כתיבת מודעות דרושים- הוראות הפעלה ע"י אביחי שמחי

דרוג:

 

איך כותבים קורות חיים? זאת כנראה השאלה שכולנו צריכים לשאול את עצמנו, אבל למעשה לא עושים את זה. משום מה נראה לכולנו שאנחנו יודעים לעשות לעצמנו קורות חיים, כאשר בפועל הדברים נראים לגמרי אחרת.

מתוך מחקרים שנעשו בישראל ובעולם, התברר לא במפתיע בכלל שמרבית קורות החיים נכתבים לא טוב ולא מצדיקים את דף הנייר שהם כתובים עליו. בכתבה הזו, אביחי שימחי יספר לנו קצת על איך הדברים עובדים ואיך באמת צריך לכתוב קורות חיים בצורה נכונה.

אז הנה כמה טיפים לפני כתיבת קורות חיים:

1. לא לכתוב דברים שהם לא רלוונטיים- בהרבה מאוד קורות חיים ניתן למצוא דברים שהם לא קשורים לשום דבר. בהרבה מאוד מקרים, קחו קורות חיים של החברים שלכם, תראו מה כתוב בהם, תראו שאתם רואים דברים מנותקים מהמציאות כמו תכונות מובילות, שירות צבאי מלפני חמש עשרה שנה ועוד הרבה דברים שלא יכולים לעזור לכם בשום דבר.

אם שירתתם בצבא לפני חמש עשרה שנה, ולא הייתם בדרגת סגן אלוף, כנראה שאין סיבה להכניס את זה לקורות החיים שלכם. אם אתם לא הולכים להיות בתפקידי הדרכה אין סיבה לציין שהתכונה הבולטת שלכם היא מנהיגות. אין אין בעברכם תפקידי ניהול, אותו כנ"ל, אין שום סיבה להכניס לקורות החיים שלכם את התכונות שלהם כמנהיגים.

אז הדגש הוא לא להעמיס פרטים מיותרים ומגוחכים. אנחנו נתעמק בזה עוד בסעיפים הבאים, אבל העיקרון הוא פשוט מאוד- תנסו לשים את עצמכם במקומו של המעסיק הפוטנציאלי, האם היה נראה לכם רלוונטי אותו שירות צבאי מלפני הרבה שנים?

2. לא להעמיס משרות מיותרות- לרובנו יש כמה וכמה משרות בעברינו. מעטים היום בישראל מגיעים לגיל ארבעים פלוס, כאשר יש ברזומה שלהם עבודה אחת או שתיים, בדרך כלל זה לא המקרה.

אם אז אם אצלכם ברזומה, יש מעל שלוש משרות קודמות, אנחנו מציעים בחום, לא להכניס את כולן לקורות החיים. קצת מצחיק לראות קורות חיים של אדם בגיל ארבעים, כאשר קורות החיים שלו הם כמה עמודים ולא אחד. הרי אף מעסיק לא באמת רוצה לקרוא קורות חיים של ארבעה עמודים, של משרות אשר רובות לא באמת רלוונטיות.

הרי תחשבו לשנייה, מבין כל העבודות שעבדתם בחיים, כמה מהן באמת היו רלוונטיות עבור המשרה שאתם מחפשים כרגע? אחת אחרונה או שתיים אחרונות? אז למה להכניס את כל העבודות האחרות?

3. לחדד את הדברים הרלוונטיים- גם אם אין הרבה דברים רלוונטיים, עדיין אנחנו רוצים להדגיש בקורות החיים שלך את הדברים שהם אולי רלוונטים עבור המשרה שאתם מחפשים כרגע. אם יש לכם כמה משרות קודמות, אז תציינו בבקשה את הדברים והחלקים שהיו רלוונטיים עבור המשרה שאתם מחפשים כרגע, אין טעם לכתוב את כל הרכיבים של המשרות הקודמות ולהעמיס פרטים, זה פשוט לא רלוונטי.

