ היזמות לנשים הוא יוזמה רבת שותפים שמיועדת לתת השראה והשכלה ולהעצים נשים יזמיות ברחבי העולם. המשימה של המאיץ היא לסלק מכשולים עבור נשים ברחבי העולם באמצעות ארבעה מסלולי העצמה: השכלה, מימון, תמיכה והשתתפות. ללא חסמי כשירות להשתתפות, היוזמה הגלובלית שהתחילה Mary Kay Inc. היא שיתוף פעולה אסטרטגי שפותח בהתייעצות עם שש סוכנויות של האו"ם: UN Women, משרד האו"ם לשותפויות (UNOP), ארגון העבודה הבינלאומי (ILO), מרכז הסחר הבינ"ל (ITC), האמנה הגלובלית של האו"ם (UNGC) ותוכנית הפיתוח של האו"ם (UNDP). המטרה של המאיץ היא להעצים כלכלית 10 מיליון נשים עד סוף 2030.

למידע נוסף, בקרו בבקשה באתר https://www.we-accelerate.com/. תעקבו אחרינו: Twitter (We_Accelerator), Instagram (@we_accelerator), Facebook (@womensentrepreneurshipaccelerator)

אודות UN Women

UN Women הוא הגוף של האו"ם שמוקדש לשוויון מגדרי ולהעצמת נשים. UN Women, שתומך בנשים ונערות, הוקם כדי להאיץ את ההתקדמות במתן מענה לצרכים שלהן בכל העולם.

UN Women תומך במדינות החברות באו"ם כשהן קובעות אמות מידה גלובליות להשגת שוויון מגדרי, ועובד עם ממשלות והחברה האזרחית כדי לתכנן חוקים, מדיניות, תוכניות ושירותים שנחוצים כדי להבטיח שאמות המידה מיושמות ביעילות ובאמת מועילות לנשים ונערות בכל העולם. הוא פועל בכל העולם כדי להפוך את החזון של יעדי הפיתוח בר הקיימא למציאות עבור נשים ונערות ולעמוד מאחורי ההשתתפות השווה של נשים בכל היבטי החיים, תוך התמקדות בארבע עדיפויות אסטרטגיות:

 • נשים מובילות, משתתפות ומרוויחות באופן שווה ממערכות מימשל
 • לנשים יש ביטחון בהכנסה, עבודה הוגנת ואוטונומיה כלכלית
 • כל הנשים והנערות חיות חיים ללא אלימות מכל סוג
 • נשים ונערות תורמות ומשפיעות על בניית שלום בר קיימא ועמידות, ומרוויחות באופן שווה מהמניעה של אסונות טבע ועימותים ופעילות הומניטרית

UN Women גם מתאם ומקדם את הפעילות של מערכת האו"ם בקידום שוויון מגדרי, ובכל הדיונים וההסכמים שקשורים לאג'נדה של 2030. הגוף פועל כדי למצב את השוויון המגדרי כגורם יסודי של יעדי הפיתוח בר הקיימא, ועולם יותר כלילתי.

אודות מרכז הסחר הבינ"ל (ITC)

מרכז הסחר הבינ"ל (ITC) הוא הסוכנות המשותפת של ארגון הסחר העולמי והאו"ם. ITC עוזר לעסקים זעירים, קטנים ובינוניים בכלכלות מתפתחות ובמעבר כדי שיהיו יותר תחרותיים בשווקים גלובליים כדי לתרום לפיתוח כלכלי בר קיימא במסגרות של האג'נדה Aid-for-Trade ושל יעדי הפיתוח בר הקיימא של האו"ם. היוזמה SheTrades של ITC נועדה לחבר 3 מיליון נשים יזמיות ועסקים בבעלות נשים לשווקים בינ"ל עד 2021. SheTrades עובדת עם ממשלות, חברות וארגונים שתומכים בעסקים כדי לבצע מחקר, לגבש מדיניות ותקנות מסחר מאפשרות, לאפשר מימון ולהרחיב את הגישה למכרזים ציבוריים ושרשראות אספקה של חברות. היא מספקת לנשים יזמיות סביבת למידה מגוונת עם תוכנית לימודים גמישה באמצעות הפלטפורמה שלה shetrades.com. למידע נוסף, בקרו בבקשה באתר www.intracen.org

אודות ארגון העבודה הבינלאומי

ארגון העבודה הבינלאומי (ILO) הוא סוכנות מיוחדת של האו"ם שהוקמה ב-1919 אחרי מלחמה הרסנית, כדי לממש חזון המבוסס על ההנחה שאפשר ליצור שלום אוניברסלי בר קיימא רק אם הוא מבוסס על צדק חברתי. המטרות העיקריות של ILO הן לקדם זכויות בעבודה, לעודד הזדמנויות תעסוקה הוגנות, לשפר את ההגנה הסוציאלית ולחזק את הדו-שיח בסוגיות שקשורות לעבודה. המבנה הייחודי עם שלושה חלקים של ILO נותן קול שווה לעובדים, למעסיקים ולממשלות כדי להבטיח שהדעות של השותפים החברתיים מתבטאות באופן מדויק בתקני העבודה ובעיצוב מדיניות ותוכניות.

תוכנית פיתוח היזמות לנשים (ILO-WED) של ILO היא חלק מיחידת העסקים הקטנים והבינוניים ופועלת כבר יותר מעשר שנים. ILO-WED פועלת לשיפור ההזדמנויות הכלכליות של נשים על ידי ביצוע העדפה מתקנת כדי לתמוך בנשים שמקימות, מגבשות ומפתחות את העסק שלהן, ועל ידי הכנסת נושאים של שוויון מיגדרי לפעילות המרכזית של הארגון בפיתוח עסקים. אתר: www.ilo.org/wed | טוויטר - @ILOWED | פייסבוק - ILO WED  (ארגון העבודה הבינ"ל)

אודות האמנה הגלובלית של האו"ם

כיוזמה מיוחדת של המזכיר הכללי של האו"ם, האמנה הגלובלית של האו"ם היא קריאה לחברות בכל מקום להתאים את הפעילויות והאסטרטגיות שלהן לעשרה עקרונות אוניברסליים בתחומים של זכויות אדם, עבודה, סביבה ונגד שחיתות. האמנה הגלובלית של האו"ם החלה לפעול בשנת 2000 והמנדט שלה הוא להנחות את קהילת העסקים הבינ"ל ולתמוך בה בקידום היעדים והערכים של האו"ם באמצעות התנהגות תאגידית אחראית. עם יותר מ-10,000 חברות שחתמו ויותר מ-3,000 חותמים שאינם עסקים הנמצאים ביותר מ-160 מדינות, ויותר מ-60 רשתות מקומיות, זאת יוזמת הקיימות התאגידית הגדולה ביותר בעולם.

למידע נוסף, עקבו אחרי @globalcompact במדיה החברתית ובקרו באתר שלנו בכתובת www.unglobalcompact.org.

אודות משרד האו"ם לשותפויות

משרד האו"ם לשותפויות (UNOP) מבקש להיות הפלטפורמה האמינה שבה שותפים יתחברו ויצרו הזדמנויות ופתרונות כדי להגיע ליעדי הפיתוח בר הקיימא. משרד האו"ם לשותפויות פועל באופן גלובלי, מקומי ובמדינות -- כדי לשנות את העולם באמצעות שותפויות לקידום יעדי הפיתוח בר הקיימא -- למען אנשים ולמען כדור הארץ. המשרד מפקח על קרן האו"ם לשותפויות בינ"ל,  קרן הדמוקרטיה של האו"ם, מרכז הפעילויות של יעדי הפיתוח בר הקיימא, והתומכים מטעם המזכיר הכללי ביעדי הפיתוח בר הקיימא. למידע נוסף, בקרו בבקשה באתר https://www.un.org/partnerships/.

אודות Mary Kay

מרי קיי אש, אחת מהמנפצות המקוריות של תקרת הזכוכית, הקימה את חברת הקוסמטיקה שלה לפני יותר מ-57 שנים עם שלוש מטרות: להציע הזדמנויות מתגמלות לנשים, לספק מוצרים שאי אפשר לעמוד בפניהם ולהפוך את העולם למקום טוב יותר. החלום הזה פרח לחברה של מיליארדי דולרים עם מיליוני מוכרות עצמאיות בקרוב ל-40 מדינות. Mary Kay מוקדשת להשקעה במדע שמאחורי היופי ולייצור מוצרים לטיפוח לעור, קוסמטיקה צבעונית, תוספי תזונה ובשמים בחזית הקידמה. Mary Kay מחויבת להעצים נשים ואת המשפחות שלהן על ידי שותפויות עם ארגונים מרחבי העולם, להתמקד בתמיכה במחקרי סרטן, להגן על שורדות של אלימות במשפחה, ליפות את הקהילות שלנו ולעודד ילדים  ללכת בעקבות החלומות שלהם. החזון המקורי של מרי קיי אש ממשיך לזהור -- שפתון אחרי שפתון. למידע נוסף, בקרו בבקשה באתר www.marykay.com.

 

1McKinsey Global Institute, COVID-19 and gender equality: Countering the regressive effects, by Anu Madgavkar, Olivia White, Mekala Krishnan, Deepa Mahajan, and Xavier Azcue (July 2020)

2Including Canada, Colombia, Egypt, Guatemala, Georgia, Honduras, Ireland, Mexico, Morocco, Paraguay and the UK. Gender-sensitive policy responses to COVID-19 from different countries can be found on UN Women and UNDP’s COVID-19 Global Gender Response Tracker, https://www.undp.org/content/undp/en/home/covid-19-gender-dashboard.html

3Strengthening Support for Women Entrepreneurs in COVID-19 Response and Recovery Advocacy Tool p.2 Available at: https://www.empowerwomen.org/en/resources/documents/2020/09/strengthening-support-for-women-entrepreneurs-in-covid-19-response-and-recovery?lang=e

אנשי קשר

Mary Kay Inc.
Michael Wassmer
media@mkcorp.com
+1-972-687-5332

UN Women
Oisika Chakrabarti
oisika.chakrabarti@unwomen.org
+1-646-781-4522

International Trade Centre
Vittorio Cammarota
vcammarota@intracen.org
+41 (0)22 730-0322

 

מקור: Mary Kay Inc.

תוכן הודעה זו בשפת המקור, מהווה את הגרסה הרשמית והמהימנה היחידה של מסמך זה. תרגומים מסופקים למטרות נוחות בלבד ויש להצליבם מול המסמך בשפת המקור, המהווה את הגרסה היחידה של טקסט זה שהינה בעלת תוקף משפטי.

תגיות של המאמר: 

כתבות נוספות בקטגוריה פוליטיקה, ממשל, דוברות ולוביסטים

כ-350 מנהיגי עולם מ-157 מדינות בעלות יחסים דיפלומטיים עם צפון או דרום קוריאה השתתפו בוועידה שהתקיימה ב-11-15 באוגוסט מנהיגים בינלאומיים בוועידת הפסגה 2022 של פדרציית ה
חוקי הלאום מפלים לרעה נשים ברחבי המזרח התיכון וצפון אפריקה, חושף דוח חדש של Equality Now ברבע מהמדינות בעולם עדיין יש חוקי לאום מפלים ששולל
עכשיו על מדפי החנויות: כתב העת Breakthrough Journal מפרסם את גיליון אביב 2022: "גיאופוליטיקה אקלימית" לראשונה בתולדותיו בני העשור, כתב העת Breakthrough
FP7McCann ועיתון אנהאר משיקים קמפיין נועז של "מכור את קולך" לקראת הבחירות בלבנון FP7McCann ועיתון אנהאר, השיקו קמפיין חדש ונועז לקר
החברה הפתוחה מגנה את לעג הצדק בפסק הדין של קוואלה קרנות החברה הפתוחה מזועזעות מהחלטת בית המשפט הטורק
יש להרחיב ולקדם את הסכמי אברהם למדינות ערביות נוספות למרות "אויבי השלום" האזוריים, אמרו מנהיגים מישראל וממדינות ערב ביוזמת השלום במזרח התיכון יש להרחיב ולקדם את הסכמי אברהם למדינות ערביות נוספ
גב' אופל לי, המועמדת לפרס נובל לשלום, והסבתא של יום השחרור מעבדות, חתמה ב-Creative Artists Agency הסבתא של יום השחרור מעבדות (Juneteenth) של Unity U
החברה הפתוחה משיקה קרן לאוקראינה חופשית ודמוקרטית קרנות החברה הפתוחה מתחייבת היום לגיוס ראשוני של 25
הפסגה העולמית מסתיימת בעצרת מיליון של תקווה וקריאות מחודשות לאחדות בחצי האי הקוריאני פסגת העולם 2022 (פסגה לשלום בחצי האי הקוריאני) סיי
קרנות החברה הפתוחה קוראות לשחרור קוואלה שנכלא שלא בצדק קרנות החברה הפתוחה מצטרפות היום לאלפי קולות בתוך ו
פדרציית השלום האוניברסליתUPF מכנסת את צוות החשיבה לעצרת התקווה 2022 מגוון רחב של אתגרים עומדים בדרכה של בניית סדר עולמ
קרנות החברה הפתוחה מודיעה על קרן חירום בסך 10 מיליון דולר לאזרחים אפגנים בסכנה קרנות החברה הפתוחה הודיעו היום על הקמת קרן חירום ש
בכירים מארה"ב חותמים על מכתב לנשיא ביידן כדי שיוביל את מאמץ ה-G-7 לחסן את רוב אוכלוסיית העולם עד סוף השנה קבוצה של 34 בכירים מענפי עסקים, ממשל, רפואה ואקדמי
פלאנה ופלאנה מפרסמות את ההצהרה הבאה: אלכס סאאב קורא תיגר על כתב האישום בבית המשפט בארה"ב הצוות המשפטי של בייקר הוסטטלר, המייצג את מר אלכס ס
מרכז הפעולה הבינלאומי מפרסם את ההצהרה הבאה בנושא: קייפ ורדה מתמודדת עם האו"ם בהחלטה על צעדי ביניים מיום 8 ביוני, ועדת זכויות הא
ההתאחדות האוניברסלית לשלום השיקה "צוות חשיבה 2022" ההתאחדות האוניברסלית לשלום השיקה את "צוות חשיבה 20
UNAOC - לפעול ביחד - הגישו את מועמדתכם עכשיו במשך העשור האחרון, UNAOC ברית האומות המאוחדות של ה
מובילים במדע מכל העולם משיקים התחייבות כלל עולמית לבטוח במדע לקראת ציון יום האור הבינ"ל של השנה ב-16 במאי, ועדת
קרנות החברה הפתוחה קוראות לשחרורה המיידי של עובדת OSM במיאנמר קרנות החברה הפתוחה מודאגות מאוד מדיווחים שפיו פה פ
EDGE מודיעה על הסכם אסטרטגי עם התעשייה האווירית לישראל EDGE הסכימה על מזכר הבנות עם התעשייה האווירית לפתח
הוסף תגובה 
תגובות  ( תגובות)