SNOMED CT תומך במועצת הבריאות המחוזית של קנטרברי

דרוג:

לונדון, 23 בנובמבר 2020, (GLOBE NEWSWIRE) :

הפרק הראשון בסדרת הערך של SNOMED CT, שמתמקד במועצת הבריאות המחוזית של קנטרברי (CDHB) בניו זילנד, מדגיש את ההתקדמות של הארגון בהגשמת החזון של מערכת מחוברת ומשולבת שתומכת באסטרטגיית ההזדקנות הבריאה של המדינה ומאפשרת לו לשרת טוב יותר את האוכלוסייה שלה. המנהל בפועל לתכנון, מימון ותמיכה בהחלטות ראלף לה סל אומר: "מערכת בריאות משולבת חיונית לתוצאות הבריאות של תושבי קנטרברי ונתונים איכותיים עם ניתוח יסודי מובילים לתובנות קליניות שמשתפים אותן ודרכים חדשות לעבוד ביחד כדי למטב את השילוב הזה".

קרוליין גלרי, שבעת הצילומים הייתה המנהלת לתכנון, מימון ותמיכה בהחלטות של CDHB, אמרה שההתחייבות של ניו זילנד להיות חברה ב-SNOMED International ב-2007 הייתה תחילתו של שינוי חיובי במערכת בריאות שהייתה, כמו רבות אחרות ברחבי העולם, נתונה ללחץ עצום שקשור לכסף וביצועים. היא מסבירה שב-2007, מערכת הטיפול הראשוני של המחוז שגשגה, אבל מערכת בתי החולים הייתה בקשיים. מחוז קנטרברי היה צריך תמונה טובה יותר של המצב הנוכחי שלו ודרך לחזות את הצרכים העתידיים של 578,000 התושבים שלו.

לנצל את הכוח של ניתוח נתונים

המפתח ליעד, ציינה, היה היכולת להשתמש בנתונים וניתוח כדי להבין מדוע אנשים מגיעים למערכת הבריאות, מי הם ואיך להתערב באופן יעיל יותר כדי להפחית את הדרישה מהמערכת ולהעניק טיפול טוב יותר למטופלים. על ידי שימוש ב-SNOMED CT בחלק מתשתית הליבה שלה, ופתרון הניתוח של הטיפולים הרפואיים (HCAS), כלי תוכנה שמפעיל עיבוד של שפה טבעית על הנתונים הבלתי מובְנים מבוססי הטקסט ברשומה קלינית, מועצות הבריאות יכלו לקודד את הנתונים הקיימים שלהן ל-SNOMED CT ואז להדגים לקלינאים את הכוח של שימוש בקודים האלה כדי לנתח את הנתונים האלה. מעריכים שבערך 80 אחוז מנתוני הבריאות לא מובְנים, ויכולים להיות טקסט, תמונות, צילומי רנטגן, הקלטות קול/ וידאו, שקופיות ודואלים, בין יתר הסוגים של נתוני בריאות. על ידי בניית סדרה של מערכות שפועלת כפלטפורמת בריאות משולבת, CDHB הצליחה להשתמש באותו מספר של מיטות ב-2019 כפי שהיו ב-2007 עבור אוכלוסייה שבמשך 12 שנים גדלה ב-80,000. הנציגים של קנטרברי גם הבחינו שהשימוש במחלקה לרפואה דחופה נמוך ב-30 אחוז ושיעור הקבלה לרפואה אקוטית נמוך ב-30 אחוז מהממוצע הארצי, כלומר לניו זילנדים יש סיכוי קטן יותר להגיע לבית חולים בקנטרברי מאשר בכל חלק אחר של המדינה.

הפחתת העבודה הידנית של הקלינאים

לדברי ד"ר נייג'ל גילכרייסט, רופא בקנטרברי, הארגון גם התקשה לזהות שברים בחוליות עמוד השדרה ולזהות חולים שאלי לא קיבלו טיפול בשברים האלה. על ידי שימוש ב-SNOMED CT לחיפוש ב-13,000 דוחות רנטגן כחלק מפרויקט פיילוט שכלל חולים במועצת הבריאות המחוזית של החוף המערבי, הארגון מצא ששליש מהחולים הרלבנטיים טופלו, עוד שליש לא טופלו, והשליש הנותר סווגו לא נכון.