 

 תגיות של המאמר: 

כתבות נוספות בקטגוריה לימודים והשכלה

איך ללמד ילדים שיתוף פעולה איך ללמד ילדים שיתוף פעולה באמצעות משחקי חברה לילד
אוניברסיטת וולונגונג בדובאי תיתן לסטודנטים שמבקשים תארים בינ"ל את The Edge האוניברסיטה של וולונגונג בדובאי באיחוד האמירויות ת
ירין שחף עושה לאיפור בית ספר 'ירין שחף', בית הספר המוביל בישראל למקצועות האיפור
חשיפה לצפון: "ירין שחף" פותח סניף חדש בחיפה 'ירין שחף', בית הספר המוביל בישראל למקצועות האיפור
דו"ח אקדמי מותח ביקורת על בתי הספר היקרים בעולם בגלל התעלמות מבריונות ד"ר אריק דברביו, פרופסור אמריטוס באוניברסיטת Paris
אתר שירי מיוזיק מציע שיעורי מוזיקה און ליין אתר שירי מיוזיק מציע שיעורי מוזיקה מקוונים און ליי
מחקר חדש של ווסטרן יוניון מספק תובנות על עתיד ההשכלה The Western Union Company משתפת דוח חדש על "העתיד
לימודי עיצוב פנים - מדריך למתלבט/ת כל מה שרצית לדעת על לימודי עיצוב פנים - אילו כלים
איפה כדאי ללמוד תואר ראשון בספרות? עומדים לעשות שינוי בקריירה או אפילו לפתח את הידיעו
Heriot-Watt University מודיעה על מענקים קהילתיים לכבוד הרמדאן המלגות המיוחדות האלה, שנקראות המענקים הקהילתיים של
טיפים לבחירת מוסד לימוד לעיצוב פנים לימודי עיצוב פנים הוא תחום מבוקש במיוחד וברחבי האר
בית הספר לאריגים ועיצוב של אוניברסיטת הריוט-וואט דובאי מציג פרויקטי עיצוב אופנה של שנת הסיום באמצעות למידה מרחוק הסטודנטים לעיצוב אופנה של אוניברסיטת הריוט-וואט דו
GMAC מקבלת בברכה את אחד ממוסדות מינהל העסקים והכלכלה המובילים של פורטוגל המועצה לקבלה ללימודי ניהול למוסמכים (GMAC™), ארגון
לראשונה בעברית, שני ספרים של החוקרים העולמיים יפים וגלינה שבשאי "טיפוסי גוף – טיפוסי חשיבה" ו-"איך לעזור לילדך להי
GMAC בוחרת בארבעה בתי ספר למינהל עסקים חדשים לחברות המועצה לקבלה ללימודי ניהול למוסמכים (GMAC™), ארגון
אוניברסיטת הריוט-וואט מודיעה על מהלך שאפתני לעבור לקמפוס חדש בדובאי האוניברסיטה, שפועלת בדובאי מאז 2005 ולאחרונה זכתה
מרכז מצוינות - שיתוף פעולה בין התעשייה והאקדמיה אוניברסיטת הריוט-וואט דובאי מתכוונת לעבוד באופן קר
משלחת ממוסדות להשכלה גבוהה בישראל ביקרה באוניברסיטת קונקוק כדי לדון בקידום החילופים האקדמיים 22 נציגים ממוסדות להשכלה גבוהה בישראל ביקרו באוניב
לראשונה: כנס חדשנות וטרנדים בהשתתפות 900 מאפרים בתאריך ה-26.7.2019, יתקיים באולם סינמה סיטי גלילות
גולדבוקס, הפתרון המושלם להורים לקראת שנת הלימודים הורים יקרים, הכירו את "גולדבוקס" האתר בו תוכלו למצ
הוסף תגובה 
תגובות  ( תגובות)