משרד יחסי ציבור

דרוג:

שירותיו של משרד יחסי ציבור הכרחיים ותורמים רבות לקידומן של חברות שונות, גופים ורעיונות פרסומיים. הם מהווים היום חלק אינטגראלי מפעילותם של גורמים רבים.

יחסי ציבור


בראשי תיבות –יח"צ. יח"צ הם למעשה פעילות המתבצעת בעזרת מתווך -אמצעי תקשורת ההמונים השונים- טלוויזיה, עיתונות, אינטרנט וכו' ואשר מטרתה ליצור השפעה על קהל היעד ולעורר בו את האפקטים הרגשיים והמחשבתיים המבוקשים ע"י מי שעבורו נעשות פעולות יח"צ. יחסי ציבור הם אלמנט נחוץ ומועיל, והם הכרחיים לפעילותם של גופים שונים כגון- חברות מסחריות, ספקי שירותים, מפלגות פוליטיות ועוד. לא בלבד שליחסי הציבור יש סגולות של קידום והפצת כוונות ורעיונות הגוף ברבים, היא אפוא חשובה מאוד בזמנים בהם נדרש לשקם תדמית משובשת בעיניי הציבור או בזמן מחלוקת בין גופים. על מנת שרעיון מסוים, בין אם של יחיד או חברה, יגיעו לתודעת הציבור הכרחי להשתמש בשירותי יח"צ ולמעשה אין דרך יעילה יותר מזו למטרה הנ"ל.

חשוב להבדיל יחסי ציבור משיטות פרסום ושיווק אחרות- יחסי הציבור אינם מהווים פרסומת במובן שעליו מקובל לחשוב, והמינוח אינו מתייחס לפעולות שיווקיות כגון שלטי חוצות או פרסומת בטלוויזיה. תחום יחסי הציבור משתמש באופיים של אמצעי תקשורת ההמונים על מנת להעביר את המסר בצורת מידע או בתוך מעטפת כזו או אחרת, ולא בצורה פרסומית מובהקת. כך נחשף קהל היעד על הרעיון בדרכים שונות מבלי שהוא ירגיש שהוא נחשף לפרסומת או יוכל לבחור להתעלם ממנה.  כך לדוגמא, פרסומת בעיתון היא אקט פרסומי, אבל שילוב של המסר  בכתבה בעיתון והצגתו לקורא באופן אשר רלוונטי לכתבה הם עבודת יחסי ציבור.

למעשה, יחסי הציבור הם שלם אחד מתקדם יותר תחכום פרסומי, והם  לעיתים פועלים בצורה טובה יותר מאשר פרסום פשוט משום שהיום הצרכן הממוצע כבר למד להתעלם מפרסומות כמה שיותר ולהירתע מאפקט השכנוע.  יחסי הציבור יוצרים פרסום לא מרתיע, פרסום שלא נראה כמו פרסום, ולמעשה הוא טבעי ומשכנע יותר משאר דרכי הפרסום.

שירותי יח"צ ניתן לקבל בשתי צורות עיקריות- שילוב של איש יח"צ בתוך הגוף הוא החברה לעבודה שוטפת בתחום זה, או רכישת שירותיו של משרד יח"צ חיצוני  אשר יפעל בעת הצורך.

משרד יחסי ציבור


במשרד יחס עובדים אנשי מקצוע בתחום הנקראים יחצ"נים. עבודת המשרד מבוססת למעשה על היחצנים וקשריהם בעולם התקשורת ובתוך אמצעי תקשורת ההמונים השונים.  הלך הרוח במשרדי יח"צ הוא שידיעה עיתונאית אמינה, יש בכוחה שכנוע רב יותר בצורה משמעותית מפרסומת ישירה וחזותית. כאמור, היום אמצעי הפרסום נחשבים ללא אמינים והצרכן כבר למד לסנן את המידע שברצונו לא להיחשף אליו. אבל כתבות עיתונאיות הן משהו שנחשף אליו כל מי שקורא עיתון, מה שמהווה חלק גדול מאוד באוכלוסייה ולרוב המידע נחשב כמהימן ושניתן להסתמך עליו, במיוחד אם בכתבה מצוינים מחקרים ועובדות.

לשם כך, היחצ"ן למעשה "יוצר" ידיעות עבור העיתונאי בהתאם לאינטרס יחסי הציבור שעליו לקיים. כלומר- מספק לו אייטמים לכתוב עליהם, כאשר נושא האייטמים הוא לרוב אותו עניין שהיחצ"ן שואף לקדם לטובת הלקוח שלו. דרך נוספת ודומה לזו היא יצירת קומוניקט. קומוניקט הוא מאין הודעה לעיתונות בדבר אותו רעיון אותו רוצים לקדם. הקומוניקט יכלול פרטים ועובדות כדאיות ומעוררות עניין. היחצ"ן משתמש בדרכים נוספות מעבר לשימוש במדיום העיתונות. כמה מדרכים אילו הן-  הזמנת ידוענים לאירועי השקה לשם משיכת תשומת לב לאירוע, יצירת ריבוי טוקבקים (תגובות) על ידיעה שהתפרסמה באינטרנט ובכך יצירת הד לכתבה, שימוש ברשתות החברתיות לשם כיסוי שטח נרחב של חשיפה ועוד רבות ונוספות. השימוש ברשתות החברתיות הוא אמצעי יח"צ חדש יחסית אך  כבר צבר תאוצה משמעותית ובימים אילו משתמשים בו ללא הרף.