"אנחנו מזהים עכשיו יותר מ-200 שברים חדשים בחוליות בכל חודש", הסביר. "SNOMED CT איפשר לנו לזהות תמהילי מקרים ספציפיים שבלעדיו היה לוקח למישהו זמן רב לעשות ידנית". למעשה, הארגון חסך יותר משנה של זמן קלינאים.

יכולת פעולה הדדית בין פלטפורמות

עוד יתרון של השימוש ב-SNOMED CT הוא יכולת הפעולה ההדדית שלו עם היישומים הטובים מסוגם של מחוז הבריאות. "אנחנו חייבים להיות בטוחים שאנו מדברים באותה שפה כשאנו משתמשים בנתונים, ואם אנחנו מעבירים אותם, המשמעות שלהם חייבת להיות אותו הדבר במקום אחד כמו באחר", אמר ד"ר סקסון קונור, רופא בקנטרברי.

קלינאים אחרים בקנטרברי אומרים שהם הכי מתלהבים מהיכולת של SNOMED CT לעזור לשני כלים קליניים שונים -- מערכת תיקים רפואיים אלקטרוניים וכלי מסלולים -- לדבר ביניהם באמצעות קוד של SNOMED CT שמקושר לאבחונים, ומהיכולת לחפש מסלולים ולמצוא היררכיות.

"בעבר, היינו צריכים לעבור על המסלולים שלנו ידנית ולשים עליהם מילות מפתח כדי שאנשים יוכלו למצוא אותם, ועם SNOMED אנחנו מקבלים את כל המילים הנרדפות האלה בחינם", אמר קירן הולנד, מנהל קליני של תוכנית HealthPathways של ניו זילנד, כלי הדרכה מקוון. "הוא שיפר את חוויית החיפוש של המשתמש".

SNOMED CT: חלק מסביבת הבריאות הדיגיטלית כש-CDHB מפיקה יתרונות רבים

  • השימוש במחלקה לרפואה דחופה נמוך ב-30 אחוז מהממוצע הארצי.
  • שיעור הקבלה לרפואה אקוטית נמוך ב-30 אחוז מהממוצע הארצי
  • שימוש באותו מספר של מיטות ב-2019 כמו ב-2007 עבור אוכלוסייה שגדלה ב-80,000.
  • זיהוי חולים עם שברים בחוליות עמוד השדרה שלא קיבלו טיפול או שהמקרים שלהם סווגו לא נכון.
  • חיסכון בשנה של זמן קלינאים על ידי אוטומציה של תהליכים שהיו קודם ידניים.
  • יכולת פעולה הדדית בין מערכות הטובות מסוגן.
  • יכולת לחבר כלים קליניים דרך קוד של SNOMED
  • יכולת לחפש מסלולים והיררכיות ושיפור חוויית החיפוש של המשתמש.

יש יותר אנרגיה מאי פעם בשימוש ב-SNOMED CT כתקן מידע קליני חשוב לקבלת מערכת בריאות ונכות צודקת בניו זילנד, מערכת המבוססת על נתונים ועם יכולות דיגיטליות ומנכ"ל SNOMED International דון סוויט, מכיר במחויבות של פעילות ההתקנה בניו זילנד. "קנטרברי היא דוגמה מצוינת של רוחב הבשלות ש-SNOMED CT מציע - בקידוד נתונים, ניתוח נתונים ובסופו של דבר היכולת ליישם בינה מלאכותית בנתוני SNOMED CT שכבר מובנים. זאת דוגמה מקצה לקצה של התועלת של SNOMED CT".

המיקוד של ניו זילנד בשנים הקרובות הוא בטיפול ראשוני ובקהילה, כשהמשתמשים מעבירים את המערכות שלהם מ-Read Codes ל-SNOMED CT כשהם מכניסים לשימוש מודלים חדשים של טיפול ותוכנה תומכת.

צפו בסדרת הערך כדי לדעת יותר על SNOMED CT וניו זילנד, חברה מייסדת של SNOMED International המיוצגת על ידי שר הבריאות מנטו האורה.

אודות SNOMED International:

SNOMED International הוא ארגון ללא מטרות רווח שהוא הבעלים והמפתח של SNOMED CT, מוצר טרמינולוגיית הבריאות הכי מקיף בעולם. אנחנו ממלאים תפקיד חיוני בשיפור הבריאות של האנושות על ידי קביעת תקנים לשפת קודים שמייצגת קבוצות של מונחים קליניים. זה מאפשר החלפה גלובלית של מידע בריאות לטובת החולים ובעלי עניין אחרים. אנחנו מחויבים לפיתוח הקפדני של המוצרים והשירותים שלנו, לספק חדשנות מתמשכת לקהילת הבריאות הגלובלית. SNOMED International הוא שם המסחר של הארגון הבינ"ל לפיתוח תקני טרמינולוגיות בריאות.
 

Kelly Kuru
Chief Communications Officer
SNOMED International
kku@snomed.org

תגיות של המאמר: 

כתבות נוספות בקטגוריה הייטק וטכנולוגיה

אפשר להפחית פליטות הפחמן בצמנט עם CCS מתוך הכרה בתפקיד החשוב שיש ל-CCS בקנה מידה גדול בה
אוזרם חותמת על הסכם מסחר והספקה עם לידרטק על לידאר ו-ADAS לרכב LeddarTech® ו-OSRAM® הודיע שהן התקשרו בחוזה לטווח
Taconic Biosciences מרחיבה את התיק של מודלים של בעלי חיים באימונו אונקולוגיה Taconic Biosciences, מובילה גלובלית בהספקת פתרונות
המהדורה האחרונה של Cyber Observer מספקת ראות חדשה על מצב סיכוני אבטחת הסייבר Cyber Observer, פתרון ה-CCM (ניטור רציף של בקרות)
זינגה משיקה את Harry Potter: Puzzles & Spells בדרום קוריאה התחילה ההפצה של המשחק לסלולר שזכה בפרסים, שקיבל רי
פתרונות Rhotex משלבים טכנולוגיות חומרה ותוכנה מהרמה העליונה Rhotex Inc, ספקית מובילה של פתרונות לכריית מטבעות
F5 מציגה פתרון מבוסס AI שחוסם הונאות שטכנולוגיות קיימות החמיצו חברת F5 הציגה את Shape AI Fraud Engine, פתרון SaaS
Pacific Green חותמת על מזכר הבנות עם SEG Pacific Green Technologies, Inc מודיעה על חתימה על
מכון סייבין מממן מחקרים כדי לחקור מידע שגוי על קוביד-19 מכון סייבין לחיסונים הודיע שהעניק מענקים לצוותי מח
ThetaRay מינתה את ריצ'ארד פרי למנהל מסחרי ראשי ThetaRay, ספקית מובילה בפתרונות Big Data מבוססי AI
אנדוספן מגייסת את החולה הראשון במחקר ה-IDE TRIOMPHE Endospan מודיעה על ההשתלה הראשונה של מערכת הסטנט ג
רוטקס משיקה אפשרויות בריאות לסביבה לכריית מטבעות קריפטו Rhotex Inc השיקה רשמית שלושה מארזי מכונות כרייה שמ
איטוצ'ו מודיעה על מסר ב-21 שפות שמאחל אושר לאנשים ברחבי העולם ITOCHU Corporation מציגה תמונות בהקרנת מיפוי על הק
Appear תשיק סמארטפון דור 5 הקל משקל בעולם חברת אפיר Appear Inc הודיעה על ההשקה של סמארטפון ה
BfArM של גרמניה מצטרף ל-SNOMED International לשימוש כלל ארצי ב-SNOMED CT המכון הפדרלי לתרופות ומכשירים רפואיים (BfArM) של ג
Rhotex מציגה תפיסה חדשה ידידותית לסביבה לכריית מטבעות קריפטו Rhotex Inc, ספקית מובילה של פתרונות לכריית מטבעות
Paradox רוכשת את הצ'אטבוט הישראלי Spetz.io פרדוקס רוכשת את הצ'אטבוט הישראלי Spetz.io, חברת הז
איך להשוות בין חברות השמה להייטק? מחפשים עבודה בהייטק? מועסקים אך מחפשים חברה שתוכל
i2c תפעיל את TAG - הסופר אפליקציה הפיננסית הדיגיטלית i2c Inc., ספקית מובילה של טכנולוגיות תשלומים ובנקא
לידרטק מודיעה על השתתפות ב-CES 2021 עם שני מקומות וירטואליים LeddarTech®, מובילה בטכנולוגיות חישה של מערכות עזר
הוסף תגובה 
תגובות  ( תגובות)