שוק הנדל"ן בעצירה - מהי ההשקעה הבטוחה בשבילך?

נדל"ן והשקעות :  |   | 26/6/2018
דרוג:

עד לא מזמן השקעה בנדל"ן נחשבה כאפיק השקעה מניב ובטוח במדינת ישראל - מחירי הדירות עלו, המשקיעים הרוויחו - אולם לאחרונה מורגשת מגמה של התקררות בשוק הדירות וגם בענף המשרדים והמרכזים המסחריים ההיצע עולה על הביקוש.

מלאי הדירות הרחב, פרויקטים כמו דיור למשתכן, ירידה בכמות העסקאות – הסימנים כבר כאן ולכן, משקיעים החלו לחפש אלטרנטיבות להשקעה נדל"נית. אופציות פשוטות יחסית לביצוע לצורך הפקת רווחים נאים בהווה ובעתיד. לפניכם 3 אופציות להשקעה סולידית בעידן הנוכחי מהשקעה במטבעות דיגיטליים ועד השקעה חברתית. בחרו את הדרך הנכונה עבורכם.
 

כל הנוצץ זהב - השקעה בזהב טהור

ניסיון העבר הוכיח שזהב נחשב להשקעה בטוחה לטווח הארוך. במהלך משבר הנדל"ן הגדול בארה"ב, משבר הסאב פריים, מחירי הזהב עלו ושווי הזהב הגיע לשיאו בשנת 2011. אומנם מאז הוא לא שבר את השיא, אבל הזהב עדיין שומר על ערך גבוה ביחס לאפיקי השקעה אחרים.

יש לכך מגוון סיבות: ראשית, הנדירות של הזהב. מדובר במשאב מוגבל על פני כדור הארץ. כאשר יש טלטלות בשווקים, הדולר יורד, הנדל"ן קופא, הזהב מהווה פתרון לייצור מזומנים ומתפקד כהכנסה פאסיבית לעת הצורך. שנית, מדובר במתכת היקרה ביותר בעולם ממנה ניתן להפיק פריטי עיצוב, תכשיטים, מטבעות, מטילים ועוד. זהב הוא נכס מוחשי, קל לשמור עליו לאורך תקופה והינו בעל תחזוקה נמוכה וההשקעה בזהב לא דורשת ידע מיוחד. משקיעים יוכלו להשקיע בזהב במספר דרכים: רכישת מטילי זהב, המסת או מכירת תכשיטי זהב אשר ברשותם, מכירת מטבעות זהב, רכישת מניות של חברות זהב או בקרנות סל.
 

הדולר, מאחורייך - השקעה במטבעות וירטואליים

המטבע הדיגיטלי ביטקוין הפך לאחד מאפיקי ההשקעה שצוברים תאוצה רבה בעת האחרונה. משתמשים יכולים לקנות או למכור ביטקוין כאוות נפשם כאשר ערך המטבע אומנם בעל תנודות בשוק, אבל אנליסטים צופים רווח פוטנציאלי לביטקוין עם הפיכתו למטבח עולמי בעתיד. זה יקרה רק אם המטבע יוכרז כמטבע שניתן להשתמש בו למסחר מקומי ובינלאומי.

בינתיים, ערכו של המטבע עולה ברוב התקופות כך שניתן ליהנות מתשואות גבוהות. היתרון כרגע הוא שהביטקוין אינו כפוף לרגולציה ולכן הוא מהווה מעין "תוכנית חיסכון" לעתיד וכך רכישה של מטבעות קריפטוגרפיים אחרים. כלומר, בניגוד לאירו ולדולר, אין ממשלה ששולטת בביטקוין, זהו מטבע גלובלי ולכן קיים סיכוי נמוך יותר לאינפלציה של ביטקוין. ניתן לרכוש ביטקוין דרך חלפני ביטקוין, ארנקי ביטקוין כרייה או ייצור של ביטקוין אף הוא דרך להפיק ביטקוין. ניתן לרכוש ביטקוין גם באמצעות שקלים או דולרים.
 

משקיעים בחברה – נפלאות ההשקעות החברתיות

ההשקעה החברתית מושכת תשומת לב רבה בשנים האחרונות. הכוונה היא להשקעה בקרנות המתמקדות ביצירת שינוי חברתי עם רווח בצדו. זהו מעין שילוב בין פילנתרופיה לחזון עסקי כלכלי. מרבית ההשקעות מתמקדות בעסקים המופעלים או המכשירים אוכלוסיות מוחלשות כמו בעלי מוגבלויות או נוער בסיכון וכן מבטאים כלכלה שיתופית דוגמת חנויות חברתיות ומיזמים חברתיים. ההשקעה היא במרבית המקרים בעסק קיים ממנו ניתן לראות רווחים במיידי כאשר מדובר בסכומים צנועים יחסית להשקעה ועם החזר השקעה גבוה.

ניתן לבחור מבין מגוון פרויקטים להשקעה חברתית ולבחון דרכי מימון, מהות הפעילות, החזר ההשקעה הצפוי. קיימות קרנות רבות שאימצו את ההשקעה החברתית כדרך פעולה מרכזית ומציעות השקעה בפרויקטים חברתיים שונים. מעבר לערכיות ולתרומה לקהילה, הרי שזו גם הזדמנות לקחת חלק בכלכלה החברתית עסקית שמתרחשת בשנים האחרונות ומשפיעה על שוק ההשקעות.

אל תישארו מאחור - בחרו השקעות בטוחות או עם פוטנציאל ומינימום סיכונים על מנת להרוויח יותר כספים!

תגיות של המאמר: 

כתבות נוספות בקטגוריה נדל"ן והשקעות

לקחת משכנתא שנתיים אחרי פשיטת רגל - האם כדאי ואפשרי? מרטין בוקסדורף מתמחה בהשגת משכנתאות לאנשים שעברו פ
מומחה לעבודה עם מסורבי משכנתא בבנקים - מרטין בוקסדו הבנקים מסרבים לתת לכם משכנתא? זה בדיוק הזמן להכניס
ניהול נכסים כפתרון לסכסוך בין אחים מריבות משפחתיות, חיכוכים ויחסים גרועים בין בני משפ
לקחת משכנתה אחרי פשיטת רגל רוצה לקחת משכנתא אחרי פשיטת רגל? אתה חייב לקרוא את
המלצה חמה על מרטין בוקסדורף יועץ למסורבים אני רוצה היום ברשותכם לחרוג ממנהגי ולהגיד משהו טוב
מרטין בוקסדורף - יועץ משכנתאות מומחה למסורבי משכנתא הבנק סירב לתת לכם משכנתא? לא מוכנים לוותר על האפשר
מרטין בוקסדורף - יועץ מומחה לליווי מסורבי משכנתה הבנק מסרב לתת לכם משכנתא? לא מוכנים להסתפק במשכנתא
למה כדאי לרכוש בית בהרצליה פיתוח? איכות חיים בעולם המערבי של ימנו נמדדת בפרמטרים רבי
מדריך: איך תזהו הזדמנויות בשוק הנדל"ן? מדי פעם אנשים פונים אלי ומבקשים ממני למצוא להם נכס
התקדמות בפרויקט Mercer Crossing בפרמרז בראנץ' Transcontinental Realty Investors, Inc ו-Southern
חוזים תמא 38: מה צריך לדעת? כאשר אתם עומדים לפני פרויקט תמא 38 בבניין שלכם, יש
4 הטעויות שאתם עושים עם למידה עצמאית על נדל"ן אין באמת תחליף ללמידה המתבצעת במסגרת קורס מקצועי –
Cushman & Wakefield תרכוש את החברה הקשורה האירית שלה מ-Sherry FitzGerald Group חברת שירותי הנדלן הגלובלית Cushman & Wakefield הוד
millionairemansion.co.uk מציעה בית אחוזה בריטי בהגרלה הגלובלית הראשונה לזכייה בבית מותרות millionairemansion.co.uk פותחת את ההגרלה שלה לזכיי
Madison Realty Capital מספקת מימון של 167.5 מיליון דולר MRC סגרה עסקה של הלוואת משכנתא ראשונה בסך 167.5 מי
MRC נותנת הלוואת ביניים של 35 מיליון דולר לפרויקט ב-Hell’s Kitchen Madison Realty Capital נתנה הלוואת ביניים של 35 מי
JDS מבטיחה מימון בנייה של 137 מיליון דולר עבור הקונדו במיאמי ביץ' Monad Terrace JDS Development Group מבטיחה מימון בנייה של 137 מי
פטנט אמריקני חדש על צמנט מוקשה באמצעות CO2 של סולידיה טכנולוגיות משרד הפטנטים וסימני המסחר של ארצות הברית העניק פטנ
רכישת דירות חדשות ב-PRESALE מעוניינים לרכוש דירות יוקרה באזור השרון, סמוכות לה
עסקה שמשנה את המצב בשוק הקמעונאות הפולני EPP שרשומה בבורסה של יוהנסבורג הודיעה היום על הרכי
הוסף תגובה 
תגובות  ( תגובות)