כאשר בוחרים להשתמש בשירותיו של משרד יחסי ציבור כלשהו, חשוב לוודא שהוא בעל קשרים במגוון אמצעי תקשורת ההמונים והעיתונות. יחסי ציבור טובים מבוססים בראש ובראשונה על קשריהם של היחצ"נים עם עיתונאים ואנשי תקשורת אחרים. כמה פרמטרים נוספים וחושבים לא פחות שכדאי לבדוק אותם הם מדד ההצלחה של אותו משרד- כלומר הצלחה מוכחת בתחום וצפייה בתיעודי עבודות קודמות, וכמובן- באם הלקוח הייעודי מתחרה עם גוף או חברה אחרת על אותו נתח שוק, חשוב מאוד שמשרד יחסי הציבור לא יהיה המשרד שהמתחרה עובד עמו. במקרה כזה עלול להיווצר ניגוד אינטרסים וטיב השירות עלול להיגרע משמעותית.

שירותיו של משרד יחסי ציבור בהחלט הכרחיים בימינו ולהם יתרונות רבים. מומלץ להיעזר בהם במיוחד בעידן זה בו הצרכן למד לסנן את התוכן הפרסומי אליו הוא נחשף אם רוצים למקסם את החשיפה הפרסומית ויעילותה.
תגיות של המאמר: 

כתבות נוספות בקטגוריה פרסום ויחסי ציבור

פרספקס - שקוף או זכוכית? מדוע מומלץ יותר לייצר מתקני תצוגה העשויים פרספקס ש
טיפים להתנהלות כלכלית נכונה לאורך הפקת האירוע שלכם רגע לפני שאתם סוגרים על אולם אירועים ועל יתר הספקי
סניף דגל חדש של רשת סולתם נפתח בחולון החנות החדשה מתפרסת על כ-70 מ"ר והיא תכלול את מגוון
כיצד יחסי ציבור יכולים לסייע לקדם חנות אינטרנטית? בעידן שבו יותר ויותר קניות מתבצעות אונליין, פתיחת
רה-אירגון תחום יחסי הציבור ב-L'Oréal Israel לוריאל ישראל, בחרה במשרדי יחסי-הציבור "דניאלה ריי
מה זה פייסבוק? סיקור מיוחד על הרשת החברתית הגדולה בעולם סיקור מיוחד מבית מאסטר לייק על הרשת החברתית פורצת
משרד יחסי הציבור 'פיליזר תקשורת' מתרחב משרד 'פיליזר תקשורת' הוותיק, בבעלות נאוה פיליזר, מ
משרד הפרסום True עבר דירה לאחרונה למגדלי זיו ברמת החייל המשרדים, אשר מתפרסים על פני כ-500 מ"ר בשכירות ארוכ
שילוט אשדוד - עסקים טובים שידפיסו לכם כל מה שרציתם לדעת על שילוט, מתי חייבים אותו, איפה
שלטים דיגיטליים למסעות פרסום כאשר אתם עומדים לפני מסעות פרסום מיוחדים אין כמו ש
שיתוף פעולה חדש בתחום השירותים הפיננסיים לסוחרים הפרטיים השינויים שעובר ענף הפיננסים בתקופה האחרונה נמשכים
באילו כלים משתמש משרד יח"צ להגדלת החשיפה של מותגים גדולים? סיקור מיוחד אודות דרכי הפעילות המרכזיים בתחום - הח
להסיר תוצאות חיפוש שליליות על שמכם מגוגל? זה בהחלט אפשרי נתקלים בתוצאות חיפוש שליליות כאשר מחפשים את שמכם ב
Business Wire ממנה את אביבה שורץ לנציגת המכירות המורשית שלו בישראל אביבה שורץ, אשת יחסי ציבור שזכתה בפרסים עם ניסיון
'ויה ארקדיה' יוצאת בקמפיין ארצי ויה ארקדיה – עולם שלם של השראה לעיצוב הבית, מעלה ק
Business Wire ו-Agility PR Solutions משתפות פעולה כדי לשפר את ההגעה של המדיה ואת אפשרויות הניתוח Business Wire ביזנסוייר ו-Agility PR Solutions הכר
הסרת כתבות שליליות מגוגל - הכיצד? התופעה לפיה אנשים שלאו דווקא עשו משהו רע, מוצאים ע
אינטרברנד מפרסמת את דו"ח המותגים הגלובליים הטובים ביותר 2016 חברת הייעוץ המובילה בתחום המותגים אינטרברנד ציינה
חברת 'ניופאן' בקמפיין דיגיטל חדש וייחודי לקראת החג חברת 'ניופאן', המתמחה בייבוא והפצה של מגוון מוצרי
'נגב' יוצאת בקמפיין ארצי רחב היקף בהשקעה של מיליון וחצי אלף ₪ קבוצת 'נגב', מעלה קמפיין פרסום ארצי רחב היקף תחת ה
הוסף תגובה 
תגובות  ( תגובות)