תעשיות מסוכנות מוכנות לזינוק ענק לסיכון דינמי ועם הדמיה

דרוג:

שיקאגו, 1 בספטמבר 2020, (GLOBE NEWSWIRE) :

ספרה, Sphera, הספקית הגלובלית המובילה של תוכנה, נתונים ושירותי ייעוץ בניהול סיכונים משולב (IRM), פרסמה את התוצאות האחרונות של הסקר השנתי שלה על ניהול בטיחות תהליכים/ ניהול סיכונים תפעוליים.

 הסקר של 2020 הוא הדוח החמישי ברציפות של התעשייה על המגמות בבטיחות תהליכים וניהול סיכונים תפעוליים. התוצאות מאשרות שעסקים מבצעים את הזינוק לזיהוי וניהול סיכונים דינמי בזמן אמת במקום הערכות הסיכונים המבודדות הסטטיות הרגילות. "הזינוק" הזה להתקנות של תוכנה וטכנולוגיה חדשניות מאפשר לחברות לקבל החלטות עסקיות טובות יותר בכל הארגון. גישה מבוססת נתונים עם יכולת עבודה הדדית לבטיחות תהליכים וסיכונים תפעוליים מבטיחה תובנות מנבאות חדשות שאי אפשר היה להשיג בעבר. המגיפה יחד עם התנודות במחירי הנפט והסחורות השפיעו על שולי הרווח התפעולי, אבל נתנה לחברות רבות הזדמנות לשקול את היכולות הטכנולוגיות שלהן שקשורות להחזיה, חיזוי, הדמיה והפחתת אירועי סיכונים גדולים תוך הערכת העמידות התפעולית של החברה.

"עמידות מבחינה תפעולית משמעה יכולת לשמר או למטב את הפעילות בזמן זעזועים עסקיים בלתי צפויים", אמר סקוט לימן, סגן הנשיא לניהול מוצרים של ניהול סיכונים תפעוליים בספרה, שהיה ממחברי דוח הסקר של 2020. "חברות רבות מצאו עצמן תוהות: אם הן היו מאמצות כלי ניהול סיכונים דינמיים עם הדמיה מוקדם יותר, האם הן היו רואות פחות זעזוע בתעשייה כשהמגיפה האיצה ומחירי הנפט נחלשו".

כמו בסקר הקודם, התוצאות מדגישות את החשיבות של הטכנולוגיה לשיפור בטיחות תהליכים וניהול סיכונים תפעוליים. כמעט כל המשיבים (91%) אמרו שהטכנולוגיה הפכה את החברות והעובדים שלהם לבטוחים יותר (עלייה של 11 נקודות אחוז לעומת השנה שעברה). החברות מתייחסות ברצינות לבטיחות -- 88% אומרים שבטיחות היא חלק ממבנה הערכים של החברה -- אבל המנהלים בתעשייה מדווחים על פערים גדולים (81%) בין הכוונה והמציאות בבטיחות תהליכים. מחצית מהמשיבים (51%) סוקרים סיכונים רק כל שנה עד שש שנים, 53% מעריכים רק חלק מהמתקנים שלהם, ורק 68% מסוגלים להשלים את בדיקות תקינות הנכסים המתוכננות שלהם. התוצאה היא שהאינדיקטורים של הסיכונים לא שלמים ומתמהמהים ורק 37% מנהלים את בטיחות התהליכים באופן פרואקטיבי.

הדיגיטציה מאפשרת לחברות לבצע זינוק חסר תקדים באיסוף וניתוח של נתוני סיכונים תפעוליים בזמן אמת. שלא במפתיע, שישה מעשרה משיבים לסקר אמרו שהם משקיעים בטכנולוגיות כדי ליצור תהליכים עסקיים מבוססי נתונים בארגון, ומשלבים נתוני סביבה, בטיחות, גהות וקיימות (EHS&S) וניהול סיכונים תפעוליים (ORM), ומחצית (52%) אמרו שהם משקיעים בפתרונות למיפוי מסלולי סיכונים דינמיים.

"הטכנולוגיה שמחברת את הנקודות, מקשרת בין התהליכים וזרימות העבודה הנפרדים ושופכת אור על המציאות התפעולית בזמן אמת, פשוט לא הייתה קיימת עד עכשיו", הוסיף לימן. "חברות שמאמצות את הטכנולוגיות האלה יצליחו סוף סוף להשיג מבט הוליסטי מקצה לקצה על הסיכונים התפעוליים שלהם".

המתודולוגיה של הסקר
סקר 2020 של ספרה על ניהול בטיחות תהליכים/ ניהול סיכונים תפעוליים התבצע דרך האינטרנט בין 27 באפריל ו-29 ביוני 2020. 192 אנשי מקצוע בסך כל השתתפו בסקר השנה, מהם 82% עבדו בניהול בטיחות תהליכים, ניהול סיכונים תפעוליים או תקינות נכסים יותר מחמש שנים. קצת יותר משליש (36%) מהמשיבים אמרו שהם עובדים בתעשיית הנפט והגז, 19% בתעשייה הפטרוכימית ו-17% בייצור. יותר מ-30% מהמשתתפים עובדים בחברות עם יותר מ-10,000 עובדים ויותר מ-25 מפעלים ומתקנים תעשייתיים. בנוסף, 44% אמרו שהעבודה שלהם ממוקדת באמריקות ואילו 24% אמרו אסיה פסיפיק, ו-32% אמרו אירופה, המזרח התיכון ואפריקה.

אודות ספרה
Sphera יוצרת עולם יותר בטוח, יותר מקיים ויותר יצרני. פלטפורמת ניהול הסיכונים מבוססת הענן החדשנית שלנו מחברת כמות מידע חסרת תקדים שמוביל לתובנות עמוקות יותר בכל הארגון. אנחנו מפעילים, מגדילים וממטבים אסטרטגיות של ניהול סיכונים תפעוליים כדי לעזור ללקוחות לזהות, לנהל ולהפחית סיכונים בתחומים של סביבה, בטיחות, גהות וקיימות (EHS&S), סיכונים תפעוליים ואחריות למוצרים.


למידע נוסף:
Ellen Bremseth, Manager,
Marketing Comms, Sphera,
 ebremseth@sphera.com

תגיות של המאמר: 

כתבות נוספות בקטגוריה הייטק וטכנולוגיה

סנטיריטי זוכה להכרה על פלטפורמת AIOps מובילה בשוק עם אבטחת סייבר משולבת Centerity Systems, Inc., פלטפורמת ה-AIOps המובילה
ברייטקוב, המובילה הגלובלית ומגדירת התעשייה בווידאו, חושפת מותג חדש ונועז Brightcove Inc. (NASDAQ: BCOV) המובילה הגלובלית בו
חברת עוקבי השמש הגלובלית חושפת טכנולוגיית נעילה פטנטית Ideematec Inc, הספקית הגלובלית המובילה של מערכות ע
"Pinch to Move! Three-dimensional Vision in Air" בפעולה האירוע מציג סגנון חדש של לימוד מרחוק, שיעור מבוסס
Sphera משיקה תוכנה פורצת דרך לניהול בטיחות תהליכים וסיכונים תפעוליים ספרה, ספקית גלובלית מובילה של תוכנת ניהול סיכונים
האם חברות השמה להייטק דורשות תשלום ממחפשי העבודה? מחפשים עבודה בהייטק? עובדים כבר אבל מחפשים את ההזד
פריבייליון צוינה "ספקית מגניבה" של גרטנר לשנת 2020 חברת Prevailion, מובילה גלובלית במודיעין סייבר על
בלגיה מעניקה לאושקוש דיפנס חוזה ל-322 JLTV (רכב טקטי קל משותף) Oshkosh Defense, LLC, חברה של Oshkosh Corporation,
Virtustream מכריזה על  xStreamCare Services™ Virtustream הכריזה על xStreamCare Services לאבטחה
מסג'בירד מגייסת 200 מיליון דולר בסבב שלישי, לפי שווי של 3 מיליארד דולר MessageBird מגייסת 200 מיליון דולר בסבב שלישי, לפי
ג'קדה זוכה להכרה שנה שנייה ברציפות כמתמודדת ראשית ב-PEAK Matrix® עם התמקדות חדה כתער בהספקת פתרונות אוטומציה של מרכ
טרילר תציע זרימת וידיאו בשידור חי החל מ-12 באוקטובר החל מ-12 באוקטובר 2020, משתמשי Triller יוכלו להזרי
הושלמה ההתקנה של הגג הסולרי החזק ביותר בעולם PVH אירופה, המטה הגלובלי של טומי הילפיגר והמשרדים
TA Associates משלימה השקעת צמיחה משמעותית ב-Priority Software TA Associates הודיעה שהשלימה השקעת צמיחה גדולה ב-P
PTR Robots מציגה את הרובוט המרים הנייד הראשון בעולם שגם מעביר וגם משקם חולים הרובוט של PTR Robots, שפותח במשותף עם אנשי מקצוע מ
מייביניר רוכשת את ip.access כדי להרחיב את תיק האלחוט OpenRAN Mavenir, ספקית מובילה של תוכנת רשתות מקצה לקצה מקו
Advanced Energy מציגה פלטפורמת פירומטריה חדשה חדשנית לניטור ייצור Advanced Energy הודיעה על התחלת ההפצה של פלטפורמת
CompleteView 20/20 של סליינט סיסטמס מקבלת אישור של SIRA אחרי שעברה בדיקות וניסויים קפדניים, סליינט סיסטמס
PDI מתחילה להפיץ פתרון לוגיסטיקה מבוסס ענן בינ"ל לשרשרת האספקה של הדלק תוכנת הלוגיסטיקה ההוליסטית של החברה תוכננה במיוחד
מייביניר מספקת פונקציית מישור המשתמש (UPF) ליבתית של G5 מייביניר הודיעה על פונקציית מישור המשתמש (UPF) ליב
הוסף תגובה 
תגובות  ( תגובות)