יחידת המחקרים של האקונומיסט בסקר עבור Arm

דרוג:

לאורך 7 שנים, ביסס את עצמו סקר IoT Business Index של The Economist Intelligence Unit (EIU) כמחקר המשמעותי והעמוק ביותר של צמיחת ה-IoT. מחקרים קודמים סיפקו מבט מעמיק באשר לקושי הגדול של ארגונים – כולל מגזרים קמעונאות, עסקים ותעשייה – לפרוץ את המשוכות הטכנולוגיות והכספיות של ה- IoT. אבל הדוח החדש צופה שינוי משמעותי בעשור הנוכחי ומעריך כי חסמי האימוץ יוסרו לרוחב כל המגזרים, כשיותר ממחצית מהחברות שנסקרו נמצאות כעת בשלבים של פריסה מוקדמת או נרחבת של רשתות IoT פנימיות או חיצוניות.

המחקר שבוצע על ידי ה-  EIUעבור חברת Arm, כלל 850 ארגונים גדולים ובינוניים, המייצגים סך הכנסות של יותר מ-500 מיליארד דולר. המחקר מסכם כי הזחילה של טכנולוגית ה-IoT מפנה את הדרך לדהרה בטוחה – עם האצה בהשקות, החזרים גדולים יותר, ומעבר מהיר יותר של שלבי הטמעה ראשונים בדרך לפריסות נרחבות.

ממצאים עיקריים -

·        58% מהחברות מפעילות כעת טכנולוגיות IoT לשימוש פנימי

·         45% מהחברות משתמשות כעת ב-IoT כחלק מאסטרטגיית המוצרים והשירותים החיצונית שלהם

·         57% מהחברות מציינות כי הן חוו החזר גבוה מהצפוי על השקעות ב-IoT

חברות משתמשות בנתוני IoT פיזי כדי לקדם תוכניות של AI

המחקר החדש חושף כי שני שליש מהחברות בכל המגזרים, כולל ייצור, שירותי בריאות, אנרגיה, טכנולוגיות מידע ורכב, רואות כעת ב-IoT מרכיב יסודי באסטרטגיות הדיגיטל שלהם.  מתוך החברות שביצעו פריסות נרחבות של IoT (13%), יותר מ- 90% רואות בנתונים פיזיים בזמן אמת, המגיעים מרשתות ה-IoT, כחיוניים לתוכניות הבינה המלאכותית (AI) שלהן. הקשר הזה בין IoT ל-AI נצפה לכל רוחב המחקר. אפילו בקרב חברות שנמצאות רק בשלבי תכנון IoT או פריסה ראשונית, הרוב (מעל 80%) ציינו כי נתוני ה-IoT יניעו את אסטרטגיית ה-AI שלהן.

הפריסות ממריאות

הדוח החדש של האקונומיסט נערך בסוף 2019. באמצעות השוואה לדוח של 2013 ולזה של 2017 ניתן לקבל תמונה ברורה לגבי הדרך בה ה-IoT התחיל לאט מהצפוי, וכיצד ביצע את המעבר מ"הדבר החם הבא" אל העולם האמיתי בזחילה איטית. הזינוק הגדול ביותר התרחש בשימוש ב-IoT לצרכים פנימיים, כדי לבצע אופטימיזציה של מערכות, שירותים ותהליכים. לדוגמא, אחד מ-3 ארגונים ציין כי ההישג הגדול ביותר של ה-IoT היה שיפור בתפוקת העובדים. כתוצאה מכך, הסקר מראה כי 22% מהמשיבים פורסים מערכות IoT פנימיות נרחבות (גידול מ-6% ב-2017 ו-5% ב-2013), כש-36% הן פריסות בשלבים מוקדמים. השימוש ב-IoT חיצוני עומד מעט מאחור, כשל-13% מהחברות יש כיום פריסות רחבות (גידול מ-8% ב-2017 ו-5% ב-2013), ו-32% נמצאות בשלבים של הטמעה מוקדמת. היתרון הגדול ביותר שחברות מזהות ב-IoT חיצוני הוא היכולת להציע מוצרים או שירותים חדשים (36% מהחברות דיווחו כך). אם בדוח הקודם רק 20% מהחברות דיווחו על השפעה חיובית "משמעותית" מפריסות ה-IoT שלהן, אז בדוח הנוכחי מדובר כבר על 41% מהחברות.

פריצה מגזרית וחיזוק ההשקעות

המגזרים המובילים את האימוץ של IoT חיצוני הם טכנולוגיות מידע (56% מהחברות עם פריסות מוקדמות או נרחבות), תשתיות וחקלאות (53%) וייצור (50%). המגזר שמוביל קדימה את השימוש ב-IoT פנימי הוא ה-IT (68%), ולאחריו שירותים פיננסים (60%), תשתיות וחקלאות (54%). בין אם מדובר ב-IoT לשימוש פנימי או חיצוני, המשיבים הציגו רצון להתקדמות מהירה. כנראה כתוצאה מהאיטיות שהוצגה בשלבים הראשונים: כמעט 60% (בהשוואה ל-47% במחקר של 2017) אמרו כי התקדמות ה-IoT לא התרחשה מהר כפי שציפו. הרצון להתקדם מהר יותר מונע ללא ספק מהחזר גבוה על ההשקעה (ROI). יותר מחצי (57%) מהחברות ציינו כי ה-ROI מההשקעה שלהן ב-IoT היה גבוה מכפי שציפו לו. בסך הכל, 850 חברות דיווחו כי הן מצפות להגדיל את ההשקעות שלהם ב-IoT בהיקף של 11% עד 50% נוספים במהלך 3 השנים הקרובות. ב-2017, חברות ציפו להגדיל את ההשקעה רק בטווח של 1-10%. במציאות, מגזרים רבים מצאו את עצמם מתקדמים מהר ממה שהם חשבו – במיוחד במגזר הרפואי, בחקלאות ובנדל"ן מסחרי.

הערך של המידע וההשפעה של אבטחת מידע

ההבטחה הגדולה של ה-IoT תמיד הייתה לייצר תובנות מנתונים, כדי להפוך חברות ליעילות, תחרותיות וחדשניות יותר. הסקר תומך בכך, כאשר 30% מהמשיבים אמרו כי ה-IoT הצית אצלם חדשנות פנימית, בעוד 22% ציינו כי ה-IoT שינה מודלים עסקיים. שני שליש מהמשיבים השתמשו בתובנות מנתוני IoT כדי לבנות תרחישי השקעה טובים יותר ב-IoT. אצל אחוז דומה מהחברות, ה-IoT שיפר את היכולת לרתום את הנתונים בצורה יעילה איתה. חלק מכך נובע מההתבגרות של פלטפורמות נתוני לקוחות, אשר משתמשות כיום ב-AI כדי לפרש מערכי נתונים נפרדים ולהציג תובנות מאוחדות. בנוגע לאבטחת מידע, דאגה מרכזית בעולם ה-IoT, המחקר מראה כי ליותר מחצי מהחברות הפורסות רשתות IoT נרחבות, יש כעת מומחיות פנימית טובה לגבי אבטחת IoT. זהו נתון חיובי, אבל החשש עדיין קיים. 13% מהמשיבים מודים כי דאגות לגבי אבטחת מידע עדיין מגבילות את שאיפות ה-IoT שלהם. ארגוני אנרגיה ו-IT (שניהם עומדים על 25%) היו המודאגים ביותר. ומה השלב הבא? IoT משנה את הדרך בה ארגונים עושים עסקים, ואת הדרך בה הם מתכננים מוצרים ושירותים, ומניע אותם מהר יותר אל עבר מהפך דיגיטלי מלא. נראה כי העשור הנוכחי יתגלה כשנות פריחה ונקודת מפנה עבור ה-IoT, הצפוי להגשים את התקוות שתלו בו.

לדוח המלא, לחצו כאן.

אודות Arm

Arm Technology נמצאת בלב מהפכת המיחשוב והקישוריות, המשנה את הדרך שבה אנשים חיים ופועלים. הארכיטקטורה של המעבד המתקדם והחסכוני באנרגיה של החברה מאפשר לממש מיחשוב חכם ביותר מ- 150 מיליארד מעבדים. הטכנולוגיות של Arm מעצימות כעת מוצרים באופן מאובטח, החל מחיישנים ועד הסמארטפונים וסופר-מחשבים. בשילוב עם מכשירי ה- IoT , פלטפורמת ניהול הקישוריות והנתונים, Arm מאפשרת ללקוחותיה לקבל תובנות עסקיות עוצמתיות על פיהן ניתן לפעול. טכנולוגיות אלו מסייעים לארגונים להשיג ערך חדש מן הרכיבים המקושרים לרשת ומהנתונים. יחד עם למעלה מ- 1,000 שותפי טכנולוגיה Arm נמצאת בחזית העיצוב, האבטחה והניהול של כל תחומי המיחשוב, מן המעבד ועד הענן.

תגיות של המאמר: 

כתבות נוספות בקטגוריה הייטק וטכנולוגיה

טיפים לפתיחת חנות אינטרנטית מעוניינים למכור דרך האינטנרט? בואו לקרוא איך עושים
דיאדיק מודיעה על רישיון מחקר לא בלעדי עם WuXi Biologics Dyadic International, Inc. , חברת ביו טכנולוגיה גל
ניוסטאר: מספר התקפות ה-DDoS גדל ב-180% ב-2019 בהשוואה ל-2018 Neustar, Inc הודיעה שמרכז המבצעים של האבטחה (SOC)
משה ינאי, מנכ"ל Infinidat הישראלית, בפניה אישית ללקוחות החברה Infinidat מציעה שירותים בחינם כדי לעזור ללקוחות לה
LeadsRx מרחיבה את העסקים עם המפיצה הראשונה Puzzle Ads מברזיל LeadsRx התרחבה מחוץ לארה"ב עם המפיצה ראשונה שלה, P
ווייפרו משיקה את היחידה העסקית מיקרוסופט לפתרונות שינוי דיגיטלי WIPRO חברת שירותי טכנולוגיית המידע, ייעוץ ותהליכים
ThetaRay מובילה בפתרונות AI-BASED BIG DATA ANALYTICS ומקבלת ציון מושלם פירמת המחקר Frost & Sullivan פרסמה את תוצאות המחקר
סיקסגיל מציגה את Darkfeed Darkfeed™ הוא רשימה שחורה של אינדיקטורים זדוניים ע
CTC Global מכריזה על מערכת ACCC InfoCore™ וההתקנה המסחרית הראשונה בעוד התפתחות של טכנולוגיית המוליכים, CTC Global הש
OpenSesame מציעה גישה חופשית להדרכה על היערכות לנגיף הקורונה ועבודה מרחוק OpenSesame, החדשנית הגלובלית בלמידה מתוקשבת, הודיע
המרטק Fyllo בוחרת בפתרון המיקום הגיאוגרפי המוביל של Digital Element הפתרון שהוטמע מאפשר ל-Fyllo לפרסם מידע אודות מוצרי
פיוראנו יוצרת דיגיטציה ב-Crédit Agricole באמצעות שילוב Flexcube Fiorano Software הודיעה ש-Crédit Agricole Egy
ניוסטאר מכפילה משמעותית את הדיוק של נתוני המיקום הג"ג של IP Neustar מרחיבה את רשת איסוף הנתונים הגלובלית והאלג
Intentia ממנה את רועי עדן לסמנכ"ל הצלחת לקוחות ושיווק חברת Intentia ממנה את רועי עדן (42, נ+3) לסמנכ"ל ה
Comm-IT מכריזה על מיזוג זרוע ה-Embedded שלה עם B.A. Microwaves המיזוג עם B.A Microwaves, המתמחה בפתרונות חומרה, ת
איפה אפשר למצוא מודעות דרושים הייטק בדיסקרטיות? רוצים למצוא מודעות דרושים הייטק באופן דיסקרטי אך ל
זינגה מודיעה על Harry Potter: Puzzles & Spells Zynga Inc, מובילה גלובלית בבידור אינטראקטיבי, הודי
ניוסטאר מבצעת השקעה משמעותית בתשתית הדור הבא של UltraDNS Neustar®, Inc., חברת שירותי מידע וטכנולוגיות גלובל
ולידיטי מתקשרת בהסכם סופי לרכישת 250ok Validity הודיעה שהתקשרה בהסכם סופי לרכישת ספקית הנ
Priority Software ו-PRODAC Systems חתמו על שת"פ הפתרון המשולב יאפשר מעקב אחר נתונים בזמן אמת, החל
הוסף תגובה 
תגובות  ( תגובות)