המכללה האקדמית גליל מערבי -מלגות לסטודנטים תשעד

דרוג:

נתונים מראים כי מרבית הסטודנטים זקוקים לסיוע של ההורים למימון לימודי השכלה גבוהה בעלות ממוצעת של כ 15,000 ₪. כחלק מהחזון להביא את בשורת ההשכלה הגבוהה לכל שכבות האוכלוסייה מפעילה המכללה, באמצעות הדיקאנט, מערכת סיוע וקבלת מלגות ענפה.

המכללה האקדמית גליל מערבי שוכנת בליבו הירוק של הגליל המערבי. המכללה הוכרה כמכללה עצמאית על ידי המועצה להשכלה גבוהה בשנת 2009. מציעה לימודים אקדמיים לתואר ראשון במגוון תחומים: חוג לניהול וכלכלה ייחודי מסוגו אשר יכשיר את שדרת הניהול של הצפון,  החוג לשימור מבנים ואתרים היחיד בישראל לתואר ראשון; החוג לתיאטרון, הכולל את החטיבה לתיאטרון חינוכי – קהילתי ואת החטיבה לתיאטרון – מחול בשיתוף להקת המחול הקיבוצית; החוג לקרימינולוגיה והשנה גם החוג לחינוך. במכללה פועלים שלושה מרכזי מחקר ומספר תכניות למצוינות. רבים מבוגרי המכללה משתלבים בהצלחה בלימודים לתארים מתקדמים ובתפקידי מפתח במשק.

בנוסף, מציעה המכללה מגוון מסלולי לימוד במדעי החברה, בחסות אוניברסיטת בר אילן. בקמפוס המטופח לומדים יותר מ- 5000 סטודנטים, בשלוש חטיבות: החטיבה האקדמית, החטיבה הקדם אקדמית וחטיבת לימודי המשך וחוץ, הכוללת את המכון הגלילי ללימודי המשך קליניים, בית הספר לעיצוב, בית הספר לרפואה משלימה ואגף  הקורסים וההשתלמויות.

מלגות עידוד למידה מטעם הדיקנאט:

·        מלגות עידוד מיועדות ללומדים בשנה א' בחוגים לשימור, קרימינולוגיה, תיאטרון ובבית הספר לניהול (גם בשנה השנייה). סכום המלגה החד פעמית הינו 5,000 שקלים והוא מוענק לצוברים לפחות  30 נקודות זכות בשנה הראשונה.

·        מלגת עידוד תינתן גם לסטודנטים בשנה א' בעלי ציון הפסיכומטרי  600 נקודות ומעלה. שיעור המלגה הוא עד 10,000 שקלים. סטודנטים בעלי ציון פסיכומטרי בין 550-599 יהיו זכאים למלגה בשיעור של  עד 75% מגובה שכר הלימוד.

 

מלגות מטעם היחידה למעורבות חברתית בדיקנט:

n     מלגות פר"ח – פרויקט חונכות בבתי ספר – מלגה בגובה 5,200 ₪ תמורת 120 שעות חונכות של ילדים בבתי הספר. הרשמה באתר פר"ח –www.perach.org.il     . קיימת אפשרות לקבל מלגה זו יחד עם מלגת עידוד ובכך להשיג סבסוד כמעט מלא לשנת הלימודים הראשונה.

n     קרן גרוס – לחיילים משוחררים ולבוגרי שרות לאומי – עד חמש שנים מיום סיום השרות. מלגה בגובה של 5,500 ₪ תמורת 80 שעות פעילות בקהילה.

n      לומדים בגליל במסגרת פר"ח – מלגה בגובה של 5,200 ₪ בתמורה ל 120 שעות פעילות בקהילה. המלגה מיועדת לתושבי עכו, נהריה מטה אשר, שלומי ומעלה יוסף.

n      קרן  קציר רש"י- תוכנית מלגות קרן אפרים קציר לסטודנטים ישראלים מהקשת החברתית: יהודים,מוסלמים,דרוזים,נוצרים בעלי רקע סוציו אקונומי נמוך ובינוני בוגרי כפרי נוער וחיילים בודדים. מספר התקנים משתנה משנה לשנה. להלן תוכניות קציר במכללה:

n     אמהות חד הוריות -מימון שכר לימוד לשלוש שנים+6000 ₪ דמי קיום בכל שנה. מתקבלות אימהות חד הוריות בלבד.לא נדרשת התנדבות בקהילה אלא השתתפות חובה בתכני העשרה. 

(מלגה בגובה 16,000 ₪ )

n     יעדים לצפון- המלגה בגובה של 7,500 ₪ בתמורה לפעילות חברתית בת 6 ש"ש וסה"כ 150 שעות שנתיות. מיועדת לסטודנטים מוסלמים/נוצרים/דרוזים/יהודים  בשנה א' למשך שלוש שנים.הסטודנט יקבל גם תכני העשרה וסיוע לימודי לאורך התקופה.ההתנדבות במרכזי נוער ונערות בסיכון.

n      תכנית אקדמיה-טיפוח סטודנטים מהפריפריה ללימודים בהשכלה הגבוהה. מלגה בגובה שכ"ל מלא 10,000 ₪ . (קציר אקדמיה- הסטודנטים בתכנית אותרו כבר בשלב לימודיהם בתיכון ופעלו בקהילה בזמן לימודיהם. תוכנית אקדמיה לוקחת אותם תחת חסותה ומממנת להם לימודים ושיעורי עזר.)

n     תוכנית קציר קלאסי וקציר פר"ח- המלגה בגובה של 5,000 ₪ בתמורה לפעילות חברתית בת 4 ש"ש וסה"כ 120 שעות שנתיות. מיועדת לסטודנטים בשנה א' למשך שלוש שנים. הסטודנט יקבל גם תכני העשרה וסיוע לימודי לאורך התקופה. ההתנדבות במרכזי נוער ונערות בסיכון.

n     קרן ריץ'

קרן זו החלה לפעול במכללה לפני שנתיים והעניקה מלגה בת 5,000 ₪ עבור פעילות בקהילה בהיקף של 120 שעות. הפעילויות הן שונות ומגוונות ומותאמות לאופי הסטודנט ולצורכי הקהילה. הקרן הקצתה 25 מלגות בשנה. בשנה זו הסתיימה ההתחייבות של הקרן לסייע לסטודנטים במלגות אך, הוגשה בקשה חדשה לקרן כדי שתחדש את המלגות לסטודנטים של המכללה. אנו תקווה כי הקרן תאשר מתן מלגות לסטודנטים מהמכללה גם בשנה זו.

n     מלגת מוטות תעסוקה

מלגת "מוטות תעסוקה" ניתנת על ידי הרשות לפיתוח הגליל לשש מכללות  בגליל וביניהן גם המכללה האקדמית גליל מערבי. מטרת המלגה לשלב את הסטודנטים הבוגרים במקומות תעסוקה בגליל.

מלגת רוטרי

ארגון רוטרי פועל במכללה מזה שבע שנים ומעניק מלגות בעיקר לסטודנטים מהחוג לקרימינולוגיה מהחוג לחינוך לסטודנטים העוסקים בלקויות למידה וכן לסטודנטים הלומדים בתוכנית של היחידה ללימודי חוץ – נוער בסיכון. מטרתם היא לעודד את המצויינות והמקצוענות בקהילה.

המלגה היא בגובה של  2,000 ₪ כאשר מחצית ממנה היא מהמכללה האקדמית גליל מערבי.

n                   מפעל הפיס

מפעל הפיס מעניק מלגות לסטודנטים בשנה ראשונה וההרשמה היא באתר של מפעל הפיס. המלגה היא בגובה של עד 10,000 ₪ תמורת פעילות בקהילה.

n                   אוריינות במסגרת פר"ח

מלגה המוענקת לסטודנטים בשנה ב' וג' מהחוג לחינוך במסגרת של אבחון ולקויות למידה. המלגה היא בגובה של 5,200 ₪ תמורת פעילות בבתי הספר בעכו של ליווי ילדים מתקשים בקריאה וכתיבה. הפעלת התכנית במכללה נעשית על ידי החוג לחינוך (ד"ר ורד וקנין).

n     נקודות זכות אקדמיות בתמורה לפעילות קהילתית

 

תכנית זו תחל השנה לפעול במכללה בחוגים שבחסות אוניברסיטת בר אילן.

דיקאן הסטודנטים בתיאום עם הנשיא אישרו את הפעלת התכנית. סטודנט שירצה לפעול בקהילה בתמורה לשתי נקודות זכות צריך להירשם אצל רכז החוג, הפעלת התכנית היא באמצעות היחידה למעורבות חברתית. תתאפשר פעילות קהילתית בתחומים של ניצולי שואה, מרכזי קליטה לעולים, חונכות במסגרת של לקויי למידה וחונכות ביחידה למעורבות וכן פעילות במסגרת של בתי סוהר, נוער בסיכון, בריאות הנפש וטיפול בהתמכרויות.

לפרטים נוספים- ד"ר נסים לגזיאל, מנהל היחידה למעורבות חברתית, בדיקאנט הסטודנטים, המכללה האקדמית גליל מערבי וכן אצל היועצים האקדמיים.

לפרטים נוספים- סיגל פלדמן, יחסי ציבור ותקשורת שיווקית .052-2331748 

sigal@sigalfeldmanpr.com  /  WWW.SIGALFELDMANPR.COM

 

 


לפרטים נוספים- סיגל פלדמן-יחסי ציבור ותקשורת שיווקית- 0522331748/ sigal@sigalfeldmanpr.com / WWW.SIGALFELDMANPR.COM

 

כתבות נוספות בקטגוריה לימודים והשכלה

אוניברסיטת וולונגונג בדובאי תיתן לסטודנטים שמבקשים תארים בינ"ל את The Edge האוניברסיטה של וולונגונג בדובאי באיחוד האמירויות ת
ירין שחף עושה לאיפור בית ספר 'ירין שחף', בית הספר המוביל בישראל למקצועות האיפור
חשיפה לצפון: "ירין שחף" פותח סניף חדש בחיפה 'ירין שחף', בית הספר המוביל בישראל למקצועות האיפור
דו"ח אקדמי מותח ביקורת על בתי הספר היקרים בעולם בגלל התעלמות מבריונות ד"ר אריק דברביו, פרופסור אמריטוס באוניברסיטת Paris
אתר שירי מיוזיק מציע שיעורי מוזיקה און ליין אתר שירי מיוזיק מציע שיעורי מוזיקה מקוונים און ליי
מחקר חדש של ווסטרן יוניון מספק תובנות על עתיד ההשכלה The Western Union Company משתפת דוח חדש על "העתיד
לימודי עיצוב פנים - מדריך למתלבט/ת כל מה שרצית לדעת על לימודי עיצוב פנים - אילו כלים
איפה כדאי ללמוד תואר ראשון בספרות? עומדים לעשות שינוי בקריירה או אפילו לפתח את הידיעו
Heriot-Watt University מודיעה על מענקים קהילתיים לכבוד הרמדאן המלגות המיוחדות האלה, שנקראות המענקים הקהילתיים של
טיפים לבחירת מוסד לימוד לעיצוב פנים לימודי עיצוב פנים הוא תחום מבוקש במיוחד וברחבי האר
בית הספר לאריגים ועיצוב של אוניברסיטת הריוט-וואט דובאי מציג פרויקטי עיצוב אופנה של שנת הסיום באמצעות למידה מרחוק הסטודנטים לעיצוב אופנה של אוניברסיטת הריוט-וואט דו
GMAC מקבלת בברכה את אחד ממוסדות מינהל העסקים והכלכלה המובילים של פורטוגל המועצה לקבלה ללימודי ניהול למוסמכים (GMAC™), ארגון
לראשונה בעברית, שני ספרים של החוקרים העולמיים יפים וגלינה שבשאי "טיפוסי גוף – טיפוסי חשיבה" ו-"איך לעזור לילדך להי
GMAC בוחרת בארבעה בתי ספר למינהל עסקים חדשים לחברות המועצה לקבלה ללימודי ניהול למוסמכים (GMAC™), ארגון
אוניברסיטת הריוט-וואט מודיעה על מהלך שאפתני לעבור לקמפוס חדש בדובאי האוניברסיטה, שפועלת בדובאי מאז 2005 ולאחרונה זכתה
מרכז מצוינות - שיתוף פעולה בין התעשייה והאקדמיה אוניברסיטת הריוט-וואט דובאי מתכוונת לעבוד באופן קר
משלחת ממוסדות להשכלה גבוהה בישראל ביקרה באוניברסיטת קונקוק כדי לדון בקידום החילופים האקדמיים 22 נציגים ממוסדות להשכלה גבוהה בישראל ביקרו באוניב
לראשונה: כנס חדשנות וטרנדים בהשתתפות 900 מאפרים בתאריך ה-26.7.2019, יתקיים באולם סינמה סיטי גלילות
גולדבוקס, הפתרון המושלם להורים לקראת שנת הלימודים הורים יקרים, הכירו את "גולדבוקס" האתר בו תוכלו למצ
נמשך הביקוש הבינ"ל החזק לבתי ספר למינהל עסקים בבריטניה בתגובה להצבעה הראשונה על הברקזיט ביוני 2016, המועצ
הוסף תגובה 
תגובות  ( תגובות